Kötü Giden İlişkiyi Kurtarma Yolları

0
710

İlişkiler bazen gerçekten zor ve kötü hale gelebiliyor. Bazı engelleri aşmak daha kolay olurken, bazı engelleri aşmak veya bazı şeyleri düzeltmek günler hatta haftalar alabiliyor. Eğer ki bu ilişki, karşınızdaki kişi sizin için gerçekten değerliyse ve kaybetmek istemiyorsanız bunun için elinizden geleni yaparsınız. Elbette her şeyin bir anda düzelmesini beklememek gerekmekle birlikte kötü giden ilişkiyi kurtarma için yapabilecekleriniz de var. Eğer ilişkiyi sağlamlaştırmak istiyorsanız da burada yer alan öneriler işinize yarayacaktır.

1- Birbirinizi Olduğunuz Gibi Kabul Edin. Unutmayın insanları, gerçekten bu değişimi istemiyorsa ve buna inanmıyorsa, değiştirmek mümkün değildir. Diğer yandan herkesin kusurları var ve mükemmel insan diye bir şey de yok. Çok klasik olacak ama ilişkilerin başında pembe gözlüklerimizi asla çıkarmıyoruz. Ancak biraz süre geçip ilişkiler ilerlemeye başladığında pembe gözlüğümüzün yerine gerçek hayat gözlükleri alıyor ve ortaya birbirinizde beğenmediğiniz, eleştirdiğiniz bir sürü davranış çıkıveriyor. Ardından da değiştirme çabaları… Elbette bazı küçük değişiklikler olacaktır, olmalıdır da ama kişiliği değiştirecek kadar büyük değişiklikler beklemeyin ve boşuna da bunun için çabalamayın. Zaten değişmeye çalıştığında eğer üzerinde taşıdığı gömlek uymuyorsa bir süre sonra mutsuz olmaya başlayacak ki bu da yine ilişkiyi olumsuz etkileyecektir.

1 kötü giden ilişkiyi kurtarmanın yolları_mini

Elbette nelerden hoşlanmadığınızı konuşun, büyük değil küçük şeyleri değiştirmesini, davranışlarını düzeltmesini beklediğinizi iletin. Eğer değişiyorsa zaten size verdiği değerden dolayı çabalıyordur. Eğer yapmıyorsa ya birbirinizi bu şekilde kabul etmeyi öğrenmelisiniz veya da gerçekten ne istediğinizi düşünmeye başlamalısınız!

İlginizi Çekebilir :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here