Selülit, Güneş ve Sivilce İzleri için Kahveli Peeling

Peeling maskesi için en iyi seçeneklerden biri, kahvedir. Kahvenin canlandırıcı, E vitaminin iyileştirici etkisinden faydalanacağınız selülit, güneş ve sivilce izleri ile mücadele eden kahveli peeling maskesi tarifi, esraninportresi'nde.

0
2581

Peeling maskesi için en iyi seçeneklerden biri, kahvedir. Kahvenin canlandırıcı, E vitaminin iyileştirici etkisinden faydalanacağınız selülit, güneş ve sivilce izleri ile mücadele eden kahveli peeling maskesi tarifi, esraninportresi’nde.

Daha önce cilde peeling yaptıysanız peeling sonrası ciltteki tazlenmiş hissi bilirsiniz, pürüzsüzdür ki hatta dokunmaya doyamazsınız! Özellikle kuru veya fazla hassas bir cilde sahip olanlar, kimyasal içeriklere sahip peeling ürünlerini kullanmaya terddüt edebilir. Kullanıma hazır peeling ürünleri satın almak işi her zaman daha kolay kılsa da doğal içeriğe sahip olan, kendi hazırladığınız peelingi yapmanın keyfi de bir başkadır.

Peeling maskesi yapımı söz konusu olduğundan en iyi seçeneklerden biri, kesinlikle kahve parçacıklarıdır. Elbette söz konusu selülit ile mücadele veya sinir bozucu sivilce izleri olduğunda içeriği biraz daha zenginleştirmekte de fayda var.

Kahve, tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olan vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla doludur. Diğer peeling ürünlerinin aksine, kahve çekirdekleri cilt için aşındırıcı değildir (ölü deriyi atmak ve siyah noktalarla mücadele için mükemmeldir) ve hatta yüz gibi hassas alanlarda bile kullanılabilecek kadar hafiftir.

Kahveli Peeling Maskesi

Yalnızca yorgun cildi canlandırmak için değil, kan akışını hızlandırmak, ve kollajen üretimini arttırmak için de en iyi seçeneklerden biridir. Bu peelingin etkisini ve kahvenin doğal antioksidan korumasını arttırmak, iyileşmeyi ve izleri solmaya teşvik etmek için E Vitamini eklenmiştir. Ayrıca pullu cildin üstesinden gelmek ve sivilcelerle mücadele etmek için bir miktar deniz tuzu bulunmaktadır. Son olarak, kullanılan esansiyel yağlar zarar görmüş cildi onarırken, hindistancevizi yağı peeling sonrası nemlendirici bir tabaka bırakacaktır.

Bu noktada bu peelingi kullanmadan önce benim gibi hassas bir cildiniz varsa, tahrişi önlemek için kahveyi yumuşak, pudra benzeri bir kıvamda öğütebilirsiniz. Türk kahvesi telvesi veya filtre kahveden geriye kalan kahve granülllerini de peeling için kullanabilirsiniz. Diğer yandan kahvedeki kafeinin kan damarlarını genişletmeye ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle selülit ile mücadele ve kış sonrası bacakları bikiniyi hazırlamak için de bu peeling kullanılabilir.

Kahveli Peeling Maskesi

Malzemeler;

 • 1 fincan kahve
 • 1/2 su bardağı deniz tuzu veya şeker
 • 1/3 su bardağı hindistan cevizi yağı
 • 15 damla buhur yağı
 • 15 damla neroli yağı
 • 1 çay kaşığı E vitamini yağı

Talimatlar; 

 1. Tüm malzemeleri küçük bir kapta birleştirin ve iyice karıştırın.
 2. Kullanmak için nemli cilde az miktarda uygulayın.
 3. Pulları gidermek, cilt tonunu ve dokusunu iyileştirmek için hafifçe dairesel hareketler ile masaj yapın.
 4. Bol su ile durulayın

Kalan peeling malzemenizi bir hafta kadar kapalı bir cam kavanozda saklayabilirsiniz.

Uyarılar

 • Tahriş gelişirse veya ağrı ortaya çıkıyorsa kullanmayı bırakın.
 • Cildin epidermisini zayıflatabilecekleri için uzun süre esansiyel yağ kullanmayınız.
 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan ürünler olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle cildinizde test etmelisiniz. (Cilt testi nasıl yapılır–> Cilt alerji testi)
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here