Evde Doğal Yağlar ile Anti-Aging Serum Yapımı

Anti-aging yani yaşlanma karşıtı serumlar, sahip oldukları zengin içerikleri ile cildin canlı ve genç görünmesine yardımcı olurlar. Anti-aging için en etkili doğal yağlar ile evde kolayca hazırlayabileceğiniz anti-aging serum yapımı önerisi, esraninportresi'nde.

0
3676

Anti-aging yani yaşlanma karşıtı serumlar, sahip oldukları zengin içerikleri ile cildin canlı ve genç görünmesine yardımcı olurlar. Anti-aging için en etkili doğal yağlar ile evde kolayca hazırlayabileceğiniz anti-aging serum yapımı önerisi, esraninportresi’nde.

Anti-aging serumlar yani yaşlanma karşıtı serumlar pahalı olabilir ve içeriğinden çok da emin olamadığımız zararlı kimyasallar içerebilir. Bunun yerine, doğal ev yapımı anti-aging serum tarifini deneyebilirsiniz! Doğal ve zengin içerikli malzemeler cildi besleyip, nemlendirirken sahip oldukları besin maddeleri ve antioksidanlar ile cildin canlı ve genç görünmesine yardımcı olurlar.

Cildin yaşlanmasına karşı mücadeleye yardımcı olmak için bu tip doğal serumlarda pek çok esansiyel yağ kullanılmaktadır. Burada yer alan doğal esansiyel yağlar evinizde olabilir veya kolayca eczanelerden veya internetten bulabilirsiniz.

Anti-Aging için Etkili Doğal Yağlar

1. Jojoba Yağı

Jojoba yağı faydaları saymakla bitmez aslında. Dünyanın en nemlendirici yağlarından biridir ve bunu yağlı olmayan bir yapıyla gerçekleştirir. Jojoba yağı, E vitamini, B vitamini kompleksi, silikon, krom, bakır ve çinko gibi birçok faydalı içeriğe sahiptir.

Cildimizin doğal sebumu ile jojoba yağı çok benzerdir. Yaşlandıkça yağ bezlerimiz daha az sebum üretir ki bu yüzden kuru cilt ve saç sorunuyla karşılaşırız. Jojoba yağının faydası, sebum rolünü oynaması ve bedenimizin doğal olarak yapmayı bırakması durumunda cildimizi ve saçlarımızı nemlendirmesidir.

Jojoba yağı deride su tutan yağlı bir tabaka oluşturarak (görünürde yağı his bırakmaz ama) çalışır. Yüz, boyun, eller, ayaklar ve saçlarınızda mükemmel çalışır ki bu yüzden vücudunuzun herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz.

Cilde uygulandığında gösterdiği sıkılaştırıcı ve elastikiyet arttırıcı etkisi sebebiyle jojoba yağının özellikle de makyajı temizliğinde kullanılması oldukça iyi bir seçenektir. Peki nasıl kullanacağız? İşte–> jojoba yağı ile göz makyajı temizleyicisi yapmak için 3 farklı öneri esraninportresi’nde.

Jojoba yağında bulunan antioksidanlar ince çizgileri, kırışıklıkları yatıştırır ve diğer yaşlanma belirtilerini yavaşlatır.

2. Nar Çekirdeği Yağı :

Nar çekirdeği yağı faydaları arasında en önemlisi, cilt kanseri için etkili doğal tedavilerin bir parçası olmasıdır. Nar, zaten birçok faydasından dolayı kullanıldığı için, nar çekirdeği yağı da aşağıdaki serum tarifi için en sevdiğim malzemedir.

Narlar yaşlanmayı önleme ile ilişkilidir ve yaşlanmayı önleyici nar için en güçlü biçimi onun yağıdır. Narın yağın koyu kırmızı renkte olmasının nedeni biyo flavonoid’dir. Bu koyu renk aynı zamanda güneş hasarından cildi korur. Dışarıda güneş yanığı sorunu yaşamamak için nar çekirdeği yağını cildinize sürebilirsiniz. Çünkü doğal bir SPF’ye sahiptir ve aslında doğal bir güneş kremi olarak kullanılabilir.

3. Frankincense Yağı :

Gerçekten güneş lekelerinin ve yaş lekelerinin görünümünü azaltabilir. Cildinizde düzensiz renk sorunu varsa veya lekelenme varsa, frankincense yağı, güneş lekesi ve yaş lekelerinden kurtulmaya yardımcı olabilecek bir numaralı bileşendir.

Ayrıca bu yağ güçlü bir sıkılaştırıcıdır, cilt hücrelerinin korunmasına yardımcı olur. Akne lekelerini, geniş gözeneklerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için kullanılabilir. Yağ, karın, çene kepçeleri veya gözlerin altında cildin sarkmasına neden olan herhangi bir yerde kullanılabilir. Olası alerjik reaksiyonları test etmek için önce her zaman küçük bir test yaptığınızdan emin olun.

4. Lavanta Yağı :

Kullanılacak son yağ, lavanta esans yağıdır. Muhtemelen yanıkları ve kesikleri iyileştirmeye yardımcı olan 1 numaralı yağdır. Lavanta yağının cilde saça faydaları hakkında daha önce detaylı bir yazı paylaştığım için burada yer vermiyorum.

Antimikrobiyal ve antioksidan özelliklerinden dolayı lavanta esansıyla zengin fındık, aloe vera veya hindistancevizi yağı ile birlikte kullanıldığında cildinizde etkili faydalar sağlar.

Evde Doğal Yağlar ile Anti-Aging Serum Yapımı

Yaşlanma karşıtı uçucu yağlar, antioksidan korumasının yanı sıra cildinizi zenginleştiren ev yapımı bir anti-aging serumun önemli bir parçasıdır. Buna ek olarak, cildi iyileştiren bazı bitki besleyicileri de sağlayacaktır.

Malzemeler;

 • ½ çorba kaşığı jojoba yağı
 • ½ çorba kaşığı akşam çuha çiçeği yağı
 • ½ çorba kaşığı nar çekirdeği yağı
 • 15 damla E vitamini
 • 20 damla lavanta yağı
 • 10 damla havuç tohumu yağı

Yapılışı;

 1. Önce küçük bir cam şişe hazırlayın.
 2. Kullanılacak ilk madde, jojoba yağı.
 3. İkinci bileşen E vitamini. E vitamini yavaş yaşlanmanıza yardımcı olmak için cildinize besin sağlayan yağda çözünür antioksidanları içerir.
 4. Ardından, nar çekirdeği yağı sonra lavanta gibi diğer uçucu yağları ekleyin ve karıştırın
 5. Yatmadan önce her gece yaklaşık dört ya da beş damla alın. Özellikle yüzünüzün her yerine sürün. Sabah bir kez de yapabilirsiniz.

Bu anti-aging serum, cildinizin şimdiye kadarki kadar genç görünmesine yardımcı olacak. Cildinizi nemlendirip koruyacak. Aslında cildinizdeki yaşlanmayı tersine çevirebilir ve daha genç de görünebilirsiniz.

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa, hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here