Göz Altı Halkaları için Maydanoz Maskesi

Göz altındaki morluklar pek çok sebepten bazen daha belirgin ve rahatsız edici hale de gelebilir. Onlardan kurtulmak veya makyajla gizlemek için pek çok yolu deneriz. Göz altı morluklarından kurtulmak için doğal maskelerden yararlanılabilir. İşte, göz altı halkaları için maydanoz maskesi esraninportresi'nde.

0
4236

Göz altındaki morluklar pek çok sebepten bazen daha belirgin ve rahatsız edici hale de gelebilir. Onlardan kurtulmak veya makyajla gizlemek için pek çok yolu deneriz. Göz altı morluklarından kurtulmak için doğal maskelerden yararlanılabilir. İşte, göz altı halkaları için maydanoz maskesi esraninportresi’nde.

Bazılarımız için göz altı morluklarını gizleyen kapatıcı evde çıkmadan önce vazgeçilmezdir. Giydiklerini çok önemsemez ama göz altlarındaki morlukları kapatmayı her şeyden fazla önemser. Yaşla birlikte göz altı halkaları daha belirgin ve rahatsız edici hale de gelebilir. Hal böyle olunca onlardan kurtulmak veya en azından onları makyajla gizlemek için pek çok yolu deneriz. Çünkü koyu göz altı halkaları kişiyi olduğundan daha yaşlı, yorgun ve donuk gösterir. Göz altı morluklarından kurtulmak için doğal maskelerden yararlanılabilir. İşte, göz altı halkaları için maydanoz maskesi esraninportresi’nde.

Maydanoz içindeki C vitamini, klorofil ve K vitamini, cildin renk değişikliğinin hafifletilmesine, yaşlanmanın ve şişkinliğin azaltılmasına yardımcı olur.

Göz Altı Halkaları için Maydanoz Maskesi

4 goz alti halkalari icin maydanoz maskesi_mini

Maskenizi yapmak için kabaca bir avuç maydanozu kesin. Bıçakla biraz parçaladıktan sonra küçük bir kaba alın ve tahta bir kaşıkla öğütür gibi bastırın. Amaç maydanozun suyun bir miktar çıkmasını sağlamak.

Maydanozun üzerine bir çorba kaşığı sıcak su dökün ve iyice birlikte karıştırın. Ayrıca isterseniz maydanozu yoğurtla da birleştirebilirsiniz.

3 goz alti halkalari icin maydanoz maskesi_mini

Karışım iyice soğuduğunda pamuğu karışıma batırın ve hafifçe fazla suyunu sıkın.

Bu pamuğu göz altınıza koyun ve 10 dakika boyunca göz altında tutun.

Göz altlarındaki koyu rengi azaltabilmek için haftada 2 kez tekrarlayın bu maskeyi. Elbette ilk uygulamalarda hızlı sonuç almayı beklememek gerek. Sabırla düzenli olarak uygulandığında bir kaç haftada olumlu sonuçlar gözlenebilir.

2 goz alti halkalari icin maydanoz maskesi_mini

Göz çevresiyle ilgili tek sorun göz altındaki morluklar olmuyor ne yazık ki. Sarkma, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye daha fazla meyillidir, göz çevresi. Haftalık uygulanacak farklı göz çevresi maskeleri ile cildin tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabilirsiniz.

Göz altı morlukları, göz altı şişlikleri, göz çevresi kırışıklıkları, kaz ayaklarındaki kırışıklıklar gibi farklı sorunlara maske tarifleri, göz çevresi için maske önerileri yazısıyla esraninportresi’nde–> göz çevresi için maske önerileri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here