FOREO LUNA 3 ile Pürüzsüz ve Güzel Bir Cilt

Pürüzsüz bir cilt, bazen makyaj yapmadan çıkabilmenin bazen de makyajın harika görünmesinin anahtarıdır! Peki, herkesin sahip olmak istediği sağlıkla parlayan, güzel bir cilt için nereden başlamalı, nasıl bir bakım rutini belirlemeli? Cildine yatırım yapmak isteyen ama nereden başlayacağını da bilemeyenler için detaylar, esraninportresi'nde.

0
2885

Hemen herkesin arzusu değil midir, sağlıkla ışıldayan güzel bir cilt ! Tam da bu amaçla ben de uzunca bir süredir cildime iyi gelenleri rutinime dahil ederek evde cilt bakımı zaten yapıyorum. Bunun için bazen doğal malzemelerden bazen de kozmetik ürünlerden yararlanıyorum ki hepsini sizlerle de paylaşıyorum. Son zamanlarda da cildimde fark ettiğim donuk ve kusurlu görünümden rahatsız olup evde neler yapabileceğime dair küçük bir araştırma içine girdim. O sırada da FOREO LUNA 3 keşfettim ve elde ettiğim sonuçlar gerçekten şaşırtıcı derece güzel!

Pürüzsüz ve Güzel Bir Cilt İçin Nereden Başlamalı?

İşte bu sırada, alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı biri olmama rağmen, güzel bir cilt için cilt bakım rutinimde değişikliğe gitmeme neden olan FOREO LUNA 3 ile tanıştım ve bir süre deneyimledim. Sonuçları beni gerçekten etkilediği için artık sizinle de tanıştırmak istiyorum.

FOREO LUNA 3
FOREO LUNA 3

Bu küçük cihazdan haberiniz olmayabilir, böyle bir cihaza yatırım yapma konusunda kararsız olabilirsiniz veya yeni almış ama LUNA 3 ‘den en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Eğer güzel bir cilt elde etmek için cilde iyi bakmanın en önemli adımının cilt temizliği olduğunu, temizlenen ciltteki kusurların azalacağını ve yapılan makyajın harika görünmesi için cildin buna hazırlanması gerektiğini düşünüyorsanız sıkılmadan bu yazıyı okumaya devam edin derim. Çünkü FOREO LUNA 3 tam olarak bunlara ulaşmanızı sağlıyor. Nereden mi biliyorum..? Okudum, araştırdım, sordum ve uzunca bir süredir de aktif şekilde kullanıyorum… 

 • FOREO LUNA 3 Nedir?

LUNA 3, bir İsveç markası olan FOREO ’nun, T-Sonic teknolojisini kullanarak geliştirdiği yüz temizleme fırçası ve cilt sıkılaştırma sistemidir. Cihaz ön yüzündeki yumuşak silikon kıllar her cilt tipine uygun olduğu gibi naylon kıl yapısına sahip temizleme cihazlarından 35 kat daha hijyeniktir. 

Bu arada ben aşağıda LUNA 3’ü nasıl, hangi ürünlerle kullandığımı ve de cildimde yarattığı değişimi anlatmaya devam edeceğim ancak siz FOREO LUNA 3’ü detaylı incelemek isterseniz de FOREO websitesini –> https://foreo.se/7ekz7 ziyaret edebilirsiniz. 

 • T-Sonic Teknolojisi Nedir?

Bu noktada “T-Sonic teknolojisi nedir, ne işimize yarayacak ki?” diye sorguluyor olabilirsiniz. Çünkü ben öyle yaptım ve ulaştığım bilgiler, cihazın neden güzellik dünyasında bir devrim yaratmış olduğunu anlamamı sağladı.

“T” – “transdermal” yani, “deri yoluyla geçiş” ve “Sonic/Sonik” de çok hızlı titreşen ses dalgaları demek. İşte LUNA 3, bu teknoloji ile cilt gözeneklerine titreşim göndererek çok iyi bir cilt temizliği yapıyor. Sahip olduğu 16 yoğunluk derecesiyle dakikada 8,000 T-Sonic™ titreşim  göndererek derinlemesine temizlik sağlıyor.

 • T-Sonic Teknolojisine Sahip LUNA 3 Faydaları Neler?

– Sonik dalgalar 1 dakikalık uygulamayla cilt ile temas ederek kir, sebum ve makyaj kalıntılarının temizlenmesini sağlar.

– Cildi ölü deriden arındırır ve cildini hücresel düzeyde uyararak toksinleri uzaklaştırır (ki bunu ev koşullarında yapmak pek mümkün değildir!)

