FOREO UFO ve Aktif Maskeler ile Evde Cilt Bakımının Tadını Çıkarın

Pürüzsüz, ışıl ışıl sağlıkla parlayan, daha sıkı ve genç görünen bir cilt için evde pek çok bakım yapıyoruz. Bakım rutini içinde uygulanan maskelerin pek çoğu hem uygulama hem de gözle görülür fark yaratmada zamana ihtiyaç duyar. Zamanı kısıtlı ama cildi için hızlı ve etkili bir bakıma ihtiyaç duyanlar için mükemmel, yüz bakımı önerisi esraninportresi’nde.

0
1221

Bir cilt bakım ürünü veya yüz maskesinden beklentiniz nedir, özellikle de sonuçlarıyla ilgili? Yani hemen sonuç almayı bekler misiniz (ki aslında hepimiz bunu görmek isteriz!)? İşin gerçeği şu ki kötü sonuçlar hemen ortaya çıksa da gözle görülür bir fark yaratması genellikle vakit alır. Peki size, 90sn/120sn de cildi yenileyen, canlanıp sağlıkla parlayan bir görünüme kavuşmasını sağlayan bir bakım rutininden bahsetsem? İlginizi çeker miydi? “Çeker tabii! Devam et!” diyorsanız, sizi İsveç Markası FOREO tasarımı bir akıllı maske terapisi olan UFO ve Aktif Maskeler ile tanıştırmak istiyorum. Ancak öncesinde, bu küçük hanımefendiler ile ilgili anlatacaklarım uzun. O yüzden çayınızı, kahvenizi alın, rahat bir koltuğa oturun ve okumaya öyle devam edin derim. Çünkü ilk kullanım ile birlikte ciltte yarattığı muhteşem farkı birkaç cümleyle sığdırmaya çalışmak haksızlık olur! 

FOREO UFO ve Aktif Maskeler Nedir?

FOREO UFO ve Aktif Maskeler ile evde hizli ve etkili cilt bakımı
FOREO UFO ve Aktif Maskeler ile evde hizli ve etkili cilt bakımı

FOREO UFO, aslında dünyanın ilk akıllı maske terapisi diyebilirim. 90sn’lik sürede, Kore formülleri (ki ne kadar iyi olduklarını eminim duymuşsunuzdur!) ile oluşturulan kendi maskeleriyle cildi anında besliyor, nemlendiriyor. Üstelik, etkisini de hemen görüyor ve cildinizde uzun süre hissedebiliyorsunuz. 

FOREO UFO Kullanmaya Nasıl Karar Verdim?

Bundan yaklaşık 2 ay önce cildimdeki donuk ve pürüzlü görüntüden rahatsız olup araştırmaya başladığımda tanıştım aslında FOREO ailesiyle. Vaad ettikleri, adeta sihir (o zamanlar, gerçek olabileceğine inanmadan, öyle düşünmüştüm), karşısında deneme isteğime engel olamadım. 

İlk önce evde cilt bakımı rutinime cilt temizliği ve yüz masajı adımları için FOREO LUNA 3 dahil oldu (ki kendisi hakkındaki detaylı fikirlerimi Pürüzsüz cilt için nereden başlamalı ? yazısında anlatmıştım). Ardından 90sn gibi kısa bir sürede etkili bir maske deneyimi sağlayan UFO ve onun dermal teknolojisi kullanarak uygulanan Kore’nin muhteşem içerikli Akıllı Maskelerini uygulamaya başladım. İlk kullanım ile birlikte cildimin yenilendiğini daha pürüzsüz ve sağlıkla parlayan bir cilde doğru dönüştüğünü net olarak söyleyebilirim.

Bu arada ben aşağıda UFO’yu anlatmaya devam edeceğim ancak siz FOREO UFO ve Aktif Maskeleri daha detaylı incelemek isterseniz de FOREO websitesini –> https://foreo.se/plm ziyaret edebilirsiniz. 

FOREO UFO ve Aktif Maskeler Yatırım Yapmaya Değer mi?

