Bioderma Ürünleri İle Üstün Dermokozmatik Bakım

Dermokozmetik denince akla ilk gelen firmalardan biri Bioderma olarak karşımıza çıkar. Akla ilk gelmesi haklı bir Bioderma başarısıdır. 1970’lerde dermokozmetik alana giren firma bu alanın öncü ve yenilikçi markalarından biridir. Ülkemizde de dermatologların en çok önerdiği ürünler Bioderma serisi ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. 

0
300

BİODERMA ÜRÜNLERİ İLE ÜSTÜN DERMOKOZMETİK BAKIM : Dermokozmetik denince akla ilk gelen firmalardan biri Bioderma olarak karşımıza çıkar. Akla ilk gelmesi haklı bir Bioderma başarısıdır. 1970’lerde dermokozmetik alana giren firma bu alanın öncü ve yenilikçi markalarından biridir. Ülkemizde de dermatologların en çok önerdiği ürünler Bioderma serisi ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. 

BİODERMA’NIN KISA TARİHİ

1977’de Fransız Jean Noel Thorel tarafından kurulan Bioderma geçen süre zarfında ürünlerini geliştirmeye devam etmiştir. Bioderma doğru ve etkili bir ürün için öncelik olarak cildi tanımayı ilke edinmiştir. Bioderma dermokozmetik bir marka olarak biyolojik çalışmaları, gelişmeleri ve ilerlemeleri bu alanın hizmetinde kullanmıştır. Bu da Bioderma’nın kendine özgü formüller üretmesini sağlamıştır. Biyoloji biliminden faydalanarak cildi tanımak ihtiyaçlarını belirledikten sonra uygun ürünü klinik koşullarda üretmeyi amaçlamaktadır. 

BİODERMA ÜRÜNLERİNİN FARKLARI 

Cildin en temel yapı taşı hücrelerdir. Bioderma hücreleri analiz ederek meydana gelen sorunun çözümünde etkili sonuçlar veren ürün vaat eder. Cilt hücreleri güneş ışınları ve diğer çevresel koşullara bağlı olarak yıpranır tahriş olur yine genç yetişkinlikten itibaren cilt hücrelerinin kendilerini yenilemeleri için dışarıdan desteğe ihtiyaç duyar. Bioderma eğer hücre iyice tanınırsa ancak ortaya çıkacak sorunları giderecek çözümler üretilebileceğini söyler. Hücre evrimleştikçe Bioderma onu laboratuvarlarında yeniden tanıyacak ve ona ihtiyaç duyduğu ürünü üretecektir. 

Bioderma, bir cildin sağlığının korunması ve güzelliğinin devam edebilmesi için onun doğal kaynaklarıyla direnmesine ve bu kaynakların beslenmesine bağlı olduğunu savunur. Ürünlerini bu amaçla geliştiren Bioderma bu doğal savunma sistemlerini desteklemek ve böylece dış etkenlere karşı korumayı amaçlamaktadır. Bioderma ürünlerini sağlıklı bir cildin fonksiyonları ne ise hücreyi o şekilde aktive edecek bileşenler seçerek üretmektedir. Bioderma’nın biyoloji biliminden faydalandığından anlaşılacağı üzere cildin doğal sistemine tam saygı ilkesine sahip olduğu görülecektir. Bioderma cildin doğal yapısında bulunan molekülleri taklit etmeye çalışarak ürünlerini formüle etmektedir. Bu da onun cilt dokusuna en uygun ürünü geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu şekilde cildin hücreleri tarafından tanınan bileşenlerden oluşan maddeler hücreye daha çabuk adapte olur. 

Bioderma ürünleri çeşitli sebeplerle yıpranan, tahriş olan ve bu nedenle fonksiyonlarını icra edemeyen hücreleri aktive ederek yeniden işlev kazanmasına yardımcı olur. Bioderma son bilimsel gelişmelerle donattığı laboratuvarlarında tüm cilt tiplerine en uygun formülü bulmayı amaçlamaktadır. Bu amaçlar tüm cilt tiplerini en iyi şekilde analiz etmek ve böylece ihtiyaçlarını tespit etmeyi öncelikli amaç edinmiştir. Ulusal düzeyde sağlık kuruluşlarının görüş ve önerilerini dikkate alan Bioderma çalışmalarında bu fikirlerin sınırlarına dikkat etmektedir. Çalışmalarını bilimin doğrultusunda gerçekleştiren Bioderma saydamlık çerçevesinde bu faaliyetlerini sürdürmektedir. Bioderma temel ilkelerini şu şekilde sıralamaktadır:

