Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

0
247

Göbek bölgesindeki yağlanma sadece görüntü olarak rahatsız edici değildir, aynı zaman ciddi sağlık riskleri anlamına da gelmektedir. Peki, sağlık riski açısından kadınlar ve erkekler için bel çevresi kaç cm olmalı? Göbek bölgesindeki yağlardan kolayca nasıl kurtulabiliriz? Göbek yağları nasıl eritilir sorusunun cevapları esraninportresi’nde.

Göbek bölgesi etrafındaki yağlanma sadece görüntü olarak rahatsız edici değil, vücudunuzdaki yağlanmanın artmasının sağlık açısından da en tehlikeli olduğu bölgedir. Göbek bölgesinde yağlanma özellikle tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve hatta bazı kanser türleri gibi ciddi sağlık riskleri anlamına da gelmektedir. Çünkü, yağlar sadece o bölgede oturmakla kalmaz. Hormonların üretilmesinde ve kronik iltihaplanmayı teşvik etmesi açısından aktif oldukları gibi vücudunuzun şeker ve yağları işleme şeklini olumsuz yönde etkileyen diğer maddeler üretmektedir. Karın yağları ile birlikte kalp hastalıkları, felç, tip 2 diyabet, bunama, kanser gibi riskler de hızla artar.

Peki bel çevresinde sağlıksız sayılabilecek miktarda karın yağı olup olmadığınızı kolayca öğrenmek ister miydiniz? Yapmanız gereken sadece bir mezura almak bel bölgesi çevresinde düz şekilde tutarak ölçüm yapmak. Bel çevresini ölçerken mezuranın bele mutlaka göbek deliğinin üzerinden dolanması.

Bel çevresi 80cm üzerinde olan kadınlar kalp rahatsızlığı ve diğer problemlerle karşı karşıya kalabilir; bel çevresi 94cm den yüksek olan erkekler de yine daha yüksek bir risk altındadır.

Peki göbek bölgesindeki yağlardan kolayca nasıl kurtulabiliriz?

Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

1- Daha fazla yağ tüketin

Muhtemelen yağlanmadan kurtulmanın en iyi yolunun yağlı gıdalardan kaçınmak olduğunu düşünüyor olsanız da, yağın doğru türünün tüketilmesi halinde aslında yağ erimesine yardımcı olacağını bilmelisiniz! elbette McDonald’s’a gidip bir Big Mac’e ve patates kızartması yemekten bahsetmiyoruz, daha çok rafine edilmemiş organik hindistancevizi yağı, zeytinyağı, fıstık, keten tohumu, somon, avokado ve et gibi gıdalarda bulunan yağlar aslında kastedilen.

1 gobek yaglari nasil eritilir_mini

British Journal of Nutrition dergisinde yayınlanan 2009 tarihli bir araştırma, tekli doymamış yağdan zengin bir diyetin insanların kalori tüketimini azaltmadan göbek yağını kaybetmelerine yardımcı olduğunu ortaya koymuş.

Yapılan bir başka araştırmada araştırmacılar, hindistancevizi yağı tüketen grubun karın yağında bir azalma olduğunu, soya yağını yiyenlerin ise karın yağında hafif bir artış olduğunu keşfetmiş.

Keten tohumları gibi bitkisel kaynakların yanı sıra somon gibi yağlı balıklarda bulunan Omega-3 esansiyel yağ asitlerinin de bel çevresini küçültmeye yardımcı olduğunu unutmamak gerek.

Her sabah pantolonunuzun veya eteğinizin kapanmayan düğmesiyle inatlaşmaya başladıysanız göbek yağlarını eritmenin yollarını arama vakti gelmiştir. Peki, göbek yağları neden ve nasıl oluşur? Yaptığınız diyetlere, çektiğiniz mekiklere rağmen göbek yağlarından kurtulamıyorsanız buradaki önerilere göz atın—> göbek yağlarını eritmenin yolları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here