Argan Yağının Cilde Faydaları

Argan yağı ile gündüz ve gece nemlendiricisi, yaşlanma önleyici krem, göz serumu, sivilce kurutucu, yüz toniği kolaylıkla yapabilirsiniz. Biz argan yağını saça faydaları sebebiyle bilsek de aslında cilt bakımının önemli bir parçasıdır. Argan yağının cilde faydaları ve "Argan yağı cilt bakımında nasıl kullanılır?" sorusunun cevapları esraninportresi'nde.

0
4531

Argan yağı ile gündüz ve gece nemlendiricisi, yaşlanma önleyici krem, göz serumu, sivilce kurutucu, yüz toniği kolaylıkla yapabilirsiniz. Biz argan yağını saça faydaları sebebiyle bilsek de aslında cilt bakımının önemli bir parçasıdır. Argan yağının cilde faydaları ve “Argan yağı cilt bakımında nasıl kullanılır?” sorusunun cevapları esraninportresi’nde.

Argan geleneksel olarak Fas’ta hem mutfak hem de güzellik amaçlı kullanılan, altın sarısı, yumuşak bir doğal yağdır. Esansiyel yağ asitleri, antioksidanlar ve cilt için çok önemli olan E vitamini zengini olan argan yağı, tüm bu içerikleri sebebiyle cilt bakımı konusunda oldukça popülerdir. Biz argan yağının saça faydaları sebebiyle kendisini iyi tanısak da, araştırmalar argan yağının cilt üzerindeki olumlu etkileri hakkında bilimsel temelleri de barındırıyor.

Peki argan yağını bu kadar özel kılan nedir? Dudak rujları ve göz kremlerinden yüz temizleme mendillerine ve maskelere kadar kozmetik ürünler içerisinde de sıkça tercih edilen bu yağ neden bu kadar etkili?

Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bitkisel doğal yağların organik, saf ve doğru yöntemlerle üretilmiş olanını bulamadığınız zaman yarardan çok zararları ile uğraşırsınız. İşte satın aldığınız doğal yağ gerçekten doğal mı, saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır esraninportresi.com’da–> saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır?

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürünler burada yer alsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Argan Yağının Cilde Faydaları

1 argan yaginin cilde faydalari_mini

1. Doğal Nemlendirici

 • Argan yağının en yaygın kullanım şekillerinden biri, nemlendirici losyon formunda kullanılmasıdır. Doğal olan argan yağı, cildi nemlendirir, yumuşatır ve dış etkenlere karşı cildi korur.
 • Cildinizin yağlı olması konusunda endişeleriniz varsa da bir şans vermenizde fayda var. Çünkü cilt tarafında hızla emilir ve gündüz yüz kremi olarak kullanılabilecek kadar hafiftir. Diğer yandan iyi bir nemlendirici olduğundan bir gece bakım kremi olarak da pekala kullanılabilir.
 • Cildinizi temizledikten sonra, elinizin avuç içi bir damla yağı alın ve avuç içlerinizi birbirine sürterek biraz ısıtın. Dairesel hareketler kullanarak yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
 • Gece saatlerinde, kış aylarında veya cildinizin çokça kuruduğu iklimlerde, ilave nem ve koruma için ikinci bir damlayı da uygulamanız gerekebilir.

  Argan Yağının Cilde Faydaları

  argan yağı ne için kullanılır_mini

2. Tüm Cilt Tiplerine Uygun

 • Cildinizin türünüz ne olursa olsun, argan yağı sizin için uygun olabilir. Yukarıda da okuduğunuz gibi zaten kuru cilde sahip olanlar bu yağın muhteşem nemlendirme etkisinden faydalanabilir; böylelikle kaşıntı, pul pul dökülme ve lekelenmeler azaltılabilir.
 • Yağlı cilde sahip olanların da deneyebileceği doğal yağlardan biridir. Çünkü yağlı his bırakmak ve cilt gözeneklerini tıkamaz. Bu arada yağlı cildi olanlar genellikle cildin daha fazla yağa gerek duymadığını düşünerek yanılgıya kapılabilr. Ancak cildinizi yağdan yoksun bırakırsanız, doğal yağ olan sebumu aşırı üretmeye başlayacaktır. Cildinize argan yağı uygulayarak doğuştan gelen yağ üretim düzeylerini dengeleyip ve nötralize edebilirsiniz.
 • Hassas ciltlere sahip olanlar,% 100 doğal argan yağı kullanarak hassas epidermisini tahriş etmeden (ancak ne kadar doğal ve güvenilir olsa da her zaman ilk önce yeni üründe herhangi bir küçük alanda cilt testi uygulamalısınız) kullanabilir
 • Sonuç olarak, argan yağı, yağ üretimini dengeleyerek cildi nemlendirecek. Böylece yüzdeki kuru ve yağlı alanlar arasındaki dengesizlikleri de azaltır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here