Göz Çevresi için Evde Doğal Maske Önerileri

Sarkma, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye daha fazla meyillidir, göz çevresi. Haftalık uygulanacak farklı göz çevresi maskeleri ile cildin tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabilirsiniz. Göz altı morlukları, göz altı şişlikleri, göz çevresi kırışıklıkları, kaz ayaklarındaki kırışıklıklar gibi farklı sorunlara maske tarifleri, göz çevresi için maske önerileri yazısıyla esraninportresi'nde.

0
9895

Göz çevresinde yağ bezlerinin bulunmaması nedeniyle sarkma, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye daha fazla meyillidir, göz çevresi. Yağ bezleri cildi nemli tutar. Bu yüzden bu sinir bozucu ince çizgileri ve kaz ayakları kırışıklıklarını önlemek için göz çevresi bakımına adım atmamız gerekir. Bu nedenle işte gece göz kremi kullanımı zorunludur. Ancak bu çoğu zaman tek başına yeterli olmayabilir, yüzün bu hassas bölgesinin uzun süre genç kalması için daha fazlasını yapabiliriz. Haftalık uygulanacak farklı göz çevresi maskeleri ile cildin tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabilirsiniz. Göz altı morlukları, göz altı şişlikleri, göz çevresi kırışıklıkları, kaz ayaklarındaki kırışıklıklar gibi farklı sorunlara maske tarifleri, göz çevresi için maske önerileri yazısıyla esraninportresi’nde.
1. Şiş Gözler için Salatalık ve Gül Suyu ile Göz Çevresi için Maske

Askorbik asit ve fitokimyasal maddeler bakımından zengin olan salatalık, cildi sıkılaştırır ve şişlikleri yatıştırmaya yardımcı olur. Salatalık söz konusu olduğunda dilimleri göz kapaklarına koymak akla gelse de daha etkili çözüm için bu harmanlanmış maskeyi denemenizi öneririm. Çünkü gözlerin iç ve dış köşelerine ulaşmak ve gül suyunun da faydalarından yararlanmak mümkün olacaktır.

Gerekli olan malzemeler; yarım salatalık, 2 yemek kaşığı gül suyu, yuvarlak pamuklar

Önce yuvarlak pamuklardan tam olarak göz altlarınızı kapatacak şekilde yarım aylar keserek hazırlayın. Bir kaç tane ile sınırlı bırakmayın, fazladan bir kaç tane kesim mutlaka.

Salatalığı blendırdan geçirebilir veya rendenin en ince bölümünde rendeleyebilirsiniz. Amacımız mümkün olduğunca sulu bir kıvam elde etmek. Bunun içerisine gül suyunu ekleyin ve karıştırın.

Hazırladığınız pamukları bu karışıma batırın. Çıkarıp fazla suyunu sıkın sonra bir kez daha batırın ve yine sıkın. Amacımız pamuğun bu karışımı iyice emmesini sağlamak. Kestiğiniz tüm pamukları hazırladığınız karışım bitine kadar bu şekilde ıslatın. Tüm bu pamukları bir buzdolabı poşetine koyun ve dondurucu bölümüne atın.

Sabah uyanıp, gözlerinizin şiş olduğunu fark ettiğiniz zamanlarda hazırladığınız bu göz pedlerinden bir kaç tane çıkarın ve 10 dakika kadar önce çözülmesini bekleyin. Ardından kirpik diplerine en yakın olacak şekilde pedleri yerleştirin ve 10-15 dakika bekletin. Hepsi bu!

Göz çevresi kırışıklıklarını gidermek, daha sıkı bir cilt elde etmek için evde kolayca uygulanabilen göz çevresi için maskeleri incelemeye devam etmek için SONRAKİ SAYFAYA geçiş yapmanız yeterli!

goz cevresi icin maske onerileri kaynak : helloglow

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here