Bu, tüm detayları size anlattıktan sonra cevaplanması gereken bir soru gibi gelse de, bence burada okuyacaklarınız daha önemli… Çünkü en başta da dediğim gibi hepimiz önce sonuçlarla ilgileniyoruz. Zaten yazının başında beri, bu küçük hanım efendinin (benim kızlarım oldular artık :) ) ve ekürilerinin (yani Aktif Maskelerin) ortaya çıkardıkları harika ciltten, beklentilerimin ne kadar üstünde işler çıkardıklarından bahsettim. Bu yüzden cevabım kesinlikle EVET! 

FOREO UFO ve Aktif Maskeler ile evde hizli ve etkili cilt bakımı
FOREO UFO ve Aktif Maskeler ile evde hizli ve etkili cilt bakımı

Ucuz bir cihaz olmadığının farkındayım ama sadece bir kaç kullanımlık olmadığını asla unutmayın. 2 yıl garantisi olan bu ürünü neredeyse her gün kullanacaksınız. Evinizin konforunda, evde normal şartlarda elde edilemeyecek etkide ve de hızda maske uygulaması yapacaksınız. LUNA 3 ve UFO ‘yu 2 aydır düzenli kullanıyorum. Sonuçlar mı..? 

 • Cildimdeki renk eşitsizlikleri neredeyse ortadan kalktı, cildim daha parlak, yumuşak ve daha sıkı bir yapıya sahip artık. 
 • Makyaj yaparken kusurları gizlemek için kullandığım kapatıcımı en son ne zaman kullandım, hatırlamıyorum bile. 
 • Net olarak makyajsız geçirdiğim gün sayısı arttı. Hatta çok önemli günler ve toplantılar dışında neredeyse hiç makyaj yapma gereği duyMUyorum.
 • O kadar çok maske çeşidi var ki, cildimin ihtiyacına uygun olan mutlaka içlerinden biri….
 • Sabahları işe gitmeden önce sadece 90sn veya 120sn de cildimin yenilenmesini, daha ışıl ışıl bir görünüme kavuşmasını sağlayabiliyorum.
 • Cihazdaki LED ışık, ısıtma-soğutma terapileri ve T-Sonic titreşimler, UFO ile maske uygulaması öncesinde uyguladığınız tonik, serum veya krem gibi diğer cilt bakım ürünlerinin de ciltte daha iyi emilmesine ve daha iyi performans göstermesine yardımcı oluyor.

En güzeli de bunların hepsi fark ediliyor… İlk önce kendiniz cildinizdeki muhteşem değişimi fark ediyorsunuz. Sonrasında eşiniz, dostunuz, sevgiliniz, arkadaşlarınız veya aileniz cildinizdeki güzel değişimi ve sizde yarattığı öz güveni fark ediyor… Sonra daha çok iltifat almaya başladığınızı fark ediyorsunuz…. Cildinize yatırım yaptığınız için ne kadar doğru bir karar verdiğinizi fark ediyorsunuz…

“Şimdiye kadar anlattıkların bana yeter” diyor ve FOREO UFO ‘YU FOREO websitesinden detaylı incelemek istiyorsanız –> https://foreo.se/plm linkini tıklayabilir veya buradaki Sephora linkinden–> https://foreo.se/p8i UFO ve Aktif Maskeleri satın alabilirsiniz.

FOREO UFO ve Aktif Maskeler ile evde hizli ve etkili cilt bakımı

Evde Yapılan Maskelerden veya Kağıt Maskelerden Farkı Ne?

UFO ve Aktif Maskeleri ilk gördüğüm zaman sorduğum soru tam olarak buydu. Çünkü benim devamlı takip edenler daha iyi bilecektir ki ben, evde doğal maskeler hazırlamayı ve uygulamayı çok severim. Zaman zaman bazı markaların kağıt maskelerini denediğim ve içlerinde çok memnun kaldıklarım da olmuştur. Bu nedenle de bunlardan farklı olarak ne avantaj sağlayacağı beni düşündürmüştü. İşte sizin de benzer soruyu soracağınızı düşünerek, buna cevap vermeye çalışacağım.

Aslında burada konuyu iki farklı açıdan değerlendirmek gerekiyor. İlki FOREO UFO cihazın kendisi ve ikinicisi de cihazla birlikte kullandığım Aktif Maskeleri….

