Biten İlişkiden Sonrası Ayrılığın Üstesinden Gelme Yolları

Elbette biten ilişkinin ardından herkes için üzüntülü bir süreç olacaktır. Ancak bu sürenin sonunda da ilerlemek ve hayatınıza devam etmek zorundasınız. İşte tam da bu noktada işinize yarayacak, ayrılığın üstesinden gelmenin yolları esraninportresi'nde.

0
770

Elbette biten ilişkinin ardından herkes için üzüntülü bir süreç olacaktır. Ancak bu sürenin sonunda da ilerlemek ve hayatınıza devam etmek zorundasınız. İşte tam da bu noktada işinize yarayacak, ayrılığın üstesinden gelmenin yolları esraninportresi’nde.

İster sevgiliniz, ister eşiniz… Ayrılığın sebebi ne olursa olsun, yaşanan duygusal çekişmeler, tartışmalar büyük çöküntüler ile sonuçlanır, her iki taraf içinde. Kimse ilişkiye bir gün ayrılmak üzere başlamıyor kuşkusuz. Ancak hiçbir ilişki de ilk günkü gibi kalmıyor. Pek çok sebepten ilişkiler değişim geçiriyor. Bunların içerisinde kimisi daha iyiye giderken kimisi de yokuş aşağı yuvarlanmaya başlıyor.

İlişkinin tükenmeye başladığı hissedildiği zaman ayrılma riskiyle karşı karşıya olunup olunmadığını da sorgulamaya başlarız. Öncelikle ilişkiyi doğru analiz etmeniz gerekiyor. Ayrılmak istiyor musunuz veya o sizden ayrılmak mı istiyor? (Onun ayrılmak istediğinin işaretleri nelerdir, öğrenmek isterseniz–> ayrılmak istediğinin işaretleri) Kararı verdikten sonra elbette ilişkiyi kurtarmak için çabalayacaksanız, bunu birlikte yapmalısınız, aksi takdirde de kaçınılmaz ayrılık sonucuyla yüzleşmek gerekiyor.

Elbette biten ilişkinin ardından herkes için üzüntülü bir süreç olacaktır. Ancak bu sürenin sonunda da ilerlemek ve hayatınıza devam etmek zorundasınız. İşte tam da bu noktada işinize yarayacak, ayrılığın üstesinden gelmenin yolları esraninportresi’nde.

Ayrılığın Üstesinden Gelme Yolları

ayriligin ustesinden gelme yollari_mini
ayriligin ustesinden gelme yollari

1. İyileşmenin bir süreç olduğunu anlayın

Bir ilişkinin sonu büyük bir değişimdir ve bununla birlikte az öncede bahsettiğimiz üzüntülü bir süreç gelir. Bu süreç bazıları için 3 gün olabilir, bazıları için 1 ay… Ancak bu sürecin sonundan güçlenerek çıkacağınızı bilmelisiniz. Her geçen gün biraz daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Buna inanmak, süreci daha kolay atlatmak adına ilk önceliktir.

2. Kızgın hissedeceksin ama bu duyguyla hareket etme!

Kızgınlık ile daha sonra pişman olacağımız pek çok şeyi yapma potansiyelimiz artıyor. Sosyal medya üzerinden eski sevgilinize aslında hoş olmayan göndermeler yapmak isteyebilirsiniz. Ancak öfke geçtikten sonra pişmanlıklar bırakmamalısınız. Çünkü bu her seferinde ayrılığa dair hislerinizin de körüklenmesine sebep olacaktır.

Ayrılığın Üstesinden Gelme Yolları

3. Arkadaşlar iyidir!

Öncelikle bu süreçte yanınızda olmaya çalışanların kıymetini bilin. Çünkü günlerce sürebilecek ağlama, kızgınlık, öfke nöbetlerinize sizinle birlikte katlanıyorlar, pek çok zaman. Sizin hoşunuza gitmeyecek gerçekleri söylediklerinde de onlara kızmayın, kıymet bilin.

Diğer yandan kurduğu cümleler ile bırakın yardımcı olmayı, sizi daha da sinirlendiren birileri varsa etrafınızda kalp kırmamak adına onları duymamazlıktan, görmemezlikten gelmeye çalışın.

