Mutlu Kadınların Ortak Özellikleri

0
600

Hayatın içinde mutluluk da mutsuzluk da var. Mutsuz olmak için kolayca sebepler üretebilirken neden mutlu olmak için aynı çabayı göstermiyoruz? Diğer yandan acaba mutlu olmaya çabalamak da mutsuz eder mi bizi? İşte her zaman pozitif ruh haline sahip, mutlu kadınların ortak özellikleri

Düşünün ki bir pazartesi sabahı, havada kara bulutlar ve önünüzde de asla bitmeyecekmiş gibi duran uzun bir excel raporu var. Bundan mutsuz olmak için hiçbir sebep yok ki diye düşünebilirsiniz. Ancak durum pek de öyle değil. Mutsuz olmak için çok kolay sebepler üretebilirken neden mutlu olmak için aynı çabayı göstermiyoruz? Unutmamak gerekir ki hayatın içerisinde mutluluk da mutsuzluk da var ve dahası mutsuzluk olduğu için mutluluğun kıymetini daha fazla biliyoruz diye düşünenlerdenim. Elbette sürekli mutlu olmamız, keyfimizin yerinde olması mümkün olamıyor ancak bazı insanlar vardır ki tüm olumsuzluklara rağmen mutlu olmayı bir şekilde başarırlar. Sizin de etrafınızda böyle birileri varsa bence onların yanından hiç ayrılmayın. Çünkü onlar her zaman güler yüzlüdür ve onlarla vakit geçirmek oldukça keyiflidir. Peki acaba her zaman mutlu olan, mutlu görünen veya ruh halleri her zaman pozitif olan bu kadınlar bunu nasıl başarıyor? İşte bugün ruh halleri her zaman iyi olan bu kadınların ortak özelliklerine bakıyoruz.

Mutlu Kadınların Ortak Özellikleri

mutlu4_mini

1- Kendilerine az dahi olsa zaman ayırmayı asla ihmal etmezler

Hep bahanelerimiz var öyle değil mi? Bende kabul ediyorum ki günlük koşuşturma içinde kendimize zaman ayırmak oldukça zor olabiliyor. Ancak sadece 20 dakika bile olsa bu zamanı kendimiz için çok iyi değerlendirmek bizim elimizde. Bunu yapabilmek için büyük planlar yapmanız da gerekli değil. Önce 20 dakikaya sığdırabileceğiniz ve yapmaktan keyif aldığınız bir aktivite düşünün. Cilt bakımı için yapacağınız bir maske veya sevdiğiniz bir müzik eşliğinde kitap okumak olabilir. Hatta yoğun bir güne başlamadan önce keyifle tadını çıkartarak yapılan bir duş bile tüm günün modunu bir anda değiştirebilir.

2- Her gün düzenli spor yaparlar

Burada da mı spor demeyin! Kan ter içinde saatlerce koşun veya ağırlık çalışın demek değil bu elbette. İhtiyacımız olan düzenli olarak bunu yapmak ve vücudumuzu harekete geçirmek. Çünkü, her gün düzenli 30 dakika spor yapmak, özellikle de kardiyo egzersizleri üzerimizdeki negatif enerjiyi alır. Böyle bir spor bizim daha sakin ve huzur bir insan olmamıza yardımcı olur. Ayrıca unutmamalı ki spor yapmış olmanın verdiği enerji, mutluluk hormonun salgılanması için de önemlidir.

mutlu2_mini

Havalar ısınıp, dışarıda spor yapmak için bir engeliniz daha ortadan kalktığı için akşam veya sabah dışarıda yapacağınız yürüyüşler mükemmel bir spor olacaktır. Dışarıda spor yapmanın diğer faydalarını da öğrenmek isterseniz—> Dışarıda spor yapmanın faydaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here