Para Biriktirmenin Kolay Yolları

0
645

Para biriktirmenin bazen belki bizim için neden dünyanın en zor işlerinden biri olduğunu anlayabiliyorum. Ancak düğün hazırlıkları yapıyor, ev almak istiyor veya çocuğun okulu için para gerekiyor gerekiyor olabilir… Para biriktirmenin doğru yollarını bilir ve uygularsanız bu sizin için çok da zor olmayacaktır. İşte, para biriktirmenin kolay yolları

Biz kadınlar para harcamaya gelince bazen ipin ucunu kaçırabiliyoruz ve hatta ne kadar para harcadığımızın hesabını yapamayabiliyoruz. İşte tam da bu sebeple bazen ay sonlarında bir bakıyoruz elimizde hiç para kalmamış. Para biriktirmek belki bizim için dünyanın en zor şeylerinden biri. Çünkü bu aslında beğendiğimiz bir ayakkabıdan vazgeçmek demek bizim için.

Zor olsa da ihtiyacımız var ise bir yerden başlamak gerek. Düğün hazırlıkları yapıyor olabilir, ev almak istiyor olabilir, çocuğumuzun okulu için biriktirmemiz gerekiyor olabilir… Bu liste uzar da uzar. Aslında para biriktirmenin doğru yollarını bilir ve uygularsanız bu sizin için çok zor olmayabilir. Eğer para biriktirmek istiyorsanız aşağıda listelediğim yolları okuyup denemenizi tavsiye ederim.

Para Biriktirmenin Kolay Yolları : Eğlence Harcamalarını Kısmak

Tabii ki eğlenmek stres atmak hepimizin hakkı. Ama bazen farkında olmadan bunun için fazla para harcıyor olabiliriz. Örneğin çok fazla sinemaya gidiyor olabilirsiniz, arkadaşlarınıza dışarı çıktığınızda çok fazla harcıyor olabilirsiniz. Tamamen kesmeden azaltsanız da aslında para biriktirmeye başlamış olursunuz.

Bir ay içinde neler yaptığınızı bir gözden geçirin. Mutlaka “bunu yapmasam da olurdu” dediğiniz bir şeyler çıkacaktır. Yapmadığınız harcamaları, yapmış gibi bir kenarda toplamaya başlayın. Bir süre sonra biriken para sizi motive de edecektir.

1. Eğlence Harcamalarını Kısmak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here