Uyku Pozisyonları İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

Çiftlerin birbirine sarılması, birbirinden uzak yatması, sadece ayakların birbirine dokunması gibi çiftlerin yatma pozisyonları çiftlerin ilişkisine dair bilgiler verir. Peki, uyku pozisyonları ilişkiniz hakkında ne anlatıyor? Detaylar, esraninportresi'nde.

0
1340

Çiftlerin birbirine sarılması, birbirinden uzak yatması, sadece ayakların birbirine dokunması gibi çiftlerin yatma pozisyonları çiftlerin ilişkisine dair bilgiler verir. Peki, uyku pozisyonları ilişkiniz hakkında ne anlatıyor? Detaylar, esraninportresi’nde.

Eminim bilinçaltında olanların hayatımıza etkilerini duymuşsundur? Bilinçaltı, farkında olduğunuz düşüncelerin bilinçliliğin bir parçası olduğunu ve farkında olmadığınız fikirlerin halâ orada olduğunu, ancak bilinçaltında gizlendiğini belirten kavramdır. Bu nedenle, bilinçsizliğin ortaya çıktığı sayısız durumunda biri olan uyku sırasında, özellikle de eşinizle, sizin ve eşinizin zihninde olan bitenler hakkında ipuçları taşır. Yani, eşlerin birbirine sarılması, birbirinden uzak yatması, sadece ayakların birbirine dokunuyor olması gibi eşlerin alışkanlık haline getirdikleri uyku pozisyonları eşler arasında ilişkiye dair bilgiler verir. Peki sizde uyku pozisyonu alışkanlıklarınız ilişkiniz hakkında ne ifade ediyor merak ediyor musunuz? O zaman yazıyı okumaya devam edin.

Uyku Pozisyonları İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

1- Yüzler birbirine dönük sarılma pozisyonu :

uyku pozisyonlari iliski hakkinda ne anlatiyor_mini

Bu pozisyon Balayı Sarılma pozisyonu olarak da bilinir ve adından da anlaşılacağı üzere, bu pozisyon yeni evliler arasında ve aynı zamanda birbirlerini bırakamayacak insanlar arasında yaygındır. Bu, çiftin tutkulu ve güçlü bir ilişki yaşadığına işaret eden en samimi ve yakın konumdur. Çok tatlı olsa da, birbirinize çok bağlı ve hatta bağımlı olmadan önce ilişkiyi gözden geçirmek anlamında da dikkat etmekte fayda var.

Uyku Pozisyonları İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

2- Kaşık pozisyonu :

2 uyku pozisyonlari iliski_mini

“Kaşık” kelimesi durumu değiştirmek birlikte, üç versiyonu var. Birincisi, erkeğin kadına arkadan sarıldığı, ikincisi kadının erkeğe arkadan sarıldığı, üçüncüsü, sarılmanın olduğu ama araya hafif bir mesafe konulduğu pozisyon. Birincisinde, ilişkide erkeğin egemen olduğunu ve her şeyin sorumluluğunu almayı sevdiğini gösteriyor. Bu çok samimi bir durum ve çok belirgin bir nedenden ötürü oldukça koruyucu. İkinci versiyonda, kadının erkeğe oldukça sahiplenici ve koruyucu olduğu söyleniyor. Aynı pozisyonda kişiler arasında küçük bir mesafe varsa, bu kişiler arasında birbirine itimat ve güvenilirlik olduğu anlamına gelir, ancak tabii ki, diğer iki durum kadar yakın ve samimiyet yoktur.

Uyku Pozisyonları İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

3- Kucaklama pozisyonu :

3 Uyku Pozisyonlari iliski_mini

Bu duruş şefkat ve korumayla ilgilidir. Sırtüstü yatarken erkeğin göğsüne kadın başını koyduğu bu pozisyon kızın duygusal ihtiyaçlarını anlayan bir koruyucuyu arıyor olduğunu söylüyor. Ayrıca, adam kadının ihtiyaçlarına duyarlıdır ve ona istediği desteği verir. Bazı çiftler, ikisinin tavana baktığı “yıldız bakışı” pozisyonu olarak adlandırılan bu pozisyonda bir çeşit uyku eğilimindedir; ancak kızın başı omzunun üstüne oturur. Bu pozisyon öncekiler kadar samimi olsa da, çiftler arasında biraz daha fazla iletişim ve anlayış çağrısı yapmaktadır.

