Kısa Katlı Saç Modelleri

"Kısa saç bana yakışır mı?" - "Benim yüz tipime kısa saç uygun mu?" diye merak ediyorsanız ve de 2017 saç modelleri modasında öne çıkan pixie veya küt kesim gibi kısa saç modelleri için katlı kesimler neler öğrenmek istiyorsanız esraninportresi.com olarak hazırladığımız kısa katlı saç modelleri yazısını okumaya devam edin.

“Kısa saç bana yakışır mı?” – “Benim yüz tipime kısa saç uygun mu?” diye merak ediyorsanız ve de 2017 saç modelleri modasında öne çıkan pixie veya küt kesim gibi kısa saç modelleri için katlı kesimler neler öğrenmek istiyorsanız esraninportresi.com olarak hazırladığımız kısa katlı saç modelleri yazısını okumaya devam edin.

Kısa saçlar için katlı kesimler doğru uygulandığında hem çok şık hem de herkesin kullanabileceği saç modelleri haline gelirler. 2017 saç kesimleri modası detaylarına baktığımız zaman uzun katlı saç modelleri başta olmak üzere katlı saç kesimlerinin hemen her saç uzunluğunda öne çıktığını görmek mümkün. Katlı kesimlerin sadece uzun saçlara uygulanabileceğini düşünenlerin aksine aslında kısa saçlar için katlı kesimler ile kaç farklı saç stili ortaya çıkarılabileceğini görünce şaşırmamak elde değil. Bu yazı ile hem bu farklı kısa saç modelleri fikirlerini sizin için derledim hem de kısa katlı saç kesimleri kime, hangi yüz tipine daha uygun olur gibi detay bilgilere de yer vermeye çalıştım. İşte, 2017 saç modelleri modasında öne çıkan kısa saçlar için katlı kesimler ve saç modelleri esraninportresi’nde.

Kısa Saç Kesimleri Hangi Yüz Tipleri için Daha Uygundur?

Aslında uzmanlar, bir kısa saç modelinin veya kısa saç kesimlerinin yüzünüze uygun olup olmadığını anlamanın bir kuralını belirlemişler. Bu kurala da “5.5 cm kuralı” diyorlar. Ünlü saç ürünleri markası John Frieda saç stilistleri tarafından keşfedilen bir kural bu. Elbette bu sonuca varmak için pek çok yüz üzerinde araştırma yapmışlar ve bu kuralı ortaya çıkarmışlar. Peki nedir bu 5.5 cm kuralı ?

Aslında sihirli bir ölçüm denilebilir