Alın Kırışıklıkları için Doğal Çözüm Önerileri

Alın kırışıklıkları neden oluşur, hangi yaşta ortaya çıkarlar? Hem yeni çizgilerin oluşmasını önlemek, hem mevcut çizgilerin derinleşmesini önleyip, gidermek için evde doğal yöntemleri kolayca uygulayabilirsiniz. Alın kırışıklıkları için doğal çözüm önerileri esraninportresi'nde.

0
40942

Alın kırışıklıkları neden oluşur, hangi yaşta ortaya çıkarlar? Hem yeni çizgilerin oluşmasını önlemek, hem mevcut çizgilerin derinleşmesini önleyip, gidermek için evde doğal yöntemleri kolayca uygulayabilirsiniz. Alın kırışıklıkları için doğal çözüm önerileri esraninportresi’nde.

Alın bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıkların yaş ile birebir ilgisi olduğu pek söylenemez. Yani sebebi sadece ilerleyen yaş değildir. Gün içerisindeki stres ve yorgunluk başta olmak üzere pek çok sebep genç yaşta bile böyle istenmeyen alın çizgilerinin oluşmasına sebep oluyor ve baştan belirtmeliyim ki bu bizim kontrolümüzün dışında.

Yaşlanmaya ilişkin ilk işaretlerin fark edilmesi, özellikle de hazır değilseniz hoş bir deneyim olmayabilir. Yüzünüzde oluşan bu kırışıklıkları ortadan kaldırmak özellikle de genç yaşlarda, çizgiler derinleşmeden yapmak çok daha kolaydır. Hem yeni çizgilerin oluşmasını önlemek, hem mevcut çizgilerin derinleşmesini önleyip, gidermek için evde doğal yöntemleri kolayca uygulayabilirsiniz. Alın kırışıklıkları gidermek için uygulanabilecekleri birlikte inceleyelim…

Alındaki kırışıklıkların nedeni nedir?

Tek bir faktör veya birkaç faktör, alındaki kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir. Bu nedenler listelemek gerekirse;

 • Yaşlanma, elastinin parçalanmasına ve cildin kolajeni yavaş üretmesine neden olur.
 • UV ışınlarına maruz kalma
 • Aşırı kaş çatma gibi tekrar eden yüz hareketleri
 • Sigara ve alkol tüketimi
 • Sağlıksız diyet
 • Az su içmek
 • Stres ve depresyon
 • Uyku eksikliği
 • Genetik

1 alin kirisikliklari icin dogal oneriler_mini

Alın kırışıklıkları hangi yaşta ortaya çıkar?

Alındaki kırışıklıkların belirli bir yaş yoktur. 20 yaşında olsanız bile gelişmeye başlayabilir veya 50 yaşına gelene kadar ortaya çıkmayabilirler. Yüzdeki ve alındaki kırışıklıkların-çizgilerin görünümü hem dıştan hem de içten cildinize ne kadar iyi baktığınıza bağlıdır.

Derin alın kırışıklıkları için ne kullanmalıyım?

Aşağıda detaylandıracağımız çözümler hem ince çizgiler hem de alındaki derin kırışıklıklar için işe yarayabilmektedir. Daha derin hatların düzelmesi biraz zaman alsa de, en iyi sonuçları elde etmek için bu çözümleri düzenli olarak kullanmanız önerilir.

Nemlendirici, alındaki kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur mu?

Erken yaşlanmayı ve ince çizgileri önlemek için cildinizi nemli tutmak esastır. Düzenli nemlendirici kullanımı, alnındaki kırışıklıkları gidermek için etkili bir şekilde çalışmayabilir. Alın çizgilerini ortadan kaldırmak için güçlü bileşenler içeren kırışık önleyici nemlendiricileri tercih edin.

Sağlıklı, pürüzsüz ve genç görünümlü bir cildi korumak için sağlıklı yemek yiyin ve bol su için. Bununla birlikte, yeterli uyku ve stresten uzak kalmak da önemlidir. Zaten bunu takip etmiyorsanız, günlük diyet ve yaşam tarzınızda ciddi değişiklikler yapmanın tam zamanı demektir.

Alın üzerindeki kırışıklıklar başlangıçta giderilemez gibi görünebilir, ancak zamanla ve sabırla onlarla savaşabilirsiniz.

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir ürün olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Alın Kırışıklıkları için Doğal Çözüm Önerileri

yaslanma karsiti aliskanliklar kirisikliklar yaslanma belirtileri cilt bakimi guzellik_mini

1- Alınlık Kırışıklıkları için Hindistan Cevizi Yağı :

 • Alnınız üzerinde birkaç damla hindistancevizi yağı koyun ve ve birkaç dakika parmak uçlarınızla masaj yapın. Yağ cilt tarafından emilene kadar masaja devam edin.
 • Yatmadan önce her gece yapılabilir.
 • Hindistan cevizi yağı cildi nemlendirir ve sağlıklı tutar. Serbest radikal temizleme etkinliği ile bilinen antioksidanlar içerir. Bu serbest radikaller deride birikir, donuklaşır ve aynı zamanda kırışıklık oluşumuna neden olur. Hindistan cevizi yağı bunları etkili bir şekilde yok eder ve zamanla alın çizgileri kaybolur.

Kırışıklara meyveler ve diğer doğal yağlar ile çözüm önerileri ve uygulaması kolay güzellik ipuçlarını okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA numaralarına ait butonlara tıklamanız ve diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here