1- UFO Cihazı : Burada teknolojik terimlerle sizi sıkmak istemediğim için cihazın direkt cilde faydalarıyla anlatmaya çalışacağım.

 • Bir kere ciltteki farklı sorunları hedef alan Led Işık (kırmızı, mavi yeşil gibi) teknolojisine sahip. Kullandığım maske çeşidine göre çalışan led ışıklar sayesinde maskenin cilt tarafından emilimi ve dolayısıyla maskenin etkisi çok daha fazla oluyor. Bu noktada, evde kendi hazırladığım doğal maskelerde bu konu biraz muamma….
 • Cihazda Termo Terapi yani Isıtma özelliği bulunuyor ki bu, cildin kan dolaşımının hızlanması ve yine maskenin emiliminin artması açısından muhteşem bir özellik. 
 • Bir de süper rahatlatıcı olmasının yanında masaj etkisi de bulunan (ki bu ürünün cilde nüfus etmesi açısından önemlidir!) T-sonic Titreşimleri var. 
 • Son olarak Cryo Terapi yani Soğutma özelliğinden bahsetmek istiyorum ki, en bayıldığım :))) Eğer benim gibi gözenek görünümünden veya ciltteki şişkinlikten şikayetçiyseniz bunu siz de çok seveceksiniz….
 • Cihazdaki LED ışık, ısıtma-soğutma terapileri ve T-Sonic titreşimler, UFO ile maske uygulaması öncesinde uyguladığınız tonik, serum veya krem gibi diğer cilt bakım ürünlerinin de ciltte daha iyi emilmesine ve daha iyi performans göstermesine yardımcı oluyor.

Evde bakım sırasında “ bunları cildime göre ben nasıl ayarlayacağım?” diye sorabilirsiniz… Cihaz o kadar akıllı ki kullandığınız maske türüne göre tüm bunları kendisi yapıyor. Size sadece hiç bitmesini istemeyeceğiniz 90sn’lik anın tadını çıkarmak kalıyor. İşte bu da bir diğer fayda… Evde hazırladığınız doğal maskelerden veya kağıt maskelerden bu kadar kısa sürede bu kadar etkili sonuçlar almak mümkün olmayabilir! 

Bunu bir doğal maske aşığı olarak evet ben söylüyorum! Çünkü UFO ve Aktif Maskeleri kullandıkça cildime daha çok aşık oldum :) Doğal maskelerimi yine yapıyorum elbette (asla vazgeçmem onlardan;) ) ama sabah işe gitmeden önce cildime maske hediye etmek, anında sağlıkla parlayan bir cilde sahip olmak, yaptığım makyajın (LUNA 3 ve UFO sayesinde ki uzun zamandır fondöten ve pudra kullanmıyorum! – Bu da bir diğer fayda olsa gerek) daha mükemmel görünmesi ve tabii aldığım iltifatlar da cabası….

FOREO UFO ve Aktif Maskeler ile evde hizli ve etkili cilt bakımı
FOREO UFO ve Aktif Maskeler ile evde hizli ve etkili cilt bakımı

2- AKTİF MASKELER : Doğal maske yapmayı seven biri olarak bu maskelerin içerikleri en az sağlayacakları fayda kadar önemliydi benim için. Bu noktada;

 • Maskelerin içinde kaliteli bitki ve meyve özleri bulunmakla birlikte, cilde zararlı Paraben, Fenoksietanol, Silikon, Disodiyum EDTA ve Mineral Yağ gibi maddeler de içermiyorlar. 
 • Cildimin ihtiyacına uygun doğal içerikli farklı maske çeşitlerine sahipler. Yani her gün kullanabileceğim, cildi güne ve (yapmam gerekiyorsa!) makyaja hazırlayan maskesi var. 
 • Günlük maskenin yanı sıra, içinde Hiyalüronik asit, İnci Özü gibi farklı cilt sorunlarına çözüm olacak geliştirilmiş içeriklere sahip maskeleri de var. Yani cildimin sorunu mat görünüm diyorsanız, hoop Glow Addict – Gelişmiş Aydınlatma maskesini veya ince çizgilerin – kırışıklıkların görüntüsünü azaltmak, benim gibi daha genç bir cilt istiyorsanız da, hoop kolajen aşılı Youth Junkie – Yoğun Yenileme maskesini kullanabiliyorsunuz. 
 • Saatlerce maske hazırlama, yüzde maske bekletme ve sonrasında da maske temizleme (ki zerdeçal gibi bazı doğal maskelerin yüzden temizlenmesinin ne kadar zor olduğunu da bilirsiniz) derdiniz de yok!

