C Vitamini Serumu Yapımı

Güneş hasarı, sivilce izleri, lekeleri gibi sorunlar ardından cildin kendini yenilemesini hızlandırmak için gençleştiren C vitamini serumu kullanılabilir. Peki C vitamini serumunu neden yapmalıyız? C vitamini serumunun faydaları nelerdir? C vitamini serumu yapımı esraninportresi'nde.

0
8578

Güneş hasarı, sivilce izleri, lekeleri gibi sorunlar ardından cildin kendini yenilemesini hızlandırmak için gençleştiren C vitamini serumu kullanılabilir. Peki C vitamini serumunu neden yapmalıyız? C vitamini serumunun faydaları nelerdir? C vitamini serumu yapımı esraninportresi’nde.

Güneş hasarı, yaş, eski sivilce izleri … Tüm bunlar hayatımızın bir noktasında cildimizin maruz kaldıkları. Bunlarla birlikte aslında sahip olduğumuz en iyi şeylerden biri cildimizin uygun koşulları sağladığımız zaman kendisini yenileme yeteneğidir. Kuşkusuz bunun bir gecede gerçekleşmesini beklemek doğru değildir. Bu doğal işleyen ama yavaş bir süreçtir. İşte tam bu noktada cildinizin yenilenmesini hızlandırmaya yardımcı olması için C vitamininin gücünü kullanabilirsiniz.

Cilt bakımı için bir kozmetik ürünü olarak da piyasada pek çok C vitamini içeren serumu görebilirsiniz. Ancak daha uygun fiyata evde kendi C vitamini serumunuzu yapmak da oldukça kolay. Peki bu c vitamini serumunu neden yapmalıyız? C vitamini serumunun faydaları nelerdir?

C Vitamini Serumu Faydaları :

1 c vitamini serumu yapimi_mini

C vitamini cilde faydaları saymakla bitmez aslında ancak en önemlisi cilt sağlığında önemli bir rol oynayan güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Deri hücrelerinin onarımı ve yenilenmesinde yardımcı olur ki bu da cildimizin genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

C vitamini tam bir kırışık savaşçısıdır. Cildi sıkılaştıracak olan ciltteki kolajen sentezini harekete geçirmeye yardımcı olur. C vitamini vücudunuzdaki serbest radikallere saldırarak cildin tekrar canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. Sivilce izleri, hiperpigmentasyon veya güneş lekelenmesinden muzdaripseniz, C vitamini serumu bu sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Hassas cilt yapınız varsa, başlangıçta düşük serum konsantrasyonu ile başlamak daha iyi olacaktır. C vitamini, yüksek konsantrasyonda L-askorbik asit içerir ve cildiniz hassassa, başlangıçta tahrişe neden olabilir. Cildiniz buna alıştığında kademeli olarak serum konsantrasyonunu artırılabilir.

C Vitamini Serumu için Gerekli Malzemeler;

2 c vitamini serumu yapimi_mini

Buradaki miktarlar tek kullanımlık serum için olmadığından, koyu renkli küçük bir şişe edinmenizi öneririm. Bunun dışında gerekli malzemeler,

  • 1 çay kaşığı doğal C vitamini tozu
  • 1 çay kaşığı gül suyu
  • 1-2 çorba kaşığı Aloe Vera jel
  • 3 E vitamini yağı kapsülü

Önce C vitamini tozu ile gül suyunu toz iyice çözülene kadar karıştırın. Ardından diğer malzemeleri ekleyerek iyice karıştırın. Biraz ağdalı bir kıvamı olması gerekiyor.

Serumu koyu renkli bir kavanoz içine dökün. C vitamini ışığa maruz kaldığında okside olur. Yaptığınız bu serumu en fazla 1 hafta kullanın. Sonrasında taze yapmak daha iyi olacaktır. Çünkü eskidikçe serumun PH’ı değiştirecektir.

3 c vitamini serumu yapimi_mini

Nasıl kullanılır :

C vitamini içerikli ürünleri gece kullanmakta fayda vardır. Bu yüzden yatmadan önce kullanılıyorsa, yüzünüzü yıkayın, bir tonik uygulayın ve az miktarda serumu tüm yüzünüze uygulayın. Her kullanımdan önce serum şişesini hafifçe sallayın. Parmağınızla serumunu alıp uygulayın. Bir nemlendirici ile bakım sürecini bitirin.

Gün içinde C vitamini içerikli ürünleri kullanmamanız önerilir, çünkü cildiniz güneş ışınlarına karşı daha hassas hale gelecektir.

1 kahve ile cilt ve sac bakimi_mini

Vücudu güne başlamaya hazırlama adına da mükemmel bir seçenek olan kahveyi saçlarınız ve cildinizin güzelleşmesine yardımcı olması için de kullanabilirsiniz. Peki kahvenin cilde ve saçlara faydası neler? Kahve ile el bakımı, selülit giderme, saç rengi parlatma, koyulaştırma gibi öneriler—> Kahve ile Cilt-Saç Bakımı esraninportresi’nde

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir ürün olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here