  1. Çok sayıda biyolog ve dermatoloğun çalışmalarıyla ürünlerini formüle eden Bioderma, dermatolojik vakaların nedenlerini ve sonuçlarını iyice analiz ederek ürünlerinin etkililiğini artırmayı hedeflemektedir.
  2. Bioderma laboratuvarlarında üretilen ürünlerin cildin yapısında bulunan maddelerden seçilmesine özen gösterir. Bununla cildin dış etkenlere toleransını artırmayı amaçlamaktadır. 
  3. Ürünlerindeki bileşenler özenle seçilir Bioderma en saf haliyle gereken düzeyde maddeler seçer ve bu maddelerin seçimi tamamen kullanılan amaca göre yapılır. 
  4. Bioderma serilerinin ürünlerinde seçilen maddeler sağlık kuruluşlarının kabul ettiği ürünlerden seçilir.
  5. Bioderma saydamlıkla seçtiği maddeleri klinik çalışmalarının sonucunda bilimsel titizlikle seçer.
  6. Bioderma ulusal ve yerel sağlık kuruluşlarının insan sağlığı için önerdiği çerçeveye bağlı olarak bileşenler seçer. 
  7. Bioderma insan sağlığına önem verir ve cilde tam saygı prensibiyle hareket eder. Bu amaçla üretilen ürünler çeşitli testlerden geçirir ve bilimsel dergi ve makalelerde yanınlar. 

Bioderma bir dermokozmetik marka olarak çeşitli seriler üretmiştir. Bioderma serileri içinde en çok sevilen ve satışan serileri şunlardır:

BIODERMA PIGMENTBIO İLE LEKELİ CİLTLERE ÖZEL ÜRÜNLER

Bioderma Pigmentbio serisi leke sorunu yaşayan hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş ürünler içermektedir. LumiRevealTM  teknolojisi ile lekeye neden olan hücreler etmenleri belirleyerek bu etmenleri ortadan kaldırmayı amaçlar. Cilt bariyerini destekleyen bu seri lekeleri giderir tekrar leke oluşumunu engeller ve cilde aydınlık bir görünüm kazandırır. 

BIODERMA SENSIBIO İLE HASSAS CİLT BAKIMI

Bioderma Sensibio serisi hassas olan ciltlerdeki kızarıklık ve yanma sorunu yaşayan ciltler için özel olarak üretilmiş bir seridir. Toleranssız ciltlere tolerans kazandırmayı amaçlar.

BIODERMA SEBIUM İLE ÜSTÜN YAĞLI VE KARMA CİLT BAKIMI

Bioderma Sebium serisi, karma ve yağlı cilt tiplerinde sebum hormonunun dengesizliğinden dolayı ortaya çıkan sorunların giderilmesinde etkilidir. Serinin ürünlerinde olan özel bileşenler sayesinde cildin yağ dengesi korunur ve bu sebeple ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilir. 

BIODERMA NODE İLE DERMOKOZMETİK SAÇ BAKIMI

Bioderma Node serisi saç ve saç derisi için özel olarak geliştirilen bir seridir. Node serisi deterjan içermeyen şampuanlar üreterek hassas saç ve derisini korumayı amaçlar. 

BIODERMA ABCDERM İLE ÇOCUKLARIMIZIN CİLDİ DE GÜVENDE

Abcderm serisi çok hassas olan çocuk derisi için özel olarak geliştirilmiş bir seridir. Yüksek güvenlik ve tolerans sağlayan bu seri doğumdan itibaren çocukların cilt ihtiyaçlarının karşılanması için geliştirilmiştir.

BIODERMA PHOTODERM İLE GÜNEŞTEN KORUNUN

Bioderma’nın diğer serileri gibi hücreden koruma sağlayan Bioderma Photoderm serisi cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak için geliştirilmiş bir seridir. Seri içeriğindeki etkili maddeler ile cilde UVA/UVB koruması sağlar. 

BIODERMA HYDRABIO İLE NEMSİZ CİLT KALMASIN

Hydrabio serisi gün içinde çeşitli sebepler yüzünden nemini kaybeden cildin nem dengesini korumak amacıyla geliştirilmiş bir seridir. Aquagenium® bileşeni serinin ürünlerinin genel maddesi olarak karşımıza çıkar ve cildi derinlemesine nemlendirir, cildi rahatlatır ve yatıştırmaya yardımcı olur. 

BIODERMA ATODERM İLE KURU CİLTLERE BAKIM

Bioderma Atoderm serisi kuru, çok kuru ciltler için özel olarak çıkarılan Bioderma serisidir. Cildin temel yapısının nem üretemediği zaman yoğun cilt kuruluğu yaşanır. Ürün için geliştirilen Skin Barrier Therapy™ ve Ecodéfensine™ maddeleri cildi arındırır, yatıştırır ve cilt kuruluğundan dolayı cilt bariyerinin kırılmasını engeller.

BİODERMA ÜRÜNLERİ NEREDE SATILIYOR?

Bioderma ürünleri sadece yetkili eczanelerde satışa sunuluyor. Türkiye genelinde 500’den fazla anlaşmalı eczaneden cildinize uygun Bioderma ürünlerini bulabilirsiniz. 

Bununla birlikte gelişen internet alışverişinde de Bioderma ürünlerini bulmak mümkün. Pek çok internet sitesinde Bioderma ürünlerini bulabilirsiniz. Örneğin, Nar Ecza’da https://www.narecza.com/bioderma tüm ürünleri güzel indirimlerle satışa sunulmuş durumda. Güvenerek alışveriş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here