Şimdiye kadar UFO ve Aktif Maskeleri kullanmaya sizin ikna ettim mi..? En azından denemek istiyorum demiş olmalısınız, zira ben 90sn de maske uygulaması yapıldığını okuduğum anda ikna olmuştum. Neyse belki ben kolay ikna edilebilir biriyimdir diye düşünerek sizinle kullandığım Aktif Maske Çeşitlerini ve cildimde yarattıkları etkileri paylaşmaya devam edeceğim. İkna olmayanlar, aşağıdakileri okuyunca asla dayanamayacaklar :) Ancak öncesinde UFO ve Aktif Maskeler nasıl kullanılıyor anlatmak istiyorum.

FOREO UFO ve Aktif Maskeler Nasıl Kullanılıyor?

Satın alıp eve geldikten sonra cihazın kilidini açabilmek için mobil cihazla eşleştirmek gerekiyor. 

 1. Bunun için telefonunuza ilk olarak FOREO For You uygulamasını indirip, kendinize oradan bir hesap oluşturuyorsunuz. 
 2. Ardından telefonunuzun Bluetooth’unu açıp, uygulamadan cihazı seçmelisiniz. Bu UFO’nuzu uygulama ile senkronize etmek anlamına geliyor. Bunun için UFO’nun açma/kapama tuşuna 5 saniye boyunca basın ve cihazın telefon veya tablet ile eşleşmesini sağlayın. Böylelikle UFO’yu kaydedip, kilidini açmış olacaksınız. Ardından da FOREO For You uygulamasında “Cihazlarım” bölümünde UFO’nuzu görebileceksiniz. 

Bu ilk aşamayı sadece 1 kez, cihazı alınca yapacaksınız. Ardından kullanmak istediğinizde uygulamaya girip aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli ;)

Öncelikle küçük bir hatırlatma; tabii ki maske uygulaması öncesi cildinizin temiz ve kuru olması gerekiyor. Ben bunun için FOREO LUNA 3 kullanıyorum. Oldukça detaylı şekilde cilt temizleme ve bakım rutinimden bahsetmiştim. Okumak isterseniz—> Güzel cilt için nasıl bakım yapmalı yazısından ulaşabilirsiniz. 

Yeri gelmişken, kısacık cilt bakım rutinimden de bahsetmem gerekirse;

 • Cilt temizliğinde La Roche jel yüz temizleyicisini LUNA 3 ile birlikte kullanıyorum ben.

 • Ardından tonik uyguluyorum. Tonik olarak soğutulmuş yeşil çay favorim! 
 • Sonrasında BeautyOmmelette yüz serumunu yine LUNA 3 ile masaj yaparak uyguluyorum. 

 • Aşağıda detaylandırdığım gibi maskemi de uyguladıktan sonra yine Beauty Ommelette yüz nemlendiricisi ile bakımımı sonlandırıyorum.

Şimdi gelelim FOREO UFO ve Akıllı Maskeleri kullanmaya…

 • Uygulamaya girin ve UFO sekmesindeki “Başlat” düğmesine tıklayın.
 • Sizden uygulamak istediğiniz maskenin kodunu okutmanızı isteyecek. Her bir maskenin arka alt köşesinde barkodu bulunuyor. Bu barkadu kameraya doğru hafifçe yaklaştırdığınız zaman uygulamaya barkodu okutmuş olacaksınız. Bu, cihazın hangi maskeyi uygulayacağını (ve tabii ona göre ışık ve titreşim gibi özellileri aktive etmesi için) anlamasını sağlıyor. 

