Ayrılmak İstediğinin İşaretleri

İlişkinin tükenmeye başladığı hissedildiği zaman ayrılma riskiyle karşı karşıya olunup olunmadığını da sorgulamaya başlarız. Peki acaba ilişkinizde durum ne ve gerçekten sizden ayrılmak mı istiyor? İşte, ayrılmak istediğinin işaretleri esraninportresi'nde.

0
983

Her ilişkide inişler çıkışlar vardır. İlişkinin tükenmeye başladığı hissedildiği zaman ayrılma riskiyle karşı karşıya olunup olunmadığını da sorgulamaya başlarız. Peki acaba ilişkinizde durum ne ve gerçekten sizden ayrılmak mı istiyor? İşte, ayrılmak istediğinin işaretleri esraninportresi’nde.

İlişkinin tükenmeye başladığını hissettiğimiz zaman aslında ayrılma riskiyle karşı karşıya olup olmadığımızı da sorgulamaya başlarız. Kuşkusuz her ilişkide inişler çıkışlar vardır. Ancak özellikle de evlilik düşünen çiftler için bu inişler ve çıkışlar aslında karşınızdaki kişinin sizden ayrılmak istediğinin işaretleri olabilir. Bu noktada o kişiyle bir yola çıkıp çıkmayacağınızı gözden geçirme vakti gelmiş ve hatta geçiyor demektir.

Karşımızdakine aşkla bağlı olmamız bazı işaretleri görmemize engel olabilir ki bu da mutsuz ilişki olarak sonuçlanabilir. Öncelikle ilişkideki işaretleri doğru okuyacağız ardından kesitirip atmak yerine eğer onunla bir ömür boyu olmayı istiyorsak bağlanmaya odaklanacağız. İlişkinin ekstra sevgi ve bakıma ihtiyacı olan alanlarında çalışacağız. Peki acaba ilişkinizde durum ne ve gerçekten sizden ayrılmak mı istiyor?

Ayrılmak İstediğinin İşaretleri

1 ayrilmak istediginin isaretleri_mini

1- Senden kaçıyor :

Ayrılıkların zor olduğu konusunda hem fikiriz hele ki bunu ilk isteyen olmak ve dahası bunu söylemek daha da zor! Bazı kişiler bu cesareti gösterip, dürüst olamadıkları için kaçma yolunu seçer.

Yaptığınız planlar aniden iptal oluyorsa, ciddi bir konuşma yapmaya çalıştığınız zaman konuyu değiştirmeye çalışıyorsa ayrılmayı düşünüyor ama bunu nasıl yapacağını bilemiyor olabilir. Bu tip davranışlar fark ediyorsanız, dikkat kesilip, iyi bir analiz yapmakta fayda var!

2- Gelecekten bahsetmiyorsa :

İlişkilerin ilk dönemlerinde aşk ve tutkuyla çiftler gelecek planları yapmaya başlayabilirler, en azından hayallerini konuşarak paylaşırlar. İlişkinin süresi uzadıkça beklentiler başlangıçta konuşulanların artık gerçekleşmeye başlaması yönünde olur. Ancak sevdiğiniz kişi bırakın bu tip konuları konuşmayı siz ağzınızı açar açmaz dahi ortadan kaybolmanın veya konuyu değiştirmenin yollarını arar. Eğer bu tip bir durum varsa, onunla endişelerinizi paylaşma vaktidir!

İlişkilerde bazen karşımızdakine olan sevgimizin azaldığını hissederiz. Bazı işaretler artık onu eskisi kadar sevmediğimizi, ona eskisi kadar aşık olmadığımızı gösterir. İşte–> ona olan sevginin azaldığının işaretleri

Ayrılmak İstediğinin İşaretleri

3- Çaba göstermiyor :

İlişkiler her iki taraftan da çaba gerektirir. Bu, sadece yemekler planlamak veya kavga edildiğinde durumu telafi etmek demek değildir. Esas önemli olan çaba, insanların birbirlerini nasıl önemsediklerini göstermeleridir.

