Kaz Ayağı Kırışıklıkları için Doğal Öneriler

Kaz ayağı kırışıklıkları nedir? Bu kırışıklıklar neden olur? Kaz ayağı kırışıklıkları oluşmaması için, kaz ayağı kırışıklıklarının azaltılması ve giderilmesi için ne yapılabilir? İşte, kaz ayağı kırışıklıklarını azaltmanın, gidermenin yolları, doğal maskeler ve nemlendirici önerileri esraninportresi'nde.

1
15481

Kaz ayağı kırışıklıkları nedir? Bu kırışıklıklar neden olur? Kaz ayağı kırışıklıkları oluşmaması için, kaz ayağı kırışıklıklarının azaltılması ve giderilmesi için ne yapılabilir? İşte, kaz ayağı kırışıklıklarını azaltmanın, gidermenin yolları, doğal maskeler ve nemlendirici önerileri esraninportresi’nde.

Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nedir?

Gözlerin dış köşelerinden yayılan kırışıklıklara kaz ayakları olarak adlandırılır. Güldüğünüz veya kaşları çattığınız zaman en belirgin olanlardır. Ancak yaş aldıkça giderek fark edilir hale gelirler. Bu kırışıklıklar aslında zarif yaşlanmanın doğal sonucu bana kalırsa. Gerçek şu ki, genetik etkiler, güneşin zararlı etkileri gibi çevresel birçok faktör de kaz ayakları kırışıklıklarının oluşmasına neden olur.

Kırışıklıklar Neden Oluşur?

Bağ dokusu proteini olan kollajenin üretiminde azalma olduğunda ciltte kırışıklıklar oluşmaya başlar. Kollajen, normalde cildin altında pürüzsüz bir tabaka oluşturarak cildin yumuşak ve dolgun görünmesini sağlar. Elastin de cildin elastikiyetini korumaya yardımcı olan bir başka yapısal proteindir. Deri dokusu, eski hücreler ölünce, yeni dokular oluşur ve yenileri eskilerin yerini alır. Ciltteki bu yenileme oranı bebeklik ve çocukluk çağında en yüksek düzeydedir. Ancak yaşlandıkça azalan kollajen ve elastin üretimi ile birlikte yavaşlar.

Kaz Ayağı Kırışıklıklarının En Önemli Sebepleri

Çevre kirliliği : Cilt, çevresel faktörlere vücudun en fazla maruz kalan kısmı. Diğer yandan yüzü yıkamak ve cildi güzelleştirmek için kullandığımız diğer kozmetik ürünlerindeki kimyasallarıı da faktörlerin içine dahil etmek gerekir.

Kuruma : Yeterli nemlendirme tüm dokuların ve organların normal şekilde çalışması için gereklidir ki vücudumuzdaki en büyük organ olan cilt için de bu durum geçerlidir. Yeterli miktarda sıvı tüketilmemesi cildin kurumasına neden olabilir. Ayrıca, rüzgarın kurutma etkisi ve de klimalı odalardaki kuru iç havayı da buna eklersek cilt sağlığı için ağır kurutucu etki demektir. Cildin rejenerasyon süreci dehidrate olduğunda söz konusu olur.

1 kaz ayagi kirisikliklari icin dogal oneriler_mini

Beslenme yetersizlikleri : Cildin yenilenmesi işlemi, hücrelerin yapımına giren hammaddeler, yani amino asitler, lipoproteinler, vitaminler ve mineraller açısından pahalıdır. Yüksek oranda işlenmiş gıda ürünlerinden oluşan diyet ihtiyaç olunan temel besin maddelerinin çoğundan yoksundur. Diğer yandan alkol ve şeker cildin kırışmasını hızlandırır.

Güneş radyasyonu : Güneş’ten gelen ultraviyole radyasyon, cildin en üst katmanını etkilemekle kalmaz, dermal tabakaya kolayca nüfuz ettiğinden doku hasarına neden olabilir.

Hatta unutmamalısınız ki güneş ışınlarının yoğunluğuna ve maruz kalma süresine bağlı olarak, herhangi bir güneş yanığı bulgusu görmeseniz dahi cilt zarar görür. Cildin esneklik kaybı ve ince kırışıklıklar UV hasarının ortak semptomlarıdır.

Alışkanlıklar : Kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri ile mücadele için sadece yüz bakımı yeterli değildir. El bakımı, cilt bakımı ve boyun bakımı gibi detaylar da göz önünde bulundurulmalıdır. Peki genç yaşlardan itibaren edinilmesi gereken yaşlanma karşıtı alışkanlıklar neler? Hangi yaşta nasıl cilt bakımı yapılmalı? Yaşlanma karşıtı (anti-aging) cilt bakımı önerileri esraninportresi.com’da–> Yaşlanma Karşıtı Alışkanlıklar

Kaz Ayağı Kırışıklıklarını Azaltmanın ve Gidermenin Doğal Yolları :

1- Süt :

Sütün içine batırılmış bir bezle veya pamukla göz ve yüz kenarlarına küçük dokunuşlar yapın. 10-15 dakika bekletin ve ılık bir su ile yıkayın. Daha fazla fayda sağlamak için süte bir tatlı kaşığı bal veya bir çay kaşığı badem yağı eklenebilir. Bunu sabah ve akşam cilt bakım rutininizin bir parçası olarak yapabilirsiniz.

Sütün faydası nedir? Süt, amino asitler, lipidler, vitaminler ve mineraller gibi cilt dostu maddelerle doludur. Dokuz temel amino asidi ve kolajen oluşumu için önemli olan arginin, glisin ve prolin gibi altı tane yarı-esaslı amino asit içerir. Prolin hidrosilasyonu, vücudumuzdaki tüm kolajenin yaklaşık% 13’ünü oluşturan hidroksiproline neden olur ki bu madde prolin ile birlikte, kollajen seviyesinin korunmasında anahtar rol oynar.

soya sütü

Süt aynı zamanda Vitamin A ve E gibi cildin hücresel yenilenmesinde yararlı olan vitaminleri içerir. Yüksek antioksidan gücü, UV ışınlarından ve kimyasal kirleticilerden kaynaklanan doku hasarını azaltmaya yardımcı olur. Süt yağları, cildi yumuşak ve nemli tutmaya yardımcı olur.

Yaşlanmanın en belirgin göstergelerinden biridir, göz çevresi kırışıklıkları. Yaptığımız cilt bakımları sırasında çoğu zaman göz çevresini ihmal ediyoruz. İşte, hem süreci geciktirmek hem de ortaya çıkan kırışıklıkları azaltmak için havuç maskesi, kahve maskesi gibi göz çevresi kırışıklıkları için maske önerileri ile pratik doğal krem ve serum yapımı fikirleri–> Göz çevresi kırışıklıkları için doğal maskeler

Kırışıklık ve ince çizgileri önlemek ve gidermek için evde uygulaması kolay güzellik ipuçlarını okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA numaralarına ait butonlara tıklamanız ve diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli!

1 Yorum

  1. Yüzümde tüylenme olduğu için epilasyon yaptırdım ama tek tük kalanlar oldu ve sarı tüylere faydası olmadı . Dudak üzerindeki açık renk olanlara ağda ya da sir yapmamam söylendi dolayısıyla zerdeçal kürünü doğrudan sürsem tüyleri almadan faydası olur mu? Teşekkür ederim. Cevap verirseniz sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here