Cilt Tipine Göre Taşıyıcı Yağlar

Taşıyıcı yağ nedir, hangi doğal yağlar taşıyıcı yağdır? Diğer doğal yağ türlerinden farkları nelerdir? Taşıyıcı yağlar, belirli cilt sorunlarına yardımcı olabilir, cildin görünümünü, kalitesini iyileştirebilir. İşte, yaygın olarak kullanılan taşıyıcı yağlardan bazıları ve cilt tipine göre taşıyıcı yağların faydaları esraninportresi'nde.

0
10674

Taşıyıcı yağ nedir, hangi doğal yağlar taşıyıcı yağdır? Diğer doğal yağ türlerinden farkları nelerdir? Taşıyıcı yağlar, belirli cilt sorunlarına yardımcı olabilir, cildin görünümünü, kalitesini iyileştirebilir. İşte, yaygın olarak kullanılan taşıyıcı yağlardan bazıları ve cilt tipine göre taşıyıcı yağların faydaları esraninportresi’nde.

Taşıyıcı yağlar, kabuklarından, tohumlarından veya özlerinden elde edilen bitki esaslı ekstraktlardır. Tek başlarına kullanılabildikleri gibi bazen çok amaçlı kombinasyonlar için diğer yağlarla karıştırılarak da kullanılırlar. Hepsinden önemlisi de, doğal olarak türetilmiştir ve mağazadan satın alınan cilt bakım ürünlerinde bulunan dolgu maddeleri ve kimyasallardan yoksundurlar. Kuşkusuz bu noktada satın alınan doğal yağların gerçekten organik-doğal olduğundan emin olmak önemlidir. Daha önce “saf-organik-doğal yağ nasıl anlaşılır?” sorusuna cevap olacak detaylı bir yazı paylaştığım için burada yer vermiyorum ama hangi amaçla hangi doğal yağı almak isterseniz organik olduğundan emin olun.

Taşıyıcı yağlar, uçucu yağlar ile aynı şey değildir. Uçucu yağlar cilt için harika, ancak taşıyıcı yağlar cilt bakımından yararları nedeniyle tek başlarına takdiri hak ediyorlar. Taşıyıcı yağların çok az kokusu vardır, çoğunlukla yemek pişirmede de kullanılabilir. Ayrıca daha yoğun bir tutarlılığa sahip olma eğiliminde olurlar. Esansiyel yağlarla karışması ve seyreltmesi sonucu ortaya harika bakım ürünleri çıkar. (Esansiyel yağlar, bitkilerden su veya buharın kullanıldığı bir damıtma işlemi yoluyla elde edilir.)

Farklı taşıyıcı yağlar, belirli cilt sorunlarına yardımcı olabilir ve cildinizin görünümünü, kalitesini iyileştirebilir. Doğru kullanıldıklarında, cildin yağ üretimini kontrol altına alabilir, yaşlanmayı geciktirici faydalar sağlayabilir, cildi ve saçları besleyip, nemlendirir. Sizin için derlediğim ve yaygın olarak kullanılan taşıyıcı yağlardan bazılarına göz atın ve cilt tipine göre hangi işe yaradığını öğrenin.

Cilt Tipine Göre Taşıyıcı Yağlar

her cilt tipine gore tasiyici yaglar_mini

Karma/Normal Cilt :

1- Ayçiçeği yağı :

Ayçiçek yağı, doğal olarak dengelenmiş bir yağ olarak bilinir – yani yapısı çok ağır değil ama çok hafif de değildir. Duş sonrası vücut yağı olarak, yaşlanmayı önleyici maskelerin içerisinde ve hafif güneş koruyucu olarak çeşitli şekillerde kullanılabilir. Ciltteki, akne, kızarıklık ve tahriş gibi sorunlar için ve aynı zamanda cilt bakım rutinine eklenebilecek harika bir yağdır.

2- Hindistan cevizi yağı :

Aslında çoğu cilt tipleri için kullanılabilen bir başka büyük taşıyıcı yağ, hindistan cevizi yağıdır. E vitamini, antioksidanlar ve doğal yağ asitleri bakımından zengindir. Hindistan cevizi yağı kuru cildi baştan aşağıya nemlendirir ve selülit ve çatlaklar ile savaşır.

hindistan cevizi yağı ile saç maskesi_mini

Günlük sağlık ve güzellik rutinlerinde hindistan cevizi kullanmak için pek çok seçenek olduğundan bahsetmiştim. Dilerseniz buradan okuyabilirsiniz–> hindistan cevizi yağı ile şaşırtan güzellik sırları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here