Lazer epilasyon hakkında bilmeniz gerekenler

2
2419

İstenmeyen tüyler sadece kadınlar için değil erkekler için de bir sorun teşkil ediyor. Ağda, jilet, kremler gibi pek çok çözümü olmakla birlikte uzmanlar, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak ve her zaman rahat etmenin en etkili çözümünün lazer epilasyon olduğunu belirtiyorlar.

1- Lazer epilasyon nedir? : Vücudumuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinin hepsine verilen isimdir epilasyon. Eğer bu, lazer ışık sistemlerinde üretilen ışık ile kıl köklerine etki ederek uygulanıyorsa buna lazer epilayon adı veriliyor. Kıl köklerine ulaşan ışınlar, deriye zarar vermeden ısı enerjisine dönüşüyor. Oluşan bu ısı da kıl köklerini zayıflatarak yenilerinin çıkmasına engel olmuş oluyor. Bu lazer ışınları özellikle büyüme evresindeki kıl köklerinde etki gösteriyorlar. Son dönemlerde gelişen yeni teknolojiler sayesinde lazer epilasyon cihazları da değişmekte ve daha hızlı şekilde yaygınlaşmaktadır.

lazer epilasyon öncesi_mini

Uyarı : Lazer epilayon ile ilgili diğer detay bilgilere girmeden önce bu uygulamaların aslında tıbbi işlemler olduğunu ve mutlaka bu konuda uzman bir doktor kontrolünde yapılması gerektiğini hatırlatmalıyım. Çok tercih edilen bir yöntem olması sebebiyle yaygın olarak yapılan lazer epilasyon, doğru ve uygun olmayan şekillerde yapıldığı takdirde ciltte ciddi yanıklar, izler oluşabilmektedir. Dolayısıyla kişiye uygun olup olmadığı, lazerin olumsuz etkileyeceği başka bir hastalığın olup olmadığı gibi bilgilere göre lazer uygulaması yapılmalı.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here