Gelin Saçı Aksesuarı Trendleri

Gelin adayları için gelinlik modeli seçimi kuşkusuz en çok üstünde durulan olsa da gelin ayakkabısı, gelin takıları gibi detayların da büyük birer tamamlayıcı olduğu unutulmamalıdır. Yeni moda gelin saçı aksesuarları içerisinde klasikleşmiş zamansız zariflik sunan saç aksesuarları da yer alıyor. İşte son zamanlarda öne çıkan, gelin saçı aksesuarı trendleri

0
781

Gelin adayları için gelinlik modeli seçimi kuşkusuz en çok üstünde durulan olsa da gelin ayakkabısı, gelin takıları gibi detayların da büyük birer tamamlayıcı olduğu unutulmamalıdır. Yeni moda gelin saçı aksesuarları içerisinde klasikleşmiş zamansız zariflik sunan saç aksesuarları da yer alıyor. İşte son zamanlarda öne çıkan, gelin saçı aksesuarı trendleri

Geri kalan hayatınız birlikte geçirmeye karar verdiğiniz insanı resmi olarak hayatınıza aldığınız o özel günde herkes en güzelini hayal eder ve ister. İşte bu yüzden de gelin adayları en ince ayrıntısına kadar düğün organizasyonu, ev dekorasyonu, damatlık, gelinlik seçeneklerini düşünür. Gelinlik modeli seçimi kuşkusuz en çok üstünde durulan olsa da gelin ayakkabısı, gelin takıları gibi detayların da büyük birer tamamlayıcı olduğu asla unutulmamalıdır. Gerçi, herkes unutsa da gelin adayları bunu unutmaz ve her şeyi organize eder. İşte bu detaylardan biri olan gelin saçı aksesuarları ile ilgili ilham verecek bir yazı hazırlamak istedim. Yeni moda gelin saçı aksesuarları ile birlikte, klasikleşmiş zamansız zariflik sunan saç aksesuarları da en moda gelin saçı aksesuarları içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla herkes kendisine, gelinliğine en çok uyacak olanı kolaylıkla bulabilecek burada. İşte son zamanlarda gelinlik modası içerisinde öne çıkan, en moda gelin saçı aksesuarları;

Gelin Saçı Aksesuarı Trendleri

1- Güllü Saç Tarakları :

Gelinler için saç aksesuarı denildiği zaman en çok akla gelenler hep çiçekler olmuştur, özellikle de bir bahar geliniyseniz. Ancak güllerin yeri bir başkadır her zaman. Bunun en önemli sebebi sevgiyi, aşkı temsil etmeleri tabii ki. Hal böyle olunca da en çok tercih edilen çiçekler oluyorlar. Pek çok gelin beyaz gülleri tercih etse de biraz renk hem farklılık hem de stil katacağı gibi saçlarınızın da ön plana çıkmasına yardımcı olur. Özellikle hafif kabartılmış modellerde mükemmel olacaklardır.

gelin saci aksesuarı trendleri_mini

2- Pırıltılı Çiçekli Saç Tarakları :

İnciler sadece gelin aksesuarı olarak değil, günlük veya özel kullanımlar için de şu aralar en trend akseusuarlar. Ancak kuşkusuz gelinlerde bir başka duruyor. İncileri bir küpe, kolye olarak gelinlik takısı şeklinde kullanmaktansa neden zarif bir saç tarağında saçınızı mükemmelleştirmesin…? Çok uzun zaman önce çok abartılı gelin topuzları veya gelin saçı modelleri geride kaldı. Yerine hafif dalgalı saçların at kuyruğu yapılması gibi daha zarif ve sade saç modelleri tercih ediliyor. Görünümü mükemelleştirmek için de tıpkı buradaki gibi şık saç aksesuarları tercih ediliyor.

2 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

3- Fileli Gelin Kepleri :

Özellikle kısa saçlar için mükemmel olduğunu düşündüğüm bu saç aksesuarları sadece bir saç tarağı formunda olabildiği gibi kep veya şapka modelleri de olabiliyor. 1950’li yılları anımsatan bu tarz aksesuarların gelinlik ile de uyum içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzde midi kısa etekli gelinlik modellerine çok yakıştırırım ben bunları.