Uyku Pozisyonları İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

4- Ayak sarılma pozisyonu :

4 Uyku Pozisyonlari iliski_mini

Uyku sırasında eşinizle ikiniz arasında biraz mesafe oluyor ancak bacaklarınızı, ayaklarınızı birbirine iç içe geçmiş durumda mı tutuyorsunuz? Bacak tutuş pozisyonu, birbiriniz için önemli olduğunuzu fakat en azından uyanıkken bu gerçeği açıkça ifade etmediğinizi söylüyor. Bu ayrıca, birbirinizin ilgisini istediğiniz halde bunu açıkça kabul etmeye hazır olmadığınız anlamına gelir. Bütün bunlara rağmen ilişkide denge ve inanç duygusu vardır; bu da birbirinizin bacaklarına dokunarak hafifçe ifade eder. Bu duruş, aynı zamanda fazla fiziksel temastan hoşlanmayan, ancak güçlü bir duygusal bağa sahip çiftler için de geçerlidir.

Uyku Pozisyonları İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

5- Özgürlük pozisyonu :

5 Uyku Pozisyonları iliski_mini

Pozisyonlar için eşler arasındaki yakınlığa dair bir ölçer yapsak, bu pozisyon çok daha az puanlar verir. Savaşan ya da hayatının bu noktasında bir konuda çatışan, ters düşen bulunan çiftler bu pozisyonda uyuyorlar. Bu duruşta uyumak, aynı zamanda, eşlerin diğer önemli kişilerden bile müdahaleler olmadan bir miktar alana ve özgürlüğe ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Balayı pozisyonu aksine, özgürlük pozisyonunda uyuyanlar, bireysel varlıklardır ve birbirleri olmadan yapabilirler. Duygusal olarak birbirlerine bağımlı değildirler ve özgürlük için açık bir gereksinimi ifade etmektedirler.

Uyku Pozisyonları İlişkiniz Hakkında Ne Anlatıyor?

6- Birlikte Bağımsız pozisyonu :

6 Uyku Pozisyonlari iliski_mini

Evet, bu çelişik geliyor, değil mi? Ancak ortak uykuda hiçbir şeyleri olmayan çiftler böyle olur. Ters veya farklı bakış açıları vardır. Eğer birinin başını diğerinden daha yüksek olma eğilimi gösterirse, üstteki kişi daha hakim ve öfkeli, diğeri kesinlikle bastırılmış ve daha alçak gönüllülükle hemfikir olmayı seçer. Uzmanlar, siz ve eşiniz aynı seviyede uyuyorsanız uyku halindeyken başlarınız birbirlerine değecek gibiyse, düşünce sürecinde oy birliği sağladığınızı söylüyorlar. Birlikte uyumakla birlikte aralarında biraz mesafe bulunan ve aynı zamanda kafalarının düzeyinde bir farklılık bulunan insanlar muhtemelen samimiyet ölçeğinde en az puanı alırlar.

Eminim çiftler tek bir gecede bu pozisyonlardan birden fazla uyurlar. Buradaki nokta, alışkanlık haline gelmiş ve en çok tercih edilen uyku modelinin ne olduğu üzerine düşünmektir.

5 uyku pozisyonu yan yatma_mini

Yetersiz, düzensiz uyku gibi yanlış uyku pozisyonu da aslında  dikkat ve motivasyon eksikliği başta olmak üzere tüm genel sağlığımızı etkileyen sonuçlara sebep olmaktadır. Uyku pozisyonuna göre karakter analizi yanına uyku pozisyonuna göre sağlık analizi de eklenebilir. İşte–> uyku yatış pozisyonu sağlığımızı nasıl etkiliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here