Günlük Yağı – Sığla Yağı (Frankincense) Cilde Faydaları

Bütçeyi zorlamadan, daha genç, sağlıklı ve daha canlı görünen cilde sahip olmanın kolay ve elbette doğal yollarından biridir, Günlük Yağı - Sığla Yağı (Frankincense). Cildi sıkılaştıran, kırışıklıkları ve ince çizgileri, leke ve izleri gideren Günlük- Frankincense Yağının cilde faydaları ve kullanım önerileri esraninportresi'nde.

5
9016

Bütçeyi zorlamadan, daha genç, sağlıklı ve daha canlı görünen cilde sahip olmanın kolay ve elbette doğal yollarından biridir, Günlük Yağı – Sığla Yağı (Frankincense). Cildi sıkılaştıran, kırışıklıkları ve ince çizgileri, leke ve izleri gideren Günlük- Frankincense Yağının cilde faydaları ve kullanım önerileri esraninportresi’nde.

Bütçeyi zorlamadan, daha genç, daha sağlıklı ve daha canlı görünen bir cilde sahip olmanın kolay ve elbette doğal yollarını hepimiz arıyoruz. Bu yüzden de bu konuyla ilgili sık sık bilgiler paylaşmaya çalışıyorum. Günlük yağı (Frankincense oil) da sahip olduğu güçlü anti-aging yani yaşlanma karşıtı ve cildi canlandırıcı etkileri sebebiyle en çok kullanılan doğal malzemelerden biri.

Üstelik günlük yağının cilde faydalarından yararlanabilmek için nemlendiricinize, vücut jeline, vücut losyonlarına veya diğer güzellik ürünlerine birkaç damla bu yağdan ilave etmek yeterlidir.

İnsanlar binlerce yıldır bu yağı kullanarak, cildi gerginleştirir, renk eşitsizliklerini giderir, koyu lekeleri ve gözenek boyutunu azaltır, sivilceleri iyileştirir, engeller ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatır. Yaraları iyileştirme, kızarıklık, egzama, yanıklar, kesikleri iyileştirme, kuru ve çatlamış cildi yatıştırma etkisi de vardır. Yeni ve eski yara izlerini-çizgileri azaltmak için bile kullanılır. Hatta biz her ne kadar cilde etkileri üzerinde duruyor olsak da saçlarını güçlendirmek ve parlaklaştırmak için kullananlar da bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan ve mevcut dokuyu sağlıklı tutmaya yardımcı olan doğal bir sıkılaştırıcıdır. Cildin hücrelerini korumak ve onarmak için sahip olduğu bileşenler sayesinde güçlü anti-aging bakım yağı yapıyor günlük yağını ve üstelik kullanımı çok kolaydır!

Günlük Yağı – Frankincense Yağı Cilde Faydaları

⦁ Sıkılaştırıcı – Cilt hücrelerinin korunmasına ve onarımına yardımcı olur.
⦁ Sivilceyi azaltır
⦁ Kırışıklıkları önler
⦁ Cildi kaldırır ve sıkılaştırır
⦁ Mikropları öldürür
⦁ Büyük gözenekleri azaltır
⦁ Yaşlanma belirtilerini yavaşlatır
⦁ Yara iyileşmesini yardımcı olur
⦁ Kuru ve çatlamış cildi onarır
⦁ Yağlı veya kuru cildin yağ dengesini kontrol eder.
⦁ Yara izlerini azaltır
⦁ Koyu lekeleri aydınlatır
⦁ Deri çatlaklarını azaltır
⦁ Egzamayı iyileştirir
⦁ Kaşıntı ve döküntüleri hafifletir

Hangi Ciltlere Önerilir :

⦁ Olgun Ciltler
⦁ Erken Yaşlanma Belirtileri Görünen Ciltler
⦁ Çevresel Etkilerden Zarar Görmüş Ciltler

Bu doğal cilt bakım yağını başta da belirttiğim gibi mevcut bakım ürünlerinizin içine ekleyerek kullanabileceğiniz gibi tamamen doğal kendi bakım ürünlerinizi bu yağı da kullanarak yapabilirsiniz.

1- Günlük Yağı – Frankincense Yağı ile Nemlendirici

Günlük yağı, sağlıklı cilt hücrelerini koruyup yenileyebileceği ve doğal bir sıkılaştırıcı olduğu için bu onu inanılmaz bir yaşlanmayı önleyici doğal yağ yapar. Aynı zamanda akne ile mücadele, kırışıklıkları önleme, büyük gözenekleri azaltma ve yaşlanmanın belirtilerini azaltmak için cildi sıkıştırmada da kullanılır.

 • 30 ml üzüm çekirdeği yağı veya yoksa mevcut yüz nemlendiriciniz
 • 6 damla Günlük Yağı – Frankincense oil
 • İkisini karıştırın ve koyu renkli bir cam kaba koyun.
 • Parmak uçlarınıza bu karışımdan az bir miktar alıp nemlendirici olarak kullanılabilir.

Güneşe uzun süreli olarak maruz kalmak ne yazık ki kötü bir bronzluk kazandırabilir, yeni cilt lekeleri yanı sıra mevcut lekelerin renklerinin koyulaşmasına neden olabilir. Ciltteki bu koyu lekelerden ve hatta kötü bronzlaşma görüntüsünden kurtulmak için günlük yağı gibi pek çok doğal malzeme kullanılabilir. İşte–> ciltteki koyu lekeler için doğal tarifler esraninportresi’nde.

2- Günlük Yağı – Frankincense Yağı ile Vücut Yağı

Sadece sağlıklı ve parlayan cildi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda zarar gören cildi iyileştirmeye de yardımcı olur! Bu zengin vücut losyonu, yara izlerinin, çatlakların ve koyu renk lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Bu losyon her gün, duştan hemen sonra nemi cilde kilitlemek için kullanılabilir.

 • 90 ml hindistan cevizi yağı
 • 20 damla günlük yağı
 • Malzemeleri bir kapta iyice karıştırın.
 • Koyu bir cam kapta saklayabilirsiniz.
 • Duştan sonra parlayan cildin tadını çıkarın!

3- Günlük Yağı – Frankincense Yağı ile Yüz ve Vücut Toniği

Saf su ile karıştırılmış bu doğal yağlı karışım, basit ve güzel kokulu bir cilt toniği ve dolayısıyla cildinizde tazeleme sağlar. Makyajı, bu ferahlatıcı yağ karışımından cilde püskürttükten sonra uygulayabilirsiniz örneğin. Ayrıca, gece yüzü yıkadıktan sonra da sıkılaştırıcı özelliği sebebiyle kullanılabilir. Hassas cildiniz varsa, birkaç damla lavanta yağı ilave edilebilir.

 • İçme suyunu bir cam bir püskürtme şişesine doldurun
 • Her 30ml su için 6 damla günlük yağı ekleyin
 • Her kullanımdan önce iyice çalkalayın.
 • Tazeleme istediğiniz zaman yüzünüze ve vücuda püskürtün.

5 YORUMLAR

 1. esra hanım yukarda vermiş olduğunuz hindistan cevizi ve günlük yağı karışımı nemlendiriciyi gündüz mkullunmayalımmı. kullanılayacaksa bana gündüz için bir karışım önerirmisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here