Kış Aylarında Cildimizi ve Ellerimizi Korumanın Yolları

0
338

Mevsim geçişlerinde, sıcak ya da soğuk havaların etkisiyle cildimiz daha kuru ve gergin olabilir. Özellikle kış aylarında evlerdeki ısıtıcıların yarattığı etki, soğuk havaların etkisi, ellerimizi yıkarken kullandığımız şehir sularının daha da soğuk olması  gibi nedenlerle cildimiz ve ellerimiz nemini kaybedebilir. Bu nedenle bakım rutinlerinde kış aylarında farklı yollar izlenmelidir. 

Soğuk etkisi cildimizdeki ve ellerimizdeki suyu buharlaştırır, nemi azaltır; geriye derinleşen minik çatlaklar ve kuruluk bırakır. Bu nedenle cilt bakım ve el bakım ürünlerinde daha yoğun nemlendirici ve besleyici özellikli ürünler tercih edilmeli, daha sık su tüketilmeli ve çok sıcak banyo yapmaktan kaçınılmalı. 

L’Occitane’ın besleyici ve koruyucu özellikli Shea Yağı serisi özellikle soğuk kış günlerinde tam bir  kurtarıcı! Shea yağı, binlerce yıldır Burkina Faso’lu kadınların Sahra Çölünün sert ve zorlu iklim koşullarında ellerini ve yüzlerini korumak için kullandığı doğal bakım ürünlerinin içeriği olmuştur. 1980’den beri Burkina Faso’lu kadınlar ile yapılan 30 senelik ortaklık sonucu L‘OCCITANE, Shea yağının gücüne modern bir yorum katar. Shea ürünlerinden oluşan ürün gamı Shea’nın hikayesini onurlandırırken, yenilikçi ve öncü yapılarıyla cildi besleyen bir örtü gibi kaplar, tüm gün cildin pürüzsüz ve nemli kalır.

Günlük el bakımında tercih edebileceğiniz L’Occitane Shea serisinde, tüm dünyada her 4 saniyede 1 satılan ikonikleşmiş el kremi Shea Hand Cream, markanın en sevilen ürünlerinden. Gün boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Ellerinizi yağlandırmadan besleyecek olan bu krem, ciltte hızla emilerek, nemlendirme sağlar. 

Günlük el bakımında elleriniz çok daha çabuk kurumaya ve çatlamaya meyilli ise kuruyan ve çatlayan eller için el bakımında daha yoğun içerikli Shea Intensive Hand Balm el kremi ile ellerinizi daha yoğun nem bakımı sağlayabilir, çatlakların oluşturduğu görünümden ve diğer etkilerden kolaylıkla kurtulbilirsiniz. 

L’Occitane’ın Mine Çiçeği, badem, lavanta ve parfüm koleksiyonundaki çiçeklere ait  diğer el kremi seçenekleri ile ellerinizi sevdiğiniz çiçek kokularıyla da kokulandırabilir, el kreminizi kişiselleştirebilirsiniz.  

Kış aylarında cilt bakımı için nemlendiren ve besleyici özellikli ürünler tercih etmeliyiz. Yüz temizleyicisi seçimlerinde yağ bazlı Infusions Oil-to-Make up Remover ya da temizleyici süt kıvamında Infusions Cleansing Milk Facial Make-up Remover temizleyiciler cildimiz için uygun seçimler olabilir. Cildi hassas bir şekilde temizleyen ve E vitamini ve Shea yağı ile zengin içerikleri sayesinde besleyici ve nemlendiricidir. Soğuk havalarda nemini kaybeden yüzümüz gerilir. Bu gerginliği engellemek için daha yoğun nemlendiriciler tercih edilmelidir. Özellikle gece ve gündüz yoğun besleyici özellikli Shea Ultra Rich Comforting Cream gibi nemlendiriciler ile, gündüz ise güneş koruyucu özellikle SPF’li özellikli Shea Light Face Cream SPF15 gibi nemlendirici kremler kullanılarak kış güneşinden cilt korunmalıdır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here