Her Cilt Tipi için Tonik Tarifi

Günlük cilt bakımı rutininde tonik kullanmak gerçekten etkili mi? Peki,  evde doğal malzemeler kullanarak, cilde uygun tonik yapılabilir mi? Yağlı, Hassas ve Kuru Ciltler gibi Her Cilt Tipi İçin Tonik Tarifi esraninportresi'nde.

1
25055

Günlük cilt bakımı rutininde tonik kullanmak gerçekten etkili mi? Peki,  evde doğal malzemeler kullanarak, cilde uygun tonik yapılabilir mi? Yağlı, Hassas ve Kuru Ciltler gibi Her Cilt Tipi İçin Tonik Tarifi esraninportresi’nde.

Hiç kendi kendinize sorduğunuz oluyor mu, günlük cilt bakımı rutinimde tonik kullanmak gerçekten etkili mi? Eğer etkiliyse de, evde, doğal malzemeler kullanarak, cildime uygun toniği kendim yapabilir miyim? İki sorunun cevabı da “Evet!” aslında. Tonik, cildinizi yıkadıktan sonra, kalan yağ, makyaj ve sabun kalıntılarını cildinizden iyice arındırır. Böylelikle, cildinizin iyice temizlendiğinden emin olursunuz. 

Etkisi sadece temizlemekle de sınırlı değil. İçeriğine ve türüne göre cildi sıkılaştırdığı ve fazla yağı emdiğini de söylemek mümkün. Özellikle hassas ve kuru cilt yapısına sahip olanlar için hazırlanan nemlendirici tonikler harika sonuçlar çıkarıyor. Ancak piyasada satılan ürünler, içeriklerini tam olarak bilemediğimizden ve de uzmanların, alkol bazlı tonikler cilde zarar verdiği, ve de kuruttuğu için önermemesinden dolayı evde kendi toniğimizi yapmak çok daha iyi bir çözüm. Elbette her cilt ürünü gibi, kendi cildinize uygun bir tonik kullanmanız gerekiyor. Burada Yağlı Ciltler için, Hassas Ciltler için ve Kuru Ciltler için 3 farklı tonik tarifi bir araya getirdim. İnceleyin ve kolayca uygulayın.

Her Cilt Tipi İçin Tonik Tarifi

tonik kullanmanın cilde faydası nedir_mini

Cilt koyu lekelere, izlere, siyah noktalara, sivilcelere, kuru ve cansız görünmeye karşı bizlerle iş birliği yapmaya oldukça hazırdır ki aslında 1 haftada daha iyi görünen, daha canlı, daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek mümkün. 7 günde sağlıklı, pürüzsüz cilt elde etmek için yapmanız gerekenler esraninportresi’nde.–> 7 günde pürüzsüz cilt

1 Yorum

  1. Merhaba Esra Hanim,
    yagli cildim icin tonigimi hazirladim yalniz yuzume yumurta akiyla bir maske uygulayacagim, bu noktada tonigimi maskeden once mi sonra mi kullanayim?
    Sevgiler, Yaprak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here