Avokado ve Neroli Yağı ile Çatlak Önleyici Yapımı

Sık kilo alıp verme sonucu veya hamilelik gibi dönemlerde karın bölgesi yanı sıra üst bacaklar ve basen bölgesinde çatlaklar gözlemlenebilir. İstenmeyen çatlakların oluşmaması için yüksek nem içerikli ve besleyici doğal yağlardan ve nemlendiricilerden faydalanmak gereklidir. İşte, avokado yağı ve neroli yağının bulunduğu, yapımı kolay doğal çatlak önleyici yağ, esraninportresi'nde.

0
425

Sık kilo alıp verme sonucu veya hamilelik gibi dönemlerde karın bölgesi yanı sıra üst bacaklar ve basen bölgesinde çatlaklar gözlemlenebilir. İstenmeyen çatlakların oluşmaması için yüksek nem içerikli ve besleyici doğal yağlardan ve nemlendiricilerden faydalanmak gereklidir. İşte, avokado yağı ve neroli yağının bulunduğu, yapımı kolay doğal çatlak önleyici yağ, esraninportresi’nde.

Belirli sebeplerden sık kilo alıp verme veya hamilelik, vücudun ciddi değişim içine girdiği, her açıdan zorlayıcı süreçler olabilir. Bu değişim sürecinin en önemli etkilerini cilt üzerinde görürüz ki özellikle hamilelik sırasında, cildiniz durumla başa çıkmak için, özellikle de karın çevresinde oldukça fazla değişiklik gösterir. Bu yüzden ekstra bakım gerektirecektir. Karın bölgesi yanı sıra üst bacaklar ve basenlerde de benzer durumlar ortaya çıkabilmektedir. Cildin bu genişleme sürecinde zarar görmemesi ve o istenmeyen çatlakların oluşmaması için yüksek nem içerikli ve besleyici doğal yağlardan ve nemlendiricilerden faydalanmak gereklidir. Bu sebeple bu süreçler boyunca kullanabileceğiniz avokado yağı ve neroli yağının bulunduğu, yapımı kolay doğal çatlak önleyici yağı hazırladım.

Avokado yağı, zengin içeriği sayesinde cildi yumuşak tutar ve esneklik kazandırır ki bu cildin ihtiyacı olanı ona kazandırır. Nazik yapılı neroli ve rahatlatıcı lavanta esansiyel yağları, karışıma hem cennet gibi bir koku verirken hem de cildi besler. Diğer bir bileşen olarak eklenen E vitamini yağı ise cilt için mucizevi vitamin görevi görerek çatlakları önleyen yağın mükemmel bir tamamlayıcısı olur.

Bu yağın yapılış aşamalarına geçmeden önce cildin çatlaması durumunun genetik olduğunu ve esnekliğin kaybedilme nedeninin zayıf bağ dokusu olduğunu bilmelisiniz. Kullanacağınız bu krem veya yağlar, cildinizin esnekliğini arttırmasına yardımcı olur. Özellikle günlük kullanıma ek uygulanacak masaj birlikte oldukça etkili olurlar.

Cilt Esnekliği ve Çatlaklar için Avokado ve Neroli Yağı ile Çatlak Önleyici Yapımı

İhtiyaç duyulan malzemeler;

 • 7 çorba kaşığı avokado yağı
 • 10 damla lavanta uçucu yağı
 • 6 damla neroli uçucu yağ
 • 2 E vitamini kapsül
 • Koyu renkli şişe

Karışımının Hazırlanış Talimatları :

 1. Bir huni yardımıyla, koyu renkli bir şişeye avokado yağını belirtildiği miktarda dökün. (Avokado yağı zaten koyu cam şişede ve istenilen miktardaysa, şişesinde bırakıp diğer içerikleri de ekleyebilirsiniz.) Lavanta ve neroli uçucu yağlarını şişeye belirtildiği miktarda ekleyin.
 2. Bir iğne kullanarak E vitamini kapsüllerini delin.
 3. Her iki kapsülün içeriğini de karışıma ekleyin.
 4. Şişeyi kapatın ve iyice karışmaları için çalkalayın.

Kullanmak istediğiniz zaman, elinize biraz yağ alın ve ellerinizi birbirine sürtün. Cildinizde gerginliği hissettiğiniz alanlara (karın, basen, kalça, bacak v.s) nazikçe masaj yaparak sürün. Karışım, ışık almayan ortamda saklanabilir.

Göğüs çatlakları, göbek çatlakları veya bacaklardaki çatlaklar… Vücuttaki deri çatlakları neden olur? Deri çatlaklarını diğer adıyla deri yırtılmasını önlemenin yolları nelerdir ve vücut çatlaklarını azaltmak, görünümlerini hafifletmek adına neler yapılabilir? Deri Çatlakları Neden Olur-Nasıl Düzeltilir? yazısı esraninportresi.com’da

Dikkat : 

 • Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan doğal yağların organik, saf ve doğru yöntemlerle üretilmiş olanını bulamadığınız zaman yarardan çok zararları ile uğraşırsınız. Satın aldığınız veya alacağınız doğal yağ gerçekten doğal mı, saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır biliyor olmak, hangi yağın ne işe yaradığını bilmek kadar önemlidir.
 • Kullanacağınız yağa alerjik olmadığınızdan emin olun. Bunun için ayak ya da el bileği üzerinde bir test yapın. 24 saat boyunca açık tutun ve herhangi bir anormallik olup olmadığını kontrol edin.
 • Hamile kadınlar, emziren anneler, çeşitli hastalıkları olanlar ve ilaç kullananlar doğal yağları kullanmamalı veya doktor kontrolünde takip edilmeli. Çünkü yağların bazı hormonların salgılanması üzerinde büyük etkisi vardır.
 • Etkisinden emin olmadığınız hiçbir yağı birbiriyle karıştırmayı denemeyin.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.

Uyarı : Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here