Kış Ayları için Cilt Bakımı Önerileri

0
198

Her mevsimin cildimiz üzerinde olumlu ve olumsuz ayrı etkileri var. Her cilt tipi de sıcak veya soğuk havadan farklı şekilde etkilenebiliyor. Peki kış aylarında cilt bakımı açısından dikkat etmemiz gerekenler neler? İşte sizin için hazırladığımız, kış ayları için cilt bakımı önerileri

Nasıl ki yaz aylarında güneş ışınlarının zararlı etkilerinden dolayı cildin kurumasından, ciltte leke kalmasından şikayetçi oluyorsak, kış aylarında da soğuk ve kuvvetli rüzgar ciltte başka sorunlara sebep olabilmekte. Bu yüzden kış ayları için cilt bakımı yaparken dikkat etmemiz veya uygulamamız gereken ipuçlarını bilmek oldukça önemli. Başta da belirttiğim gibi cilt tipine göre yapılacak bakımlar değişiklik gösterebilir. Ancak yapacağınız kışlık cilt bakımı adımlarını bilir, yapmanız veya yapmamanız gerekenler konusunda fikir sahibi olursanız geriye tek düşünmeniz gereken cilt tipine uygun ürünü seçmektir.

Kış Ayları için Cilt Bakımı Önerileri

1- Güneş kremi kullanmaya devam edin. Bulutlar sebebiyle güneşi görememeniz güneş ışınlarının zararlı etkilerinin ortadan kalktığı anlamına gelmiyor ne yazık ki. Bu yüzden tıpkı yazın yaptığınız gibi kış aylarında da güneş kremi kullanmaya devam etmek şarttır. Hele ki karlı günlerde daha önemlidir. Çünkü kardan yansıyan ışınlar sebebiyle 2 kat bu zararlı etkilere maruz kalabiliyoruz.

1 kış ayları için cilt bakımı_mini

2- Mevsime uygun cilt bakımı ürünü seçin. İster doğal malzemeler olsun ister kozmetik bir ürün fark etmez. Nasıl ki kıyafetlerimizi mevsime göre seçiyoruz, cilt bakım ürünlerimizi seçerken de aynı özeni göstermek zorundayız. Ürün satın almadan önce bu yüzden iyi araştırın.

Kış aylarında sadece bakım ürünleri değil kullandığımız makyaj ürünleri de farklılık gösterebilir. Soğukla birlikte akan veya kıpkırmızı olan bir burun, sert rüzgar yüzünden gözlerde sulanma, çatlamış dudaklar veya kurumuş bir cilt… İşte, kışın karşılaştığımız sorunlara çözümler–>kış makyajı püf noktaları 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here