Gelinlik Modeline Göre Egzersiz Önerileri

Söz konusu olan gelinlik içinde daha fit görünmek ise egzersizler de güzellik bakımları kadar önemlidir. Gelinlere düğüne hazırlık için egzersiz önerileri derledik. Üstelik burada yer alan egzersizler, seçtiğiniz gelinlik modelinde ihtiyaç duyacağınız formda vücuda sahip olmanızı amaçlıyor. İşte, gelinlik modeline göre egzersiz önerileri esrainportresi'nde.

0
496

Söz konusu olan gelinlik içinde daha fit görünmek ise egzersizler de güzellik bakımları kadar önemlidir. Gelinlere düğüne hazırlık için egzersiz önerileri derledik. Üstelik burada yer alan egzersizler, seçtiğiniz gelinlik modelinde ihtiyaç duyacağınız formda vücuda sahip olmanızı amaçlıyor. İşte, gelinlik modeline göre egzersiz önerileri esrainportresi’nde.

Düğün mekanı, pastası, çiçeği, müziği ve elbette gelinlik modeli derken pek çok detay aylar öncesinden belirlenip, o muhteşem gün için planlanır. Geriye, o hayalini kurduğunuz gelinlik içinde mükemmel görünmek için forma girmek kalır. Düğün öncesi kişisel bakımlar da tıpkı diğer detaylar gibi aylar öncesinden başlar. Gelinler için kişisel bakımların detaylarına daha önce “evlilik öncesi kişisel bakım” yazısıyla yer vermiştik. Söz konusu olan gelinlik içinde daha fit görünmek ise egzersizler de güzellik bakımları kadar önemlidir. Gelinlere düğüne hazırlık için egzersiz önerileri hazırladık. Üstelik burada yer alan egzersizler, seçtiğiniz gelinlik modelinde ihtiyaç duyacağınız formda vücuda sahip olmanızı amaçlıyor. İşte, gelinlik modeline göre egzersiz önerileri esrainportresi’nde.

Gelinlik Modeline Göre Egzersiz Önerileri

1- Sırt Dekolteli Gelinlikler için Egzersiz Önerileri

Sırt dekoltesi söz konusu olduğunda sırt ve kol kaslarını çalıştıran egzersizlere ağırlık vermekte fayda vardır. Burada kuşkusuz bütün egzersizlere yer vermek mümkün değil. Ancak sizlere fikir vermesi açısından bir kaç egzersiz hareketini bir araya getirdik.

Başın Üstüne Ağırlık Kaldırma Hareketi :

Sık kilo alıp verme, egzersiz yapmama kolların sarkmasına en büyük sebeplerdir. Kol kaslarını çalıştıracak ve sıkılaştıracak egzersizlere sorunu yaşamadan önce başlamak elbette olması gerekendir. Ancak oluştuktan sonra da yapacağınız düzenli çalışmalarla sıkı kollara sahip olabilirsiniz. Pek çok kadının sorunu olan sarkık kol görüntüsünden kurtulmanıza yardımcı olacak, kol kaslarını çalıştıran egzersizler ile devam ediyoruz.

5 tum vucudu calistiran hareketler kopru_mini

Burada ağırlık kullanmaya ihtiyacımız olacak ağırlık/dambıl seçimi için daha önce sizlere detaylı bilgi vermiştim. Eğer ilk defa ağırlıklar ile çalışacaksanız 2 kiloluk olanlar yeterli olacaktır. Ancak yinede ağırlık seçimi için bu yazıya göz atmanızı öneririm–> ağırlıklar ile kol sıkılaştırma hareketleri

  • Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik durun.
  • Dambılları elinize alın ve kollarınızı kaldırın. Üst kollar yere paralel, dirsekten bükülmüş pozisyonda dambılları kaldırmış olmanız gerekiyor. Dambılları tutuş şekliniz resimdeki gibi olmalı yani kapalı avuç içleriniz karşıya bakmalı Bu sizin başlangıç pozisyonunuz.
  • Ardından dambılları başınızın üstünde birleştirecekmiş gibi kaldırın. Burada kollarınız dümdüz olmalı.
    Ağırlıkları indirip başlangıç pozisyonuna dönün. Bu 1 sayılacaktır. Kaldırırken nefes alın, aşağı indirirken verin.
  • 1 dakika boyunca bunu tekrarlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here