Selülit Karşıtı Yağ ve Ballı Selülit Masajı Yapımı

Selülitten kurtulmak için uygulanacak bakımlar içerisine masajı, kan dolaşımını arttıracak selülit karşıtı yağı, kese ve peeling uygulamalarını da dahil edebiliriz. Peki, evde selülit karşıtı yağ nasıl yapılır ve selülit masajı nasıl uygulanmalıdır? Yaza selülit ve fazla kilo stresi yaşamadan başlangıç yapmak için bakım önerileri, esraninportresi'nde.

0
670

Selülitten kurtulmak için uygulanacak bakımlar içerisine masajı, kan dolaşımını arttıracak selülit karşıtı yağı, kese ve peeling uygulamalarını da dahil edebiliriz. Peki, evde selülit karşıtı yağ nasıl yapılır ve selülit masajı nasıl uygulanmalıdır? Yaza selülit ve fazla kilo stresi yaşamadan başlangıç yapmak için bakım önerileri, esraninportresi’nde.

Selülit her kadını etkileyebilen, görünümünden pek de hoşlanmadığımız, ama çözümünün de mümkün olduğu sorunlardan biridir. Sağlıklı beslenme, bol su içmek ve egzersiz yapmak şart olduğu gibi ek olarak bazen yardım için biraz daha fazla bakım tüyosuna da ihtiyacımız olabilir. Selülitten kurtulmak için uygulanacak bakımlar içerisine masajı, o bölgedeki birikimi dağıtacak sellülit yağı, kese ve peeling uygulamalarını da dahil edebiliriz.

Yaza selülit ve fazla kilo stresi yaşamadan başlangıç yapalım diye düşünerek selülitten kurtulma yolları içerisinde yer alan ballı selülit masajı ve anti selülit yağı yapımı önerilerini sizin için hazırladım.

Bal ile Selülit Masajı Yapımı

Bal, tüm istenmeyen toksin maddeleri vücudumuzdan temizlemeye yardımcı olan harika ve doğal bir malzemedir. Balın doğrudan cilde uygulanması, iç toksinleri emip, kan dolaşımının artmasını sağladığı gibi cildi onarmak için iyileştirici antioksidanlar ile ek faydaları da getirmektedir. Peki, bal ile selülit masajı nasıl yapılır?

 1. Öncesinde ilgili alanı ve ellerinizi temizleyin ve kurulayın.
 2. Ardından selülitli alana ince bir bal tabakası uygulayın, yaklaşık 2 çay kaşığı.
 3. Elinizle aşağıdan yukarı doğru masaj yapmalısınız. Bunu yaparken elinizi her geçişte cildinizden kaldırın. Balın da etkisiyle her seferinde elinizi vücudunuzdan uzaklaştırmak daha zor olacaktır.
 4. 5-10 dakikalık masaj süresince basıncı artırabilirsiniz. (çok yoğun baskı uygularsanız, morarma meydana gelebileceğini de unutmadan yağın tabii)
 5. Masaj yaptıkça hafif kızarma olacaktır ki bu kan dolaşımının arttığı anlamına gelir. Kan besinleri ve oksijeni getirirken toksinleri doku ve kaslardan alır.
 6. İşlemin sonunda ılık su ile durulayın ve aşağıda detaylarını paylaşacağımı selülit karşıtı yağı uygulayın.
 7. Bu masaj haftada birkaç kez yapılabilir.

Selülit Karşıtı Yağ Yapımı

Ardıç yağının vücuttaki atığı temizlediği ve dolaşımını artırdığı bilinirken, portakal yağı sıvı tutmayı ve şişmeyi azaltır. Biberiye, ödem ve şişliğin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Portakal Biberiye Anti Selülit Yağı Malzemeler;

 • 1/2 bardak jojoba yağı
 • 15 damla portakal esansiyel yağı
 • 15 damla biberiye esansiyel yağı
 • 15 damla ardıç uçucu yağı

Uçucu yağları jojoba yağı ile (taşıyıcı yağınızdır) birleştirin. Masajın ardından selülitli bölgeye uygulayın ve cilde nazikçe masaj yapın. Yağın taze kalması için karışımı koyu cam bir şişede, ışık almayan bir ortamda saklayabilirsiniz.

Uyarılar : 

 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Her zaman %100 saf, organik ve tedavi edici dereceli doğal yağları kullandığınızdan emin olun.
 • Tüm esansiyel yağlarda olduğu gibi, aşırıya kaçmamak önemlidir! Tüm uçucu yağlar aşırı derecede yoğundur ve mutlaka seyreltilmelidir.
 • Çocuklar ya da yaşlılarda kullanırken dikkatli olun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.
 • Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here