Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Yaşla birlikte gelen cilt sorunlarının başında, cilt tipine bağlı olarak değişen, cilt lekeleri, kuruluğa bağlı kırışıklık veya yağlanmaya bağlı sarkmış cilt görünümü dikkat çeker. Tüm bu sorunlara karşılık çözümlerden biri, gözenek sıkılaştırıcı maskeler ile cilt sıkılaştırıcı maskeler kullanmaktır. Uzun süre genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için evde kolayca yapabileceğiniz cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri, esraninportresi'nde.

0
13883

Yaşla birlikte gelen cilt sorunlarının başında, cilt tipine bağlı olarak değişen, cilt lekeleri, kuruluğa bağlı kırışıklık veya yağlanmaya bağlı sarkmış cilt görünümü dikkat çeker. Tüm bu sorunlara karşılık çözümlerden biri, gözenek sıkılaştırıcı maskeler ile cilt sıkılaştırıcı maskeler kullanmaktır. Uzun süre genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için evde kolayca yapabileceğiniz cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri, esraninportresi’nde.

Tecrübelerin de beraberinde gelmesiyle daha güzelleşen yaş alma sürecinin kadınları en çok etkileyen kısmı ciltteki farklılaşmalardır. Ergenlik ve gençlik dönemlerinden farklı olarak pek çok cilt sorunu ortaya çıkacaktır. Bu cilt sorunlarının başında, cilt tipine bağlı olarak değişebilecek, kuruluğa bağlı kırışıklık veya yağlanmaya bağlı sarkmış cilt görünümü dikkat çeker. Böyle bir cildi kimse istemeyeceği için erken yaşlardan itibaren önlem almak gereklidir ki bunun için cilt sıkılaştırıcı tedbirler başı çeker.

Yaş, güneşe fazla maruz kalma, atmosferik kirleticiler, cilt bakım ürünlerinde bulunan bazı kimyasal maddeler ve sağlıksız bir diyet gibi çeşitli iç ve dış faktörler, cildinizin sağlığını doğrudan etkileyecektir. Zamanla da kuruluk, sarkma, kırışıklıklar ve ince çizgiler gelişir ve bunlara da genellikle donukluk eşlik eder. Cildinizi parlak, sağlıklı, olduğundan daha sıkı ve genç tutmak için cilt tipinize uygun bir bakım rutini izlemeniz gerekir.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Tüm bu sorunlara karşılık çözümlerden biri, cilt sıkılaştırıcı maskeleri tercih etmektir. Aşağıda, evde kolayca yapabileceğiniz, birkaç kolay, cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri bulunmaktadır. Uzun süre genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için haftada en az bir kez bu yüz sıkılaştırıcı maskelerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

1- Cilt Sıkılaştırıcı Muz Maskesi :

Maske Malzemeleri;

 • 1/2 olgun muz
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı bal

Maske Uygulaması;

 1. Muzu soyun ve çatalla ezerek püre haline getirin. Topak kalmamasına özen gösterin. Bal ve zeytinyağı ilave edin ve iyice karıştırın.
 2. Maske karışımını temiz yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
 3. 15 dakika bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın.
 4. Gözeneklerin kapanması-sıkılaşması için son durulama suyunda soğuk su kullanın. Hemen ardından günlük nemlendiricinizi sürmeyi de unutmayın.
 5. Bu maskeyi haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Muz Maskesi Neden Faydalı?

Muz, cildinizi nemlendirecek sağlıklı yağlar bakımından zengindir. Aynı zamanda cildin esnekliğini geliştirir ve sarkma potansiyeli olan derinin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bal ve zeytinyağı da nemlendiricidir ve hasar gören deri hücrelerini onaracak antioksidanlar içerirler.

2- Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi :

Maske Malzemeleri;

 • 1 yumurta beyazı
 • 1 çorba kaşığı yoğurt
 • 1/8 çay kaşığı şeker

Maske Uygulaması;

 1. Yumurtanın sarısı ile beyazını ayırın. Ardından içine yoğurt ve şekeri ekleyerek karıştırın.
 2. Maske karışımını temiz yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin.
 3. Ilık su ile iyice yıkayın.
 4. Gözeneklerin kapanması-sıkılaşması için son durulama suyunda soğuk su kullanın. Hemen ardından günlük nemlendiricinizi sürmeyi de unutmayın.
 5. Bu maskeyi her hafta düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Sonuçları birkaç hafta içinde fark edeceksiniz.

Yumurta Maskesi Neden Faydalı?

Yumurta, cilt sıkılaştırma için en yaygın kullanılan bileşenlerden biridir. İçindeki albümin cildi sıkılaştırır. Yoğurt, lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur ve cildinizi temizler. Şeker en iyi doğal peeling bileşenidir. Cildi temizler ve nemlendirir, ölü deriyi çıkarır ve yaşlanma belirtilerini tersine döndürebilir.

Cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri ile gözenekleri sıkılaştırma yolları bunlar ile sınırlı değil elbette. Gözenekleri temizlemek için kil maskesi tarifi yanı sıra, sıkı cilt için evde yapılabilecek diğer doğal maske tariflerini okumaya SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayıp, diğer sayfalara geçerek devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here