– Kan dolaşımını hızlandırır (ki bu sonrasında uygulayacağımız serum, maske veya nemlendirici gibi ürünlerin cilt tarafından emiliminin ve etkilerinin artması demek oluyor!)

Hijyenik silikon fırça, bakteri biriktirmez, cilde karşı naziktir. (Yani temizliyorum sanarken kirletmez veya cildi tahriş etmezsiniz!)

 • Neden LUNA 3 Kullanmaya Karar Verdim?

Bunları öğrenmek bile LUNA 3’ü denemek konusunda insanda bir merak uyandırıyor zaten ama ek olarak;

 1. Evde, sadece el ile cilt temizliği yapmanın yeterli olmadığını düşünüyordum.
 2. Pandemi sürecinde pek çok şeyi olduğu gibi tüm güzellik bakımlarımı da sadece evde yapmaya başladım ve bazı bakım rutinlerinde eskiye oranla istediğim verimi elde edemediğimi fark ettim.
 3. Güzellik rutinime pozitif katkı sağlayarak, aslında kendime yatırım yapmak amacıyla cilt temizliği ve sıkılığı için FOREO LUNA 3 kullanmaya başladım. 
Güzel bir cilt için nereden başlamalı?
 • Peki, FOREO LUNA 3’e Yatırım Yapmaya Değer mi?

Yukarıdaki 3 madde benim için bu sorunun cevabını “KESİNLİKLE EVET!” olarak verdiriyor. Ancak en heyecanlı ve şaşırtıcı sebeplerini henüz okumadınız!

Nasıl kullanıldığı, deneyimlerimi aşağıda detaylandıracağım ancak şu kadarını söyleyebilirim ki, ilk kullanımımda “meğer evde cildimi hiç temizleyemiyormuşum” şaşkınlığına düştüm. Üstelik bunu sadece ben fark etmedim… Oğlumun “anne yumoş olmuşsun” diyerek öpmelere doyamaması, eşimin “Yüzüne ne yaptın? – Çok güzel parlıyor!” demesi ve hamilelikle ortaya çıkan lekelerin görünümünün azaldığını bizzat fark etmem, sonuçların en güzel kanıtı gibi…

Diğer yandan bazı teknik özellikleri var ki… Örneğin;

– Cihaz, başlık değişimine ihtiyaç duymuyor. İlk 2 yıl garanti kapsamında.

– Şarj edilebilir bataryaya sahip ve diğer cihazlardan farklı olarak LUNA 3 sadece 5-6 ayda bir şarj istiyor. Tam şarj (ortalama 1 saat sürer) 650 kullanıma kadar dayanıyor.

– Son olarak, FOREO LUNA 3’ü tamamen suyun altına sokarak temizleyebilir,  duşta veya lavaboda güvenle kullanabilirsiniz. 

“Şimdiye kadar anlattıkların bana yeter” diyor ve FOREO LUNA 3’ü FOREO websitesinden detaylı incelemek istiyorsanız –> https://foreo.se/7ekz7 linkini tıklayabilir veya buradaki Trendyol linkinden–> https://foreo.se/9m5ta LUNA 3’ü satın alabilirsiniz.

 • LUNA 3’ü Hangi Cilt Tipleri Kullanabilir?

FOREO tasarımı bu cihazın en güzel yanı, pek çok açıdan kişiselleştirilebilir temizlik rutini sunması aslında. 

– Örneğin, cilt tipine göre silikon fırça yapısı değişiyor. Karma cilt tipim olduğundan bana uygun olan Mavi LUNA 3 iken, normal cilt tipleri için Pembe, hassas cilt tipleri (tüm LUNA serisindeki en yumuşak fırça, en hassas ciltler bile rahatlıkla kullanabiliyor) için Mor LUNA 3 kullanılıyor. 

– Ön tarafını cilt temizliği için kullanırken, dalga şeklinde tasarlanmış arka tarafıyla (resimde rahatlıkla görebilirsiniz) da 4 farklı masaj özelliğinden birini seçerek sıkılaştırıcı masaj uygulaması yapabilirsiniz. Masajlar, yaşlanma belirtileri gösteren farklı yüz bölgelerini hedeflediği için cildinizin ihtiyacı olanı seçebiliyorsunuz.

 • LUNA3 Sıkılaştırıcı Masajları Neden Faydalı?