 • Bu adımı geçince sizde maskeyi cihaza yerleştirmenizi isteyecek. Maskeyi paketinden çıkarın. UFO’nun halka şeklindeki kapağını çıkararak maskeyi düzgün şekilde yerleştirin. Ardından halka kapağı FOREO yazısı yukarı olacak şekilde (yani yazıyı okuyabilmelisiniz) maskenin üstüne, yerine takın. 
 • Uygulamadaki “Terapiyi Başlat” düğmesine tıkladığınız zaman maske uygulamasını başlatmış oluyorsunuz. Bastırmadan, dairesel hareketlerle masaj yaparak cihaz kendini otomatik olarak kapatana kadar maskeyi uyguluyorsunuz. Ben göz çevresi maskesi dışındaki maskelerini mutlaka boyun hattına da uyguluyorum. 
 • Cihaz durduğunda önce halka kapağı kaldırın, maskeyi atın ve son olarak bol suyun altında iyice durulayın cihazı! Evet yanlış okumadınız…. Cihazı bol suyun altında gönül rahatlığıyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. 

Bazen paketlerde maskelerden kalan küçük miktarlar olabiliyor. Ben Maske Terapisi sonrası kalan bu küçük miktarları bolca yüzüme, boyunuma ve hatta ellerimin üzerine sürüp, kendi kendine cildin emmesini ve kurumasını bekliyorum. 

Uyguladığım maske sonrası her zaman kullandığım nemlendiricimi sürüp bakım rutinimi tamamlıyorum.

Aktif Maske Çeşitleri Neler ve Hangi Maske Cilde Hangi Faydayı Sağlıyor?

Daha öncede belirttiğim gibi maske çeşitleri içerisinde daha günlük kullanıma uygun maskeler olduğu gibi yoğun ve geliştirilmiş özel içeriklere sahip maskeler de bulunuyor. Ben kullandıklarımı sizin için aşağıda detaylı olarak anlattım. Elbette sonuçta herkes kendi cildine uygun olanı seçip, cildine uygun aralıklarla maske uygulamasını yapabilir.

Kullandığım Aktif Maske 1 : Make My Day 

Benim iş günlerinde hemen her sabah uyguladığım bir maske çeşidi bu. Çünkü, Hiyalüronik asit sayesinde cilde anında nem veriyor ki bu sayede cilt sağlıkla ışıl ışıl parlıyor. Ayrıca hem makyaja cildi hazırlamış hem de içindeki Kırmızı Alg sayesinde, cildin günlük olarak maruz kaldığı kirliliğe karşı bir bariyer koymuş oluyorum. 

Bu maskeyi bir nevi makyaj bazı gibi de düşünebilirsiniz. Önemli bir görüşmem veya toplantım olmadığı günlerde (yani makyaj yapmam gerekmediğinde) de cildim gerçekten canlı görünüyor.

Maskeyi uygularken UFO, cildin kolajen üretimini arttırmak için kırmızı led ışığı ve mat görünümü gidermek için de yeşil led ışığı kullanıyor. Ayrıca Termo Terapi yani ısıtma ve T-Sonic titreşimlerle de ürünün cilt tarafından daha çok emilmesini sağlıyor. Cildin kan dolaşımını arttığından maskeden sağlanan fayda da artmış oluyor.

Kullandığım Aktif Maske 2 : Youth Junkie

Benim cildimle ilgili rahatsız olduğum konulardan biri, mat görünümün yanında yaş itibariyle ortaya çıkmaya başlamış ince çizgilerimdi. Cildime iyi bakmadığımı, daha sıkı ve genç bir görünüm (yaşıma göre cildimin daha kötü olduğunu düşündüğümden) için bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyordum. Bunun için de cildin elastikiyetini arttırmam gerekiyordu ki karşıma FOREO’nun bu maskesi çıktı. 

İçeriğinde kolajen ve E Vitamini bulunuyor ki (Biliyorsunuz hazırladığım doğal maskelerde de sık sık E vitamini kullanırım) antioksidan etkileri ile cildi yenilemek, cilde daha sıkı bir görünüm kazandırmak konusunda harikalar.  Ayrıca ayrı ayrı da kullanmayı çok sevdiğim shea, jojoba ve zeytinyağını da içeriyor. Bu besleyici yağlar ile cilt yumuşayıp, canlanıyor.