Sevgiliniz, eşinizin ilişkinin ilk zamanlarındaki gibi çaba göstermeyi bıraktığını düşünüyorsanız durumu gözden geçirmekte fayda var. Bu ilgisinin azaldığı ve ayrılmak istediği anlamına gelebilir. Ancak ilişkide her fedakarlığı ondan beklememek gerek belki farkında olmadan siz de eskisi kadar çaba göstermiyorsunuz ve o da sizin için aynı şeyi düşünüyor olabilir!

4- Arkadaşların önceliği :

Elbette çiftlerin kendi özel alanları olmalı ama bu her boş anı başkalarıyla geçirmek anlamına geliyor. Zira böyleyse ilişkinizde kırmızı kartı çıkarma vaktidir! Elbette hemen bunu kötüye yormayın, önce durumu netleştirip, düzeltmeye bakmakta fayda var. Onun ve arkadaşlarının olduğu ortamlara katılmak istediğinizi belirtebilirsiniz örneğin. Bunu istemenize rağmen engellemeler olduğunu düşünüyorsanız, şüphelenmekte bir sebebiniz daha var demektir.

5_sevgisiz_mini

Ayrılmak İstediğinin İşaretleri

5- Eskisi gibi yakın olmamak :

Bir ilişkinin sürmesi için, kıvılcımı canlı tutmak önemlidir. İlişkinizdeki samimiyet fazla dostça veya kanka vari eğlenceliyse bu bir şeylerde yanlış olduğunun açık bir işaretidir.

6- Gizlilikler :

Gizli bir ilişkisi olan veya duygularını gizleyen kişi, ortak bir filmin unsurları gibidir. Cep telefonuna bakarken örneğin Facebook’tan hızlı bir şekilde çıkılıyorsa, sizinle tanıştırılmak istenmeyen arkadaşlar ortaya çıkmaya başladığında, dışarı çıkarken haber vermediğinde gösteren daha büyük resme bakmaya çalışmakta fayda var.

6_sevgisiz_mini

Ayrılmak İstediğinin İşaretleri

7- Terk etme tehditleri :

Küçük şakalar halinde takılmalar ilişkilerde illa ki vardır. Ancak eşiniz sizi terketmekle tehdit ediyorsa ya da ayrılmakla ilgili şakalar yaparsa ve bunu çok sık tekrarlıyorsa akıllara ciddi mi sorusu gelebilir. İlişkiyi sona erdirme tehditleri sebebiyle çıkan anlaşmazlıklara ilk etapta pek önem vermeseler de devam ettikleri sürece kafalarda daha ciddi sorular oluşacaktır.

8- Büyük kavgalar :

Her çift, zaman zaman tartışır. Ancak küçük tartışmalar yerini daha büyüklere bırakıyor ve bunlar da sık sık patlamalara dönüşüyorsa bu bir sorundur. Bu büyük kavgalar çok küçük ve önemsiz sebeplerden çıkmış olabilir ancak onların arkasında mantıklı bir neden yoksa, eşiniz sizi terk etmek için bir mazeret olarak drama yaratıyor olabilir.

3_sevgisiz_mini

Ayrılmak İstediğinin İşaretleri

9- İletişimi kesme :

Eşiniz günlük iletişiminizi kesiyorsa, nedenini merak etmek hakkınızdır. Bir kişi bir ilişkiden emin değilse, karşısındaki kişiyle yaptıkları iletişim miktarını yavaş yavaş azaltacaktır.

10- Beğenilmeme, takdir edilmeme :

“Teşekkürler” veya “İyi ki varsın” gibi övgü dolu cümleleri en son ne zaman ondan duyduğunuzu hatırlamıyorsanız yine ilişkiyi bir gözden geçirmek gerekiyor olabilir. Günlük koşturmacalar içerisinde çiftler arasındaki küçük iltifatların ilişkiyi ayakta tutmak için ne kadar önemli bir detay olduğunu bu cümlelerin yokluğunda fark ediyoruz.

Hisleri olan biri için karşı tarafın yaptığı en ufak bir hareket büyük bir umut ışığına dönüşebiliyor. Peki gerçekten karşıdaki de sizinle ilgileniyor mu? Bunu karşı tarafa sormak o kadar da kolay olmuyor, hele ki duyguların reddedilmesi düşüncesini kaldıramıyorsanız! İşte–>onun sizinle ilgilenmediğinin işaretleri

1_sevgisiz_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here