El Bakımı Önerileri

Uzun yıllar genç görünen eller için bakım önerileri ile yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olabilirsiniz. Peki elleri nemlendirmek, yaşlılık belirtileri olan eldeki kahverengi lekelerden kurtulmak, kırışıklıkları önlemek için evde bulunan malzemeler ile evde el bakımı nasıl yapılır ? İşte sizin için el bakımı önerileri;

5
21664

Uzun yıllar genç görünen eller için bakım önerileri ile yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olabilirsiniz. Peki elleri nemlendirmek, yaşlılık belirtileri olan eldeki kahverengi lekelerden kurtulmak, kırışıklıkları önlemek için evde bulunan malzemeler ile evde el bakımı nasıl yapılır ? İşte sizin için el bakımı önerileri;

Uzun yıllar genç görünen eller için bakım önerileri ile yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olabilirsiniz. Manikür gibi tırnak bakımlarının el bakımı için yeterli olduğunu düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Aslında yüz bakımı için gösterdiğimiz özeni ellerimiz için de göstermeliyiz. Çünkü özellikle yaşlanma belirtilerini en çok gösteren yerlerden biridir, eller.

Ellerimiz aslında vücudumuzun en çok işleyen organlarından biri. Gün boyu her yere dokunduğumuz, temizlik yapıp, bulaşık yıkadığımız, bilgisayar başında saatlerimizi harcadığımız anların baş kahramanı ellerimiz. Dolayısıyla aslında genç görünen eller için kişisel bakım rutinimize el bakımı dahil etmek şart. Bunu özellikle belirtmemin sebebi aslında cilt bakımı yaparken genellikle el bakımını atlamamız. Halbuki kolayca uygulayabileceğimiz el bakımları ile elleri yaşlılık belirtilerinden koruyup, uzun yıllar genç görünen ellere sahip olabiliriz.

Üstelik el bakımı yapmak, elleri yumuşatmak için pahalı kozmetik ürünlerine ihtiyacınız yok. Birazdan detaylarını aktaracağım, evde bulunan ürünlerle kolayca yapabileceğiniz peeling ve nemlendirici önerileri sizin için yeterli olacaktır. Kış aylarını geride bıraktığımız şu günlerde, yaz bakımları da hız kazanmışken, bence burada yer alan el bakımlarını da listenize ekleyin.

Peki el bakımı nasıl yapılır? El için peeling maskeleri nelerdir? Yaşlılık belirtileri olan eldeki kahverengi lekeler, renk değişiklikleri ve kırışıklıklardan kurtulmak için el bakımında nelere dikkat etmeli?

İşte, genç görünen ellere sahip olmak için el bakımı ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler

el bakımı önerileri lekelerden kurtulmak_mini_mini

1- Öncelikle dokunduğumuz hemen her yerin mikrop dolu olduğunu unutmamalısınız. Gün içerisinde sık sık elleri yıkamak şarttır. Ancak kullandığınız ürünlerin alkol içerikleri önemlidir. Evinizde mümkün olduğunca doğal zeytin yağlı sabunlar kullanmanızı öneririm. Böylelikle ellerinizi temizlerken kuruyarak çatlamaların da önüne geçersiniz.

2- Sık sık el yıkamak kadar önemli bir diğer konu her yıkama sonrasında nemlendirici krem kullanımıdır. Çünkü su bile tek başına ellerinizi kurutma etkisi gösterecektir. Dışarıdayken, çanta boyu el kremleri taşımanızı veya iş yerinizdeki çekmeceye bir el kremi koymanızı öneririm.

3- Soğuk kış günlerinde veya sert rüzgarların olduğu sonbahar-ilkbahar dönemlerinde de ellerinizin kuruyup çatlamaması için mutlaka eldiven kullanmalısınız.

4- Yaz kış demeden tıpkı yüzümüze kullandığımız gibi dışarıya çıkmadan önce ellerimize de güneşten koruyucu krem sürmeliyiz.

5- Tırnak bakımı el bakımı ile tam bir bütündür. Doğru kişiler tarafından, doğru malzemeler ve ürünler kullanılarak yapılması önemlidir.

Tırnak bakımı ile oldukça önemli bir konudur. Tırnak kırılması, tırnak soyulmaları, tırnak etleri temizliği gibi konularda daha detaylı bilgi edinmek isterseniz buradan daha önce yazıya ulaşabilirsiniz.—>Tırnak Bakımı için Bilmeniz Gerekenler

Peki elleri nemlendirmek, eldeki yaşlılık lekelerinden kurtulmak, eldeki kırışıklıkları önlemek için evde bulunan malzemeler ile evde el bakımı nasıl yapılır ? Tüm bunlara dair evde el bakımı önerilerini SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayıp, diğer sayfalara giderek okumaya devam edebilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. ben kahve telvesi ile yüzüme elime yapıyorum.birde elime tuz limon suyu karışımı ile plelling yapıyorum çok iyi.bir önerim var elinizi vickxleyin ovun çorap geçirin yatın aynı uygulamayıayaklarımada yapıyorum bir tane çatlagım yok ….

  2. Onerileriniz icin cok tesekkur ederim 64 yasinda biri olarak bu tariflere iht iyacim vardi birde gunes alerjim var butun vucudumu koruyucular ksurmeden gunese cikamiyorum evde yapma koruyucu krem nasil yaparim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here