Cilt temizliği adımının yanı sıra yüze uygulayacağınız el masajıyla bile cildin pürüzsüz görünümünü bir adım ileriye taşımak mümkünken, bunu LUNA 3 ile yaptığım zaman işte elde ettiklerim;

 1. Sonrasında uyguladığım bakım ürünlerinin emilimi arttığından ürünlerden elde ettiğim verim de gözle görülür ölçüde arttı.
 2. Cilt tonum eşitlendi ve istediğim cilt parlaklığına yeniden kavuştum. (Başta yazmıştım, oldukça cansız ve donuk görünüyordu)
 3. Yaşım (22 Kasımda 38 “kimseye söylemeyin!” hoş geliyor!) ve çok mimik yapmaktan ortaya çıkan ince çizgilerimin görünümü yumuşadı (hiç botoks-dolgu gibi uygulamalar yaptırmadım, çünkü cildime dışarıdan bir şeyin enjekte edilmesini istemiyorum!)
 4. En uzunu 4dk olan masajların verdiği rahatlama hissi… Müthişşşşş 

Bunlar en kısa seyahatlerimde bile çantaya ilk konulan olmayı hak etmesinin nedenleri işte. Yer kaplamaması ve birkaç dakikada kendime müthiş bir cilt bakımı hediye etmiş olmam ise cihazla ilgili sadece ufak bir ayrıntı ;)

 • Sıkılaştırıcı Masaj Çeşitleri Neler?

Cihazı araştırırken en merak ettiğim bölümlerdendi bu sıkılaştıcı masaj terapileri. Madem cihazın her detayını anlatıyorum en sevdiğimden başlayarak bunu da anlatayım size;

Kontür masajı (Contour Crazy) : (Benim ev sevdiğim!) Yanak ve çene bölgesini sıkılaştırmak, boyun kaslarını rahatlatmak için uygulanıyor. 4dk ile içlerinde en uzun süreni. Diğer hepsi sadece 2dk sürüyor. (Tabii kendinize bir tane daha bir tane daha hediye etmezseniz!)

Ağız ve çene masajı (Magic Mouth) : (En çok ihtiyaç duyduğum!) Ağız çevresi ve çene bölgesindeki mimik çizgileri içindir ve zamanla çizgileri azaltıyor. 

Boyun masajı (Nothing but Neck)  : (Ağız ve çene masajı ile arka arkaya uyguluyorum, malum yaş aldı gidiyor!)  Boyun bölgesinde sıkılaşma ve toparlanma sağlıyor.

Göz çevresi masajı (Eyes on Prize) : (Uykusuz geceler ve tabii yaşımdır, yine sebebi!) Canlandırıyor, şişkinliği ve ince çizgilerin görünümünü azaltıyor.

Cihazı, FOREO For You uygulaması üzerinden masaj moduna geçirdiğiniz zaman karşınıza çıkan bu 4 masaj türü için size yönlendiren sesli videoları da bulabiliyorsunuz üstelik. 

Gerek cilt temizliği gerekse masaj modunda sahip olduğu özellikler neden LUNA 3’ün teknoloji ile entegre edilmiş muhteşem bir “kişiselleştirilebilir güzellik devrimi!” yarattığını açıklıyor.

Öyleyse gelin nasıl çalışır ve nasıl kullanılır biraz da onları anlatayım size.

 • FOREO LUNA 3 Nasıl Çalışıyor? 

Satın alıp eve geldikten sonra cihazın kilidini açabilmek için mobil cihazla eşleştirmek gerekiyor. 

– Bunun için telefonunuza ilk olarak FOREO For You uygulamasını indirip, kendinize oradan bir hesap oluşturuyorsunuz. 

– Ardından telefonunuzun Bluetooth’unu açıp, uygulamadan cihazı seçmelisiniz. LUNA 3’ünüzü uygulama ile senkronize etmek anlamına geliyor. Bunun için LUNA 3’ün açma/kapama tuşuna 5 saniye boyunca basın ve cihazın telefon veya tablet ile eşleşmesini sağlayın. Böylelikle LUNA 3’ü kaydedip, kilidini açmış olacaksınız. Ardından da FOREO For You uygulamasında “Cihazlarım” bölümünde LUNA 3 ’ünüzü görebileceksiniz. 

– Temizleme adımına geçmeden önce “Ayarlar” kısmından 16 seviye içerisinden istediğiniz titreşim hızını seçmeniz gerekiyor. Ben 8 ile başladım ve cildimin durumuna ve ihtiyacına göre zaman zaman değiştiriyorum. 

– Artık LUNA 3 ’ü kullanmaya hazırsınız. Yüz temizlemeye başlamak için tek yapmanız gereken, UYGULAMA’da ana sayfada yer alan “başlat” düğmesine basmak

Unutmadan, titreşim ayarları sadece uygulamadan değiştirilebiliyor ama LUNA 3’ü bir kez mobil uygulamaya kaydettikten sonra yüz temizliği için her seferinde uygulamayı kullanmanız gerekmiyor.

