Endişeli ve Stresliyken Sakinleşmenin Yolları

0
5419

Endişeli ve Stresliyken Sakinleşmenin Yolları

2 sakinlesmenin yollari_mini

4- Nefes saymak :

Derin nefes almanın sakinleşmeye yardımcı olabileceğini muhtemelen daha önce duydunuz. Peki hiç denediniz mi..? Pek sanmıyorum! Endişeli zamanlarda denemenizi öneririm, gerçekten. Yapabileceğiniz en basit uygulamadır aslında. Sakin bir yere geçin. Ardından yavaş derin bir nefes alın ve verin. Böyle 5 kez nefes alın. Bu vücudunuzda sakinleşme sinyali olarak yayılacaktır. Bu aslında egzersizle kaslarınızı eğitmek gibidir. Zamanla vücudunuza bunu öğrettiğiniz de daha çok işe yaradığını da fark edeceksiniz.

5- Yediklerinize dikkat edin :

Elbette stresli olduğunuz zamanlarda daha fazla yeme eğiliminde oluyoruz ve bu her zaman iyi bir şey değil. Ancak gerçekten ihtiyacınız olduğunda, doğru gıdalar tüketerek stres ile baş edebilirsiniz. Bu arada bu sadece bir anlık değil, sabahtan akşama tüm gün için geçerli. Önemli günlerde daha çok dikkat etmelisiniz yani. Ayrıca hemen toplantı öncesi size mutluluk verecek küçük bir çikolatadan da kimseye zarar gelmez!

Aslında yediklerimize dikkat etmenin yanında, öyle yiyecekler var ki stresle başa çıkmakta bize fazlasıyla yardımcı olabiliyorlar. İşte, hayatın oldukça önemli bir gerçeği olan strese iyi gelen yiyecekler neler bakalım —> strese iyi gelen yiyecekler neler?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here