Cilt Tipine Göre Yumurta Salatalık ve Aloe Vera Yüz Maskesi

Aloe vera jel ile yapılacak yüz maskeleri ile olgun ciltlerin sıkılaşarak kırışıklardan kurtulması, kuru ciltlerin nemlendirilmesi, yağlı ve karma ciltlerin de sivilce, leke gibi cilt sorunlarından kurtulması mümkündür. İşte, evde yapımı kolay, her cilt tipine göre Aloe Vera Yüz Maskesi tarifleri, esraninportresi'nde.

0
771

Aloe vera jel ile yapılacak yüz maskeleri ile olgun ciltlerin sıkılaşarak kırışıklardan kurtulması, kuru ciltlerin nemlendirilmesi, yağlı ve karma ciltlerin de sivilce, leke gibi cilt sorunlarından kurtulması mümkündür. İşte, evde yapımı kolay, her cilt tipine göre Aloe Vera Yüz Maskesi tarifleri, esraninportresi’nde.

Aloe Vera bitkisinden elde edilen Aloe Vera jeli veya jel ile yapılan Aloe Vera faydaları üzerine daha önce sizlerle pek çok bilgi paylaştım. Ancak kısaca burada da özetemek gerekirse, aloe vera jeli, hem antiinflamatuar yani iltihap giderici hem de yeni hücre oluşumunu destekleyici özellikler içermektedir ki bu da onu tüm cilt tipleri için harika bir bakım ürünü haline getirmektedir. Bu jel yine içeriği gereği nemlendirici özelliğe de sahiptir ki pek çok kozmetik üründen farklı olarak ciltteki gözenekleri tıkayarak sivilce gibi cilt sorunlarına neden olmamaktadır. Tüm bu özelliklerinden dolayı bu doğal malzeme her cilt tipi için kullanılabilen maskeler yapmaya oldukça elverişli hale geliyor. O zama gelin daha fazla uzatmadan her cilt tipine göre aloe veralı yüz maskesi tariflerini inceleyelim,

1- Olgun Ciltler için Sıkılaştırıcı Aloe Vera Yüz Maskesi

Malzemeler;

 • 1 yumurta beyazı
 • 1 çorba kaşığı ince rendelenmiş havuç (normal havuç kullanın, bebek havuç kullanmayın.)
 • 1 çay kaşığı aloe vera jel

Yapılışı;

 1. Yumurta beyazı, havuç ve aloe vera’yı küçük bir kaseye koyun. Malzemeleri köpük haline gelene kadar (yaklaşık 1 dakika) bir çatalla çırpın.
 2. Temiz ellerinize veya bir fırça yardımıyla maskeyi yüz ve göz çevresine uygulayabilirsiniz.
 3. Maskeyi en az 15 dakika veya 30 dakikaya kadar cildinizde kuruması için bırakın.
 4. Maskenin kurudukça cildinizi sıkılaştırdığını hissedebilirsiniz. Ancak çok rahatsız edici olursa, maskeyi Ilık su ile çıkarabilirsiniz.

2- Akne Eğilimli Ciltler için Aloe Vera Yüz Maskesi

Malzemeler;

 • 4 yemek kaşığı aloe vera jel
 • 2 damla çay ağacı yağı
 • 1/2 soyulmuş salatalık

Yapılışı;

 1. Tüm malzemeleri bir kapta iyice karıştırın.
 2. Maskesi parmak uçlarınız veya bir fırçayla yüzünüze uygulayın.
 3. 10-15 dakika bekletin.

Aloe vera ve salatalık, iltihaplı cildi yatıştıracaktır. Ayrıca salatalık tohumları, potasyum ve E vitamini açısından zengin olduğundan ciltteki lekelerin azalmasına yardımcı da olacaktır.

3- Kuru Cilt için Nemlendirici Aloe Vera Maskesi

Malzemeler;

 • ¼ Avokado püresi
 • 1 çorba kaşığı aloe vera jel
 • 1 çorba kaşığı yulaf

Yapılışı;

 1. Avokado püresi, aloe vera ve yulafı bir kapta birleştirin.
 2. Temiz yüze maskeyi uygulayın ve ılık su ile durulamadan önce 10-15 dakika yüzünüzde bekleyin.
 3. Maskeyi pul pul dökerek ciltten çıkarmak için hafifçe masaj yapabilirsiniz.

Peki tüm bunlar için aloe vera bitkisinden jelini nasıl çıkaracağız? Eğer evde aloe vera bitkisi bulunduruyorsanız, jeli elde etmek aslında oldukça kolay;

 • Uygulama için ilk olarak, yapraklar üzerindeki kirleri yıkayın ve kurutun.
 • Sonra her yaprağın üstündeki cildi soyun. Sizi rahatsız ederse, öncelikle bir bıçak kullanarak dış dikenleri kesebilirsiniz.
 • Jeli yapraktan sıyırmak için bir kaşık kullanabilirsiniz.

Uyarılar :

 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here