Ben haftada 2 kez geceleri, yatmadan önce uyguluyorum. Çünkü uyku sırasında cilt kendini yenilemek için daha çok çalışıyor. Sabah daha taze ve canlı bir cilde uyanıyorum sayesinde. Bu maskeyi uyguladığım sabahlarda her sabah uyguladığım Make My Day maskesini kullanmıyorum. Bu maskeyi cildin daha çok kuruma eğiliminde olduğu günlerde ve soğuk kış günlerinde kullanabilirsiniz.

Bu maskeyi uygularken UFO, kolajen üretimini arttırmaya ve daha genç cilt görünümüne yardımcı kırmızı led ışık kullanıyor. Aynı zamanda diğer maskede olduğu gibi ısıtma ve titreşim özellikleri ile kan dolaşımını arttırıp, ürünün cilde daha iyi nüfus etmesini sağlıyor. 

Kullandığım Aktif Maske 3 : Shimmer Freak

Göz çevresi maskesi olarak kullandığım kesinlikle harika bir maske… Daha önce göz altları için pek çok farklı kağıt maske de kullandım. Doğal maskelerde de en çok kahve maskelerini uygularım ama onları hazırlamak ve uygulamak için tahmin edersiniz ki zaman gerekiyor. Bu maske ile sadece 90sn’de göz çevresinin yorgun görünümünü ortadan kaldırabiliyorum. Özellikle uzun saatler çalıştığım gecelerin sabahında tam bir kurtarıcı benim için. 

İçinde çok sevdiğim iki içerik var. Biri kafein diğeri de gül suyu… Çok paylaştığım için bilirsiniz, kafein göz çevresi şişliğini azaltmada mükemmeldir. Ayrıca ikisi birlikte göz çevresindeki ince cilt dokusunu güçlendirmede çok iyiler. Bir de yine maske içinde bulunan Niansinamid, maskenin cildi onarıcı bir etki göstermesini de sağlıyor.

Bu maskeyle UFO, kolajen üretimini arttıran kırmızı led ışık ile kan akışına etki eden mavi led ışık kullanıyor. Ayrıca Cryo Terapi yani soğutma özelliği ile ciltteki şişkinliği ve gözenek görünümünü azaltmayı ve titreşimle de kan dolaşımını arttırıp, ürünün cilde daha iyi nüfus etmesini sağlıyor. 

Başta da belirttiğim gibi bunlar benim deneyimlediğim Aktif Maskeler. Bunların dışında aşağıda kısaca içeriklerini ve cilde faydalarını bulabileceğiniz maskeleri de bulunuyor.

Geliştirilmiş içeriklere sahip;

 • İçeriğinde Ginseng ve Zeytinyağı bulunan Call it a Night – Canlandırıcı & Besleyici Maskesi
 • İçeriğinde Hiyalüronik asit ve AQUAXYL bulunan, ultra nemlendirme sağlayan H2Overdose Maske
 • İçeriğinde İnci Özü ve E Vitamini bulunan, cansız ve mat cilt görünümünü ortadan kaldıran, Glow Addict – Gelişmiş Aydınlatma Maskesi
 • İçeriğinde Kömür ve Kar Lotusu bulunan, cildin gözenek görünümünü azaltan, Matte Maniac – Ekstra Arındırıcı Maskesi

Tüm bunlara en son ‘Farm to Face’ maske koleksiyonu eklendi ki ben içlerinden Manuka Honey – Manuka Balı Maskesi’ni kullandım.

Kullandığım Aktif Maske 4 : Manuka Honey

İşte FOREO’nun UFO ve Aktif Maske serisi için yeni çıkardığı maske çeşitlerinden biri de bu… Adından da anlaşılacağı üzere, içinde gerçek manuka balı var. Benim için bu maskenin önemiyse, anti-aging etkili maske olması!

Maske sonrası cilt gerçek anlamda canlanıyor, daha yumuşak ve sağlıklı görünüyor. Özellikle kış aylarında cildiniz daha çok kuruma eğilimi gösteriyorsa, bu maskeyi daha çok seveceksiniz, çünkü zengin içeriğiyle oldukça kuruluğu gideriyor. 

