Alın Sivilceleri Neden Olur, Nasıl Geçer?

Akne ve sivilceler vücudun hangi bölgesinde olursa olsun can sıkıcıdır. İstenmeyen bir cilt sorunu olmalarının yanında çıktıkları bölgeye göre değişebilen sebepleri olabilir. Peki, neden alın bölgesinde sivilceler çıkar ve tabii ki alın sivilceleri nasıl geçer?

0
44739

Akne ve sivilceler vücudun hangi bölgesinde olursa olsun can sıkıcıdır. İstenmeyen bir cilt sorunu olmalarının yanında çıktıkları bölgeye göre değişebilen sebepleri olabilir. Peki, neden alın bölgesinde sivilceler çıkar ve tabii ki alın sivilceleri nasıl geçer?

Akne ve sivilceler vücudun hangi bölgesinde olursa olsun can sıkıcıdır. İstenmeyen bir cilt sorunu olmalarının yanında çıktıkları bölgeye göre değişebilen sebepleri olabilir. Bu yüzden de bir süredir sizlerle sivilce ve akneler üzerine detaylı yazılar paylaşıyorum. Geçtiğimiz günlerde “sivilce-akne nedir nasıl geçer?” dedik ve genel tanımlamaların ve çözüm önerilerini sıraladık. Ardından sırt sivilceleri, kalça sivilceleri veya göğüs-gerdan bölgesi sivilceleri gibi vücut sivilceleri üzerine yoğunlaştık ve “vücut sivilceleri neden oluşur,nasıl geçer?” detaylandırdık. Tüm bu konular içerisinde hem fikir olduğumuz bir nokta da, haddinden fazla dikkat çeken yüzdeki sivilcelerden hoşlanmadığımız mevzusuydu. Aslında sivilcelerin yüzde hangi bölgede neden çıktığı da doğru çözümü bulma yolunda oldukça önemli. Bu yüzden bana da en çok sorulan alın sivilceleri ile başlayalım istedim. Neden alın bölgesinde sivilceler çıkar ve tabii ki alın sivilceleri nasıl geçer?

sivilce sorunu_mini

Genel olarak sivilce ve aknelerin ne olduğuna, nasıl ortaya çıktıklarına diğer yazıları okumamış olanlar için yer vermek istiyorum. Öncelikle bilmelisiniz ki her sivilce akne değildir. Bizim genel adıyla bildiğimiz sivilcelerin pek çok farklı türü ve buna göre değişen tedavi şekilleri vardır. Akne olarak adlandırdıklarımız, içi iltihap ile dolu olan, dışarıdan şiş gibi görünen, kırmızı veya mora dönük renkte ve çoğu zaman oldukça sancılı olan sivilcedir. Bunlar aslında sivilceler içerisinde en zor geçeni ve en sorunlu olanıdır. Alındaki sivilceler genellikle bu türden değildir ama öyleyse de çözümü kolaydır.

Peki sivilce/akne nedir, neden oluşur? Sivilceler sıkılırsa, patlatılırsa ne olur? En önemlisi sivilce ve akne nasıl geçer? İşte, genel olarak sivilceler ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler–> Sivilce akne nedir nasıl geçer?

Alın Sivilceleri Neden Olur, Nasıl Geçer?

1- Hijyen

İyi biliyorsunuz ki sivilcenin temel sebebi kir ve yağ ile tıkanmış cilt gözenekleridir. Bu noktada doğru cilt temizliği ürününün seçilmemiş olması, doğru zamanda, doğru şekilde cildi temizlememe, kirli eller ile sık sık temas, kirli yastık veya çarşaflarla temas, yağlanmış kahküller alın bölgesinin hijyenden uzak olmasına ve sonuçta da sivilcelere sebep olur.

2- Ölü deri

Cilt altında zamanla biriken yağ, çevresel faktörlerle yerleşen kir gibi etkenlerden dolayı cilt üzerinde ölü bir tabaka oluşur. Bu ölü hücreleri ve deriyi atmadığınız sürece cilt sorunları devam edecektir. Bu noktada gerektikçe cilt tipine uygun olarak yapılacak peeling uygulamaları ile bu ölü tabaka atılıp cildin nefes alması sağlanmalıdır.

1 alin sivilceleri nasil gecer_mini

3- Aşırı yağ :

Bazen cildimiz aşırı yağ üretir, bazen kullandığımız ürünlerden veya tükettiğimiz besinlerden ötürü ciltte aşırı yağlanma söz konusu olur. Bu da yine alın bölgesindeki sivilcelerin ana sebeplerinden biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here