Düğün Öncesi Mükemmel Gelin Saçı için Saç Bakımı

0
533

Düğüne aylar kala gelin bakımı yapılmaya başlanır. Zaman kısaldıkça yapılması gereken bakımlar ve düğüne hazırlık aşamaları değişiklik gösterir. İşte, düğün öncesi mükemmel gelin saçı için saç bakımı önerileri

Nişan yüzüklerinin takılmasıyla birlikte nikah ve düğün günü belirlenir. Eğer düğün gününe 6 aydan daha fazla zaman varsa, fazla telaş etmeden hazırlıkları planlamaya başlayabilirsiniz. Evlilik hazırlıkları yapmak yorucu, tatlı telaşı olan, bana göre en zevkli kısmı. Bu süreçte evinizi istediğiniz gibi hazırlayıp, dekore etme, düğün için yer ve düğün detayları ilgilenmeniz gerekiyor. Ancak tüm bu koşturma içerisinde güzellik hazırlıklarını da ihmal etmemek gerekiyor. Daha önce düğüne aylar kala adım adım yapılması gereken güzellik bakımlarını listelemiştim. Şimdiyse biraz daha detay bilgi verebilmek adına, mükemmel gelin saçı için düğüne aylar kala yapılması gereken saç bakımı önerilerini derledim.

Öncelikle başta da belirttiğim gibi düğüne 6 ay ve daha fazla zamanınız varsa renk değişimleri dahil her şeyi yetiştirebileceğinizi bilmelisiniz. Ancak öncesinde karar vermiş olmalısınız. Gelin saçı modeli beğenmenize gerek yok elbette, daha bu kadar çok zaman varken. Ancak uzun saçlı mı olmak istiyorsunuz, saç rengi için bir değişiklik düşünüyor musunuz? Şunu hiç bir zaman unutmayın ki özellikle koyu renk bir saçtan sarı gibi açık tonlara saçlara zarar vermeden geçmek zaman alır. Bu yüzden böyle bir şey düşünüyorsanız illa ki uzman kuaföre danışmalısınız.

Düğüne hazırlık aşamalarına, düğüne aylar kala başlanması gereken güzellik uygulamalarına dair daha detaylı fikir almak isterseniz—> Evlilik öncesi kişisel bakım

Düğüne 6 ay kala gelin saçı için saç bakımı :

Düğüne 6 ay kala gelinlik modeli belirlediyseniz, gelinliğe uygun olacak gelin saçı modeli konusunda kafanızda düşünceler belirmeye başlamıştır. Eğer fikrim yok diyorsanız gelin saçı için araştırmalara başlayın. Kuaförünüzle konuşun, hayalinizdeki gelin saçını anlatın. Renk değişimleri istiyorsanız, saçınızı kestirecekseniz veya uzatmanız gerekiyorsa tüm detayları kuaförünüzle konuşmanız şart. Çünkü 6 ay dediğiniz zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçecek. Tam olarak modele karar vermeseniz bile, saç rengi, uzun saç – kısa saç tercihi gibi konuları netleştirmelisiniz. Zaman çok gibi görünse de radikal saç rengi değişimleri için iyi düşünün derim.

dugune 2-3 gun kala_mini

Eğer saç rengi konusundan daha çok bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız, 2016 saç rengi trendlerine göz atabilirsiniz.—-> 2016 saç renkleri trendi

En az bu konular kadar önemli olan bir diğer konu da saç bakımı aşamalarıdır. Düğününüzde saçların daha parlak, daha canlı, daha hacimli görünmesi için şimdiden saç bakımı adımlarına önem vermeniz gerekiyor. Saç tipine uygun şampuan, saç krem seçimi, haftada 1-2 kez uygulanabilecek ihtiyaca uygun saç maskeleri tercih etmelisiniz. Saçlarda çok yoğun dökülmeler varsa, saçlarınız şimdiye kadar yapılan uygulamalardan çok zarar gördüyse saç mezoterapisi gibi kan dolaşımını arttırıp, saç dökülmesini duracak, saçın kalitesini arttıracak ve yeni saç çıkışını sağlayacak uygulamalar deneyebilirsiniz. Ancak düğüne aylar dahi olsa, sorun yaşamamanız adına iyi araştırmanızı ve kendinizi uzman ellere emanet etmenizi öneririm.

