Yara İzleri ve Renk Düzensizliğini Onaran Cilt Serumu Yapımı

0
3672

Cildin ihtiyacına göre kullanılacak yüz serumu, cilt sorunlarından kurtulup daha pürüzsüz cilt elde etmeye yardımcı olur. Cildi canlandıran, koyu renk lekeleri aydınlatan, yara izleri ve renk düzensizliğini azaltan, doğal malzemeler ile evde cilt bakımı yapmak isteyenler için, onaran cilt serumu yapımı önerisi, esraninportresi’nde.

Günlük cilt bakım rutini içinde serum kullanmak pek alışkanlıklarımız dahilinde olmadığı için yüz serumu ne işe yarar ve ne zaman kullanılmalı gibi konulara pek vakıf olmayabiliriz. Serum söz konusu olduğunda sadece ilerleyen yaşlarda kullanılabilen bir cilt bakım ürünüymüş gibi de düşünülebilse de bu durum yaş ile değil, cildinizin ihtiyacı ile ilgilidir ve 20’li yaşlarda da yüz serumu kullanılabilir.

İşte bu noktada odaklanılması gereken ilk unsur, cildin neye ihtiyacı olduğudur. Daha önce sizlerle yaşlanma karşıtı doğal yağlar ile serum yapımı, cildin yenilenmesini hızlandıran C vitamini serumu yapımı, kuşburnu yağı ile yüz serumu yapımı gibi farklı ihtiyaçlara yönelik doğal yüz serumu önerileri paylaştım. Bugünse özellikle yara izleri ve ciltteki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmayı amaçlayan, doğal onarıcı serum yapımı önerisi hazırladım. Çünkü aslında sahip olduğumuz en iyi şeylerden biri cildimizin uygun koşulları sağladığımız zaman kendisini hızla yenileme yeteneğidir.

1 hassas cilt tipi bakim onerileri_mini

Elbette, eczanelerden satın alabileceğiniz bir sürü serum bulabilirsiniz. Ancak bunların çoğunda cildinizi doğal nemden ayıran ve donuk gösteren sert kimyasallar bulunabileceğini de unutmamalısınız. Bu noktada yapılacaklardan biri cildinizi doğal yağlar ile beslemektir. Doğal yağlar kullanılarak evde kendi yüz serumunuzu hazırlayabileceğiniz onarıcı yüz serumu fikri…

Yara İzleri ve Renk Düzensizliğini Onaran Cilt Serumu Yapımı

1 cilt onarici serum yapimi_mini

Bu serum, C vitamini ve antioksidan dolu kuşburnu yağı ve E vitamini ve esansiyel yağ asitleri ile dolu olan kabak çekirdeği yağı içeriyor. Bu doğal iki malzeme birlikte cildi besleyip, nemlendirmek, cilt hücrelerini canlandırmak ve renk düzensizliğini azaltmak için mükemmel çalışırlar. Koyu renk lekeleri aydınlatmak ve güneş hasarını iyileştirmek için biraz frankincense yağı (günlük yağı/sığla yağı) ilave edin. Enflamasyonu azaltmak ve cildi canlandırıp, aydınlatmak için biraz havuç çekirdeği ve lavanta yağı da ekleniyor.

Bu serumun temiz, hafif nemli ciltlere uygulanması öneriliyor. Bu serumu güneş altında vakit geçirip eve geldikten sonra, yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Daha iyi sonuçlar almak için gözenekleri küçültmenize ve vitamin-mineralleri cilde kilitlemeye yardımcı olması için yeşil çay veya elma sirkesi gibi doğal bir tonik kullandıktan sonra uygulayın.

Yara İzleri ve Renk Düzensizliğini Onaran Cilt Serumu Yapımı

2 cilt onarici serum yapimi_mini

Malzemeler;

  • 15 damla kabak çekirdeği yağı
  • 10 damla lavanta yağı
  • 10 damla frankincense yağı (günlük yağı/sığla yağı)
  • 20 damla havuç çekirdeği yağı
  • 1/2 çorba kaşığı bitkisel gliserin

Hazırlanışı;

  1. Küçük bir damla şişesinde, kabak çekirdeği, lavanta, frankincense yağı ve havuç çekirdeği yağlarını birleştirin.
  2. Bitkisel gliserini ekleyin. Bu adım aslında şart da değil. Bitkisel gliserin serumun biraz daha fazla ciltte kalmasına yardımcı olmaktadır. Çok kuru bir cildiniz yoksa koymasanız da olur.
  3. Son olarak, damla şişesini kuşburnu yağıyla doldurun. Kapağını kapatın ve yağları karıştırmak için hafifçe sallayın.
  4. Temizlenmiş cilde uygulayın.

3 cilt onarici serum yapimi_mini

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa, hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here