İlişkiyi Tek Başınıza Yaşıyor Olabilirsiniz!

Yeni biriyle tanıştınız ve ardından da bu bir yeni sevgili ilişkisine dönüştü... Ya da en azından siz öyle olduğunu düşünüyorsunuz! İlişkilerde bazı dinamikler eksikse, gerçekten bir ilişki içinde olduğunuzu söylemek çok da doğru olmayabilir. İşte siz fark etseniz de etmeseniz de ilişkinizde bu işaretler varsa aslında ilişkiyi tek başınıza yaşıyor olabilir, dahası ilişkinizin aslında bir geleceği olmayabilir...

0
540

Yeni biriyle tanıştınız ve ardından da bu bir yeni sevgili ilişkisine dönüştü… Ya da en azından siz öyle olduğunu düşünüyorsunuz! İlişkilerde bazı dinamikler eksikse, gerçekten bir ilişki içinde olduğunuzu söylemek çok da doğru olmayabilir. İşte siz fark etseniz de etmeseniz de ilişkinizde bu işaretler varsa aslında ilişkiyi tek başınıza yaşıyor olabilir, dahası ilişkinizin aslında bir geleceği olmayabilir…

Bir vakit, bir yerde biriyle tanıştınız… Bu tanışıklığınız zaman içerisinde arkadaşlığa ve ardından da nihayet bu yeni bir sevgili ilişkisine dönüştü… Ya da en azından siz öyle olduğunu düşünüyorsunuz! Fakat emin misiniz bundan? Herkesin bir ilişkiden beklentisi veya önceliği farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak ilişkiler iletişim ile birlikte gelişecek samimiyet ve güven inşa etme üzerine kuruludur ve zaman ilerledikçe çift olarak büyümenin, ilişkiyi büyütüp, bir adım ileriye taşımanın yollarını bulma ile ilgilidir. Bu önemli unsurlardan herhangi biri eksikse, partnerinizi bir erkek arkadaş / kız arkadaş olarak düşünseniz bile gerçekten bir ilişki içinde olduğunuzu söylemek çok da doğru olmaz. İşte siz fark etseniz de etmeseniz de ilişkinizde bu işaretler varsa aslında ilişkiyi tek başınıza yaşıyor olabilir, dahası ilişkinizin aslında bir geleceği olmayabilir…

İlişkiyi Tek Başınıza Mı Yaşıyorsunuz?

10. Arkadaş veya Aile ile Tanışmadınız

Herhangi bir ilişkinin başlangıcında, arkadaşlarınızı ve özellikle aile üyelerini buluşmalara dahil etmeye başlamadan önce birbirinizi tanımak için illa ki biraz zaman geçmesi gerekecektir. Öte yandan, birkaç hafta (veya bazı ilişkilerde biraz daha uzun sürebilir) geçmesine rağmen hala kendi sosyal çevresine girmenize izin vermediyse, çevresinden kimseyi tanımıyorsanız (ve tam tersi) ilişkiniz ile ilgili bir soru işareti koyun derim.

İlişkinin tükenmeye başladığı hissedildiği zaman ayrılma riskiyle karşı karşıya olunup olunmadığını da sorgulamaya başlarız. Peki acaba ilişkinizde durum ne ve gerçekten sizden ayrılmak mı istiyor? İşte–> ayrılmak istediğinin işaretleri esraninportresi’nde.

9. Çiftlerin Birbirlerine Kendini Ne Kadar Açtığı…

Sağlıklı bir ilişkinin anahtarı, iyi ve kötü zamanlarda birbirlerine destek olmasıdır. Bu, eşinizin önemli bir iş görüşmesine hazırlanma sürecindeki desteği ya da bir aile üyesinin büyük bir ameliyat geçirdiğinde manevi destek sunmayı da içerebilir. Ancak tüm bunlardan, siz veya sözde ortağınız bunları sizinle paylaştığı haberiniz olabilir, yani o/siz isterse… Diğer tüm durumlarda, duvarlarını korurlar ve sorunun/mutluluğunun kısacası aklında tam olarak ne olduğunu asla bilmezsiniz. Durumunuz buna benziyorsa, gerçekten bir ilişki içinde olmayabilirsiniz!

