Kuru Vücut Fırçalama Nedir, Faydaları Nelerdir?

Selülit ile mücadele için çokça gündeme gelen bir vücut bakımı uygulaması olan kuru vücut fırçalama ne işe yarar? Neden kuru fırçalama yapmalı? Kuru vücut fırçalama nasıl yapılır? Kuru fırçalama bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? tüm detaylar esraninportresi'nde.

1
4116

Selülit ile mücadele için çokça gündeme gelen bir vücut bakımı uygulaması olan kuru vücut fırçalama ne işe yarar? Neden kuru fırçalama yapmalı? Kuru vücut fırçalama nasıl yapılır? Kuru fırçalama bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? tüm detaylar esraninportresi’nde.

Kuru vücut fırçalama nedir, faydaları nelerdir?

Kuru vücut fırçalama konusunun arkasında yatan düşünce, vücudun lenf sistemini harekete geçirmektir ki bu vücut metabolizmasını çalıştıracak, kalan toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır.

Vücudu kuru fırçalama ile aynı zamanda dolaşıma ve sindirime de yardımcı olur. Böylelikle de derinin altında yer alan yağ tabakasındaki toksinlerin atılması kolaylaşır.

Diğer yandan bunu vücut bakım rutininin bir parçası haline getirerek, ciltteki ölü tabakayı temizler ve gözeneklerin açılmasını sağlarsınız. Özellikle selülit görünümünden rahatsızsanız bakım rutininiz içinde mutlaka yer vermelisiniz.

4 vücudu fırçalama_mini

Biz kadınların ortak dertlerinden biridir, selülitler. Her yıl, yaz ayları yaklaştığında alarm çanları çalmaya başlar ve kendimizi bir anda selülit ile mücadele ederken buluruz. İşte esraninportresi olarak hazırladığımız, selülitten kurtulma yolları ve yaşam biçimi haline gelmesi gereken selülitten korunma yolları

Yaklaşık iki dakika süren, maliyeti çok düşük ve süper kolay bir uygulama olduğunu da belirtmekte fayda var.

Peki kuru vücut fırçalama nasıl yapılır? Kuru fırçalama bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kuru vücut fırçalama sırasında dikkat edilmesi gerekenler neler?

kuru vucut fircalama_mini

1. Doğal, sentetik olmayan kıllara sahip olan bir fırça seçin.

Kuru fırçalama işlemi süresince kullanacağınız fırça seçimi bu noktada önemli. Seçtiğiniz fırçanın kıllarının sentetik olmamasına özen gösterin. Ayrıca vücudun her yerine kolayca ulaşabilmeniz için uzun saplı bir çeşidini tercih etmekte fayda var.

2. Cildinizin kuru olduğundan emin olun.

Adı üstünde kuru fırçalama! Bu sebeple bu bakımı yapmanın en uygun zamanı banyoya girmeden hemen öncedir. Sabah mı gece mi bunu yapmalı derseniz, ikisinin de aynı derecede faydalı olabileceğini belirtmekte fayda var. Ben yatmadan önce duş yapıyorum diyorsanız, gece saatlerinde vücudun kendini yenileme sürecine büyük katkı sağlamış olursunuz.

Diğer andan sabah işe gitmeden banyo yapmayı tercih ediyorsanız, kuru fırçalamayı sabah banyo öncesi yaptığınız takdirde vücudunuza gün boyu enerji verecek bir fayda da sağlamış olursunuz.

3. Ayaklarınızdan başlayın ve kalbinize doğru dairesel hareketlerle yapın.

Maksat kan akışını arttırmak ve vücudu harekete geçirmek. Bu nedenle ayak bileklerinizden başlayarak yukarı doğru küçük dairesel hareketlerle ilerlemelisiniz.

Göğüs çevresinde daha hassas bir cilt olduğundan daha yumuşak ve temkinli olun. Asla iltihaplı cildi, yaraları veya güneş yanıklığını fırçalamayın.

Sonrasında durulama için sıcak su yerine ılık su kullanın

Banyo sonrası mutlaka cildi nemlendirmek için küçük bir hindistan cevizi yağı veya bir nemlendirici kremi kullanın.

bacak içi kas egzersizleri_mini

4. Hafif bir basınç uygulayın.

Bu herkes için değişebilecek bir noktadır. Ancak orta derecede basınç yaptığınız bu bakımdan daha iyi verim almanızı sağlayacaktır. Aslında bu vücut fırçalama işine hafif bir süpürme işlemi gibi düşünebilirsiniz.

5. İhtiyacınız olan kadar çok zaman ayırın.

Aslında ne kadar zamanınız olduğuyla ilgili bunu süresi. Yani acelenizin olduğu günlerde iki dakikada daha hızlı hareket ederek bunu bitirebilirken 20 dakikaya çıkarıp daha yavaş masajın eşlik ettiği bir sürecede dönüştürebilirsiniz.

6. Koltuk altlarınızı ve iç bacaklara da yaptığınızdan emin olun.

Bunlar en önemli lenfatik drenaj noktalarıdır. Bu nedenle kuru fırçalamayı bu noktalarda devam ettirmek vücudunuzdan toksinlerin atılmasına çok yardımcı olacaktır.

7. Sonrasında ciltteki kaşıntı hissedebilirsiniz.

Eğer bundan memnun değilseniz, cildinizin fazla kızardığını düşünüyorsanız bir daha ki sefere daha az baskı uygulayarak yağın. Eğer çok fazla ölü cilt attığınızı ve dolaşımınızın geliştiğini hissediyorsanız, yaptığınız şeyi yapmaya devam edin! İlk yaptığımda aşırı derecede kaşıntılı hissettim ama düzenli olarak devam ettikçe daha az bununla karşılaşırsınız.

4 vucudun sisme nedenleri sis hissetmemek icin_mini

8. Diğer detoks uygulamalarıyla bu bakımı destekleyin.

Yağ yakımını destekleyen, metabolimazyı harekete geçiren, toksinlerin atılmasını sağlayan bu fırçalama uygulamasının faydası, eğer yeterli su içmiyorsanız, bir uyku düzeniniz yoksa, egzersiz yapmıyorsanız sınırlı kalacaktır.

Bir arınma süreci olan detoks nedir, neden detoks yapılır, detoks nasıl yapılır, evde detoks yapılabilir mi, detoks yaparken nelere dikkat etmek gerekir, detoks içecekleri nasıl hazırlanır? İşte detoks diyetleri hakkında bilmeniz gerekenler–> detoks nedir detoks nasıl yapılır?

Güzelliğiniz için yapacağınız detoks sayesinde ciltte oluşan sorunlardan kurtulabilir, saçlarınızın sağlıkla parlamasını sağlayabilirsiniz. İşte, cildi canlandıran, saçları güçlendiren, vücudu toksinlerden arındıracak detoks önerileri esraninportresi.com’da–> güzellik için detoks

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here