Bu maskede bir de Allantoin isimli bir içerik var ki… Kendisi, toksik ve alerjen olmayan bir yapıda olduğundan en hassas cilt tipleri için dahi oldukça güvenli! 

Bu maskeyi uygulamada net bir düzenim yok açıkçası benim. Cildimin çok kuruduğunu düşündüğüm zamanlarda uyguluyorum genellikle. Maskeyi uygularken UFO kırmızı ve turuncu led ışıklarla birlikte Isıtma ve T-Sonic titreşim özelliklerini aktifleştiriyor. UFO cihazı, kırmızı ışıkla, cildin kolajen üretimi desteklerken, turuncu ışıkla sağlıklı bir ışıltılı için cildi uyandırmaya ve canlandırmaya yardımcı oluyor.

Farm to Face adını verdikleri maske koleksiyonun özelliği aslında, zengin içeriklerini Dünyaca ünlü ana vatanlarından ve üstün formülasyonundan almaları. Örneğin benim kullandığım Manuka Honey Yeni Zelanda’nın ünlü Manuka Balı’nı içermesi. Bununla birlikte bu koleksiyon tam 6 farklı maske içeriyor.

 • Bulgaristan’dan Bulgar Gülü içeren Bulgarian Rose: Nemlendirici Maske ile donuk ve kuru cilt nemlendirilerek, yenilenir.
 • Endonezya’dan Hindistan Cevizi yağı ve suyu içeren Coconut Oil:  Besleyici Maske ile cilt derinlemesine nemlendirilir.
 • Brezilya’dan Acai Berry meyvesi içeren Acai Berry:  Pürüzsüzleştirici Maske ile cilt daha dolgun ve genç görünür
 • Japonya’dan Yeşil Çay içeren Green Tea: Arındırıcı Maske, cildi nazikçe arındır ve cilde sağlıklı, doğal bir ışıltı verir.
 • Almanya’dan Kenevir Tohumu Yağı içeren Cannabis Seed Oil: Yatıştırıcı Maske, kızaran, tahriş olmuş cildi yatıştırır ve rahatlatır

Bu maskeler, doğal deniz yosunu ve pamuk selülozundan üretilen Hydrocell adı verilen, özel maske pedlerinde sunuluyor. Böylece maske içerikleri cilde daha iyi nüfuz edilebiliyor. 

Yazıyı en çok merak edilen konulardan birine cevap vererek sonlandırmak istiyorum. Araştırdığınız zaman göreceksiniz FOREO’da UFO ve UFO mini bulunuyor. 

Peki UFO ve UFO mini arasındaki fark nedir?

Boyut olarak bir farklılıkları olmamakla birlikte, UFO mini de Cryo Terapi yani Soğutma terapisi özelliği bulunmuyor. 

Peki, bu ne demek? 

Yukarıda detaylarını anlattığım Aktif Maskelerin bazılarında soğutma terapisi kullanılması gerektiğinden bu maskeleri UFO mini cihazı ile kullanamıyorsunuz. 

Peki, hangi maskeler UFO mini ile kullanılamıyor?

 • Shimmer Freak (göz çevresi maskesi)
 • Matte Maniac (yağlı/karma ciltler için arındırıcı/matlaştırıcı maske)
 • Bulgarian Rose (nemlendirici maske)
 • Green Tea (arındırıcı maske) 
 • Cannabis Seed Oil (yatıştırıcı ve sakinleştirici maske)

FOREO UFO Ve Aktif Maskeler Nereden Alınır?

FOREO UFO ve diğer FOREO ürünlerine Türkiye’deki birçok satış noktasından ulaşabilirsiniz, @foreo_turkiye instagram sayfasındaki öne çıkanlar kısmına bütün satış noktalarını eklemişler. Ek olarak; FOREO UFO ve Aktif Maskeleri satın almak isterseniz; Sephora mağazaları ve websitesi, Trendyol , Beymen mağazaları ve websitesi ve Turkcell.com.tr ‘de bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here