Uygulamayla cihazı eşleştirmenin, küçük ama benim için en güzel özelliği, cihazınızı bulamadığınızda imdadınıza yetişmesi… Uygulamadaki “LUNA 3 Cihazımı Bul” küçük ikonuna tıkladığınız zaman, cihaz kapalı olmasına rağmen onu bulabilmeniz için titreşmeye başlıyor! Sanırım bunu beni düşünerek tasarlamışlar!!!

 • FOREO LUNA 3 Cilt Temizliği için Nasıl Kullanılır?

 1. Adım : LUNA 3’ü uygulamayla eşleştirin (bu adım cilt temizlemede yalnızca ilk kullanımda yapılmalıdır, ilk kullanımdan sonra uygulama olmadan da kullanabilirsiniz).
 2. Adım : Varsa önce makyajınızı kullandığınız miseller su, mendil vs. Gibi bir ürünle çıkarın. 
 3. Adım : Yüzünüzü ıslatın ve FOREO LUNA 3’ ün açma/kapama düğmesine basın. Böylelikle temizleme modu aktifleşmiş oluyor. Her zaman kullandığınız yüz temizleyicinizi, LUNA 3 ’ün silikon fırçalı ön bölümüyle 1 dk süreyle uyguluyorsunuz. Buradaki önemli bilgi; temizleyicinin granülsüz & partikülsüz olMAsı gerektiği. Cihazı yanak ve alında dairesel hareketlerle, burun bölgesinde de yukarı ve aşağı hareket ettirerek kullanmalısınız.

 1. Adım : Cihazı düğmesine basarak kapatın. Yüzünüzü durulayıp, nazikçe kurulayın. (Bu noktada sık yapılan bir hata konusunda uyarmak istiyorum.Yüz kurulamada ellerin silindiği havlular kullanılıyor ki bu büyük hata! Havludaki bakteri ve kirin yüzünüze bulaşmasına neden olursunuz. Bu yüzden önerim yüze özel bir havlu edinerek her seferinde temiz havlu kullanmanız veya tek kullanımlık havlu kağıtlarla nazikçe cildi kurulamanız)
 2. Adım : Suyun altında iyice temizleyin (işte bir diğer özellik; fırçaları değiştirmenize gerek yok. Cihazı bütün haliyle suyun altında yıkayabilirsiniz!)
 • FOREO LUNA 3 Masaj Modu Nasıl Kullanılır?

 1. Adım : FOREO For You uygulamasını açın ve LUNA 3’ün “Başlat” tuşuna basın.
 2. Adım : Açılan ekranda “Masaj Moduna Geçin” bölümüne tıklayın.
 3. Adım : Sağa doğru kaydırarak LUNA 3’ün 4 masaj terapisi çeşidinden istediğinizi seçin.

Bakım rutini sırasında kullanacağınız serum veya nemlendiricilerin etkisini arttırmak için Masaj Modunu kullanmanızı öneririm. Bu sebeple;

 1. Adım : Temizlenmiş cilde serum veya nemlendiriciyi sürün ve ardından terapiyi hemen başlatarak hem ürünün cilt tarafından daha iyi ve hızlı emilmesini sağlayın hem de rahatlamanın tadını çıkarın. (Bu aşama öncesi mum yakın, ışıkları azaltın, arkaya dinlendirici bir fon müziği açın derim!!!  2 dk için değer mi demeyin, hayatın tadını sonuna kadar ve her an çıkarın)

Son olarak bu kısımla ilgili önemli bir bilgi daha paylaşmak istiyorum. Sıkılaştırıcı masaj terapilerini uygularken; cilt temizliğinde olduğu gibi dairesel hareketlerle uygulanMAMAsı gerekiyor. Bu aşamada terapi sırasında göreceğiniz video ve talimatları takip etmelisiniz. 

 • FOREO LUNA 3 Nereden Alınır?

FOREO LUNA 3 ve diğer FOREO ürünlerine Türkiye’deki birçok satış noktasından ulaşabilirsiniz, @foreo_turkiye instagram sayfasındaki öne çıkanlar kısmına bütün satış noktalarını eklemişler. Ek olarak; FOREO LUNA 3 ve diğer FOREO ürünlerini satın almak isterseniz; Sephora mağazaları ve websitesi, Trendyol , Beymen mağazaları ve websitesi ve Turkcell.com.tr ‘de bulabilirsiniz.

Evde cilt bakımıyla yenilenmiş, pürüzsüz bir cilt elde etmek için adım adım bazı bakım ipuçlarına dikkat etmek yeterlidir. Örneğin, ürünlerden istenilen etkili sonucu alabilmenin bir diğer önemli ipucudur, doğru sırayla uygulanmaları. Canlı ve parlak cilt için evde güzellik sırları—> Evde cilt bakımı sıralaması

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here