4. Geçmişi geçmişte bırakın.

Döndürüp döndürüp, “sizin şarkınızı!” dinlemeyin. Üzüntünüzü yaşayın elbette ama gereksiz melankonik durumlara da sürüklemeyin kendinizi. İnanın size hiçbir yardımı olmayacaktır. Kendime engel olamıyorum dediğiniz noktalarda da çevrenizdekilerden, sizi bu ruh halinden çıkarmaları için yardım istemekten çekinmeyin.

2 ayrilmak istediginin isaretleri_mini
ayrilmak istediginin isaretleri

Ayrılığın Üstesinden Gelme Yolları

5. “Şöyle yapsaydım-söyleseydim-düşünmeliydim” gibi cümleler kurmayı bırakın.

Hayat anlardan ibaret. Zamanı geri döndürmeniz, söylediğiniz-yapmadığınız şeyleri değiştirmeniz mümkün değil. Bunların kendinize işkence yapmaktan başka faydası yok. Bu sadece ayrıntılarda takılı kalıp, ilerleyememek demek. Ana odaklanmalı, bu noktadan sonra nasıl hareket edeceğinize karar vermeniz gerekiyor.

6. Geçmiş ilişkinizi bir armağan olarak düşünün.

Yaşanan her ilişki bize kendimiz hakkında bir şeyler öğretir ve bir sonraki adımımız için bizi daha iyi bir noktaya taşır. Öğrendiklerinizi, nasıl değiştiğinizi düşünün ve deneyim için şükredin, ders çıkarın. Belki de seni gerçekten hak ettiğin bir sonraki aşka hazırladı. Unutmayın ki hayat siz planlar yaparken, başınıza gelenlerdir…

1 ayrilmak istediginin isaretleri_mini
ayrilmak istediginin isaretleri

Ayrılığın Üstesinden Gelme Yolları

7. Kalk ve hareket et.

Yürüyün, çalışın, dans edin … Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ne varsa onu yapın. Vücudunuzu hareket ettirerek, vücudunuzda toksik olabilecek bazı duyguların serbest kalmasına da yardımcı olmuş olursunuz. Spor yapmak, dans dersleri almak bu yolda iyi birer seçenek olabilir!

8. Çivi çiviyi söker mi?

Kaybettiğiniz için üzgünken, yeni biriyle ilişkiye başlamaya hazır olabileceğinizi pek düşünmüyorum. bunu yapıyorsanız sadece hayatınızda eksik olanı yerine koymaya çalışıyor gibi hissedeceksiniz. Bir boşluğu doldurmak, böyle bir durumda iyi bir ilişki stratejisi değildir. Başka bir ilişkiye başlamadan önce ihtiyacınız olan süreyi kullanın ve kendinize gerekli vakti tanıyın.

6 uzun mesafeli iliskiler yurutulebilir mi_mini
uzun mesafeli iliskiler yurutulebilir mi

Ayrılığın Üstesinden Gelme Yolları

9. Kendinizi daha çok sevmeye odaklanın.

Mutlu hissetmek için neye ihtiyacınız varsa onu yapın, kendiniz için yapın. Arkadaşlarınızla takılın, yürüyüş yapın, dergi-kitap okuyun, dans edin, film izleyin, öğrenmek istediğiniz hobilerin kurslarına gidin ve gerekiyorsa mutlaka bir uzmana görünün

10. Güvenin!

Önce kendinize! Bu cidden en zor şey – ama aynı zamanda en iyisidir. Kolay değildir ama birisini seviyorsanız, onu özgür bırakın. Eğer geri gelirlerse o zaten sizindir. Bu doğrudur ve genellikle bu tip kopuşlar geçici olur. Bunun için önce kendinize ve ilişkiye güvenmek şarttır.

Buna bir dinlenme süreci gibi bakın, kendinize odaklanın ve mümkün olan en iyi şekilde bu zamanı değerlendirin. Sonra, tekrar bir araya gelebileceğinizi fark ettiğiniz zaman ilişki canlanacak, ve belki de eskisinden de güçlü şekilde ilerleyeceksiniz!

uzun ilişkilerin sırrı 7_mini
uzun ilişkilerin sırrı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here