Örneğin kuru saç tipine sahipseniz, saçın ihtiyacı olan nemi kazandırmalısınız. Bunun için örneğin bal oldukça uygun doğal bir malzemedir. 1 tatlı kaşığı bal içine, bir kaç damla badem yağı ekleyerek saçınıza maske yapabilirsiniz. Eğer bunun gibi doğal saç bakımı önerilerine ihtiyacınız varsa “Doğal saç bakımı nasıl yapılır?” yazısını inceleyebilirsiniz.

Eğer bir güzellik uzmanından destek alma ihtiyacı duyuyorsanız, düğüne 6 ay kala başlamanız, sorunların veya saçınızın ihtiyacına tam cevap alabilmek için gereklidir.

Elbette sadece dışarıdan yapacağınız bakımlar yeterli gelmeyebilir. Bol su tüketmek, sağlıklı beslenmek tüm bu bakımların yanında olmazsa olmazdır. Kan değerlerinize baktırarak vücudunuzda eksik olan vitaminleri gerek besinler, gerekse haricen alacağınız vitaminlerle takviye etmek saçlarınızın da mükemmel görünmesini sağlayacaktır. Elbette bu konuda en doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Düğüne 2 hafta kala gelin saçı için saç bakımı :

Eğer bu zamana kadar doğru saç bakımı ürünlerini kullanarak, beslenmenize dikkat ederek geldiyseniz saçlarınızda istediğiniz mükemmelliği yakalamış olmalısınız. Eğer saç rengi değişikliği halen istiyorsanız son şansınız. Çünkü rengin oturması filan derken bir kaç güne ihtiyacınız olacak. Radikal bir renk değişikliği önermem elbette bu kadar kısa zaman kalmışken. Belki balyaj, ombre uygulamalarıyla küçük ışıltılar katılabilir veya bakır, kızıl gibi saç renkleri sahibiyseniz son renklendirme işlemi yapılabilir, parlaklık verecek ara boyama yapılabilir. Bu aşama için saç uzunluğu ve saç renginin oturması için son aşama diyebiliriz.

Aslında çok önceden yapmanız sizin için daha iyi olsa da artık gelin saçı yaptıracağınız kuaföre karar vermek için son şansınız. Çünkü gelin saçı modeline karar verip, provasının yapılması gereklidir. Sizin hayalinizdeki saç modeli, prova sonrası belki de hiç hoşunuza gitmeyecek ve modeli değiştirmek isteyeceksiniz. Bunları son gün yapmak kadar stresli bir durum yok! Emin olun!

dugunden bir hafta once_mini

Düğüne 1 hafta kala gelin saçı için saç bakımı :

Artık kesim ve saç renklendirme konularında değişikliklerin olmaması gereken zamanlar. Yapılması gereken, saça parlaklık katacak, saçı nemlendirecek saç bakımları, saç maskeleri. Elbette gelin saçına henüz karar veremediyseniz halen vaktiniz var. Haydi kuaföre, provaya.

Düğüne 1-2 gün kala gelin saçı için saç bakımı :

Artık saçınızla oynamamalısınız. Saçı kurutacak, kırılmasına sebep olacak durumlardan da uzak durmakta fayda var. Çok fazla toplamayın örneğin saçınızı. Bu sıralarda çok sık yıkamayın, saç kurutma makinesi kullanarak saçınızın zarar görmesine sebep olmayın. Düğün gününden 1 gün önce yıkamak da fayda var. Çok yağlı bir saç yapınız varsa büyük günün sabahında, saçınız yapılmadan önce yıkanması gerekebilir. Ancak bu konuyu kuaförünüze mutlaka danışın.

Düğünden 1 gece önce gelin saçı için saç bakımı:

Az öncede belirttiğim gibi gelin saçı olarak seçtiğiniz saç modeline göre kuaförünüz size ne yapmanız gerektiğini söylemiş olmalıdır. Örneğin saçlarınıza topuz, örgü gibi işlemler yapılacaksa yeni yıkanmış saç değil, bir gün önce yıkanmış saçlar daha iyi sonuç verir. Saç tipinize göre de elbette bu durum değişiklik gösterir. Boyalı saçlar için saç rengine göre kullanılan saça, saç rengine parlaklık katacak ürünler kullanmak gerekecektir.

Düğün Günü :

Yaptıracağını modele göre değişse de evden çıkmadan önce saçınıza parlaklık katacak, saçın kırılmasını önleyecek argan yağı uygulaması yapabilirsiniz. Ancak bunu da kuaföre danışıp yapmanızı tavsiye ederim Her şey istediğiniz gibi gittiyse artık size kalan sadece kendinizi kuaförünüzün sihirli ellerine bırakmak! Damat adayı eminim sonucu görünce bir kez daha size aşık olacaktır!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here