8. Birbirinden Habersiz Yapılan Planlar

Her ilişkinin dinamiği farklı olabilse de çiftlerin kendine ait zamanları, birbirlerinden ayrı yaptıkları planları olabilmeli diye düşünenlerdenim. Ayrıca her gittiğiniz yeri rapor etme gibi bir zorunluluğunuz da olmamalı. Ancak bunların gerçek bir ilişki söz konusu olduğunda ilişkinin dinamiğine göre belirlenecektir. Ancak özellikle de başlarda sizden habersiz planlar yapılıyor, bunlardan haberiniz olmuyor ve de bu çok sık tekrar eden bir durumsa ilişki ve ilişkinin geleceğini sorgulamanız da fayda var.

7. Cinsel İlişki Baskısı

Sağlıklı bir cinsel yaşam, güçlü ilişkide aslında çok önemlidir. Getirdiği memnuniyetin yanı sıra, duygusal bir bağ kurulmasına da yardımcı olur. Bununla birlikte, ilişkinizde bu adıma hazır olduğunuzu hissetmiyorsanız ve karşı taraftan bu konuda yoğun bir baskı görüyorsanız birlikteliğin amacını sorgulamaya başlamanız gerekebilir!

6. İlişkiye Dair Sorunları Konuşmaya Çalışmamak

Her ilişkinin çiftleri birbiri için ideal olduklarını düşünseler bile, zorluklar da ilişkiye dairdir. Bunlar, sizi rahatsız eden, ilerlemesi halinde ciddi sorunlara sebep olabilecek küçük şeyler de olabilir. Ancak ikiniz de bu sorunlarla yüzleşmek ve çözmek için için çaba sarf etmiyorsanız, bu ilişkini ciddiye alınmadığını ve belki de ilişkinin ileriye taşınmaması gerektiği anlamına gelebilir.

5. Tek Taraflı Aramalar

Bir çiftin birbirine karşılıklı ilgisi varsa, partneriyle görüşmek istediğiniz zamanlarda bir mesaj atması ya da araması doğaldır. Öte yandan, ilişkide yalnızca bir kişi diğeriyle sürekli temasa geçiyor, mesaj atıyor, arıyor, soruyorsa, kendinizi bu ilişkide tek olarak düşünebilirsiniz.

4. İnternet Üzerinden İlişkiler

90’lı yıllarda internet üzerinden ilişki yaşamak düşünülebilecek dahi bir konu olmasa da günümüz dünyasında oldukça tercih ediliyor. Bu ilişkilerden çok başarılı sonuçlar çıkabildiği de bilinen bir gerçek olsa da uzak mesafeli, yüz yüze görüştüğünüz zamanların sayısının çok az olduğu bir ilişkinin de gerçek bir ilişki olup olmadığını sorgulamanız gerekiyor.

3. İlişkiyi Gizli Tutma Çabası

Bu aslında ilk maddeyle hemen hemen aynı noktaya çıkıyor. Sadece arkadaşları veya ailesiyle tanıştırmaması değil, günümüzün gerçeği sosyal medyada da ilişkiyi sahiplenmemesi bir kriterdir. Elbette sosyal medyadan paylaşım yapılmamasının bir çok sebebi olabilir ve bu bir zorunluluk değildir ama sosyal medya hesaplarını naısl kullandığına bağlı olarak bir ilişki kriteri de olabilir, unutmayın!

2. Fiziksel Çekim

Fiziksel çekim herhangi bir ilişkide elbette önemli rol oynayacaktır ki, özellikle de ilk tanışma zamanlarınızda… Ancak bu ilişki sadece fiziksel yüzeysellik üzerine kurulmaya devam ederse ilişkiyi yalnızlığa mahkum edecektir ki buna da tam olarak bir ilişki denir mi bu da büyük bir soru işareti!

1. Ortak İlgi Alanları Bulmaya Çalışmamak

Ciddi bir ilişki içine giren çiftler, birlikte eğlenebilecekleri aktiviteler bulmak için çaba gösterirler. Bu, dağlarda yürüyüş yapmak, bilgisayar oyunları oynamak veya her iki kişinin de tutkusu olan bir şey yapmak anlamına gelebilir. Buna karşılık, ortak hobiler bulmaya çalışmıyorsanız, bunu umursamıyorsanız bu, ilişkiye uzun vadeli bir bakış açısıyla bakmıyorsunuz demek olabilir. Dolayısıyla, böyle bir ilişkinin gerçek bir ilişki olma ihtimali de zayıflıyor demektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here