5 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

4 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

4- Çiçek Taçlar :

İlkbahar aylarında daha çok gündeme gelseler de kır düğünü, havuz başı düğünüzü veya kumsal düğünü düşünen gelinler dahi çiçek taçları kullanıyorlar. Bu taçlar zaten yeteri kadar gösterişli olduklarından saçların oldukça sade ve gösterişsiz olması gerekiyor. Eğer yapay aksesuarlardan hoşlanmıyorsanız bu taçlar size göre. Büyük çiçeklerden hoşlanmıyorsanız daha küçük, renkli veya beyaz çiçeklerden olanları tercih edebilirsiniz.

çiçek taç yapımı_mini

5- Boncuklu, Bohem Gelin Saçı Aksesuarı :

Özellikle örgülü saç modelleri ve açık bırakılmış doğal dalgalı saçlarla çok güzel görünen bir saç aksesuarı ve taç benzeri saç aksesuarları. Boncuklarla yapılan çiçekler kullanılan inc veya taşlı formlarla daha da ön plana çıkabiliyor.

6 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

6- Göz Alıcı, Taşlı Gelin Saçı Aksesuarı :

Eğer göz alıcı görünmek, çarpıcı olmak için pırıltılı taşları kullanmak gelinler için vazgeçilmezdir. Eğer bunları kullanmayı seviyorsanız kalan tüm takı ve aksesuarları sade seçmeye özen gösterin. Aksi halde bir avize gibi görünme riskini olacaktır. Bu aksesuarların özelliği kendinizi gerçekten bir kraliçe gibi hissetmenizi sağlamaları. Burada bir dipnot düşmek istiyorum, bu aksesuarların daha bohem tarzda olanları oldukça moda. Eğer bir de 50’ler 60’lar gibi vintage saç modelleri kullanırsanız oldukça stil sahibi ve trendi bir görünüm yakalamış olabilirsiniz.

7 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

11 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

7- Hippi Saçlar ve Aksesuarlar :

Hippi stilinizi seviyorsanız, daha modern yorumlarıyla bu stile ayak uydurabilirsiniz. Böyle bir aksesuar ile modern bir hippi tanrıçası gibi görünürsünüz. Bunlar sadece gelinlikler ile değil hemen her türlü kıyafet ile mükemmel görünebilecek aksesuarlardır. Bu aksesuarların özellikle uzun saçlar ile daha iyi göründüğünü de eklemek istiyorum. Göze batmayacak, saçlarınızın arasından kaybolacak…

8 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

8- İncili Gelin Saçı Aksesuarı :

Aslında yazının başında incili aksesuarlardan biraz bahsettik ama daha çok saç tarakları üzerinde durduk. İncilerin oldukça popüler ve moda olduğu sonbahar-kış sezonunda gelin saçı aksesuarı olarak bu şekilde incileri, incili süslemeleri tercih edebilirsiniz.

9 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

3 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

9- 1920’lerin Saç Aksesuarları :

Aslında genel olarak şu sıralar gelin saçı aksesuarlarında 1920’ler modasının hakim olduğunu söyleyebiliriz. Şimdiye kadar maddelediğimiz tüm aksesuar önerilerinde 20’lere göz kırpan bir ayrıntı bulmak mümkün. Ancak daha özel, daha 20’ler bir aksesuar arıyorum derseniz tüyleri, dantel boneleri, çiçekleri bir gözden geçirin derim.

10 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

13 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

10- Emojiler :

İçlerinde bana en çılgın gelen aksesuarlar bunlar ama günümüzde emojilerle ifade etmediğimiz, onlara yer vermediğimiz hiçbir yer kalmadı neredeyse… Ben pek tercih etmesem de böyle bir seçenek olduğunu bilmenizde yarar var.

14 gelin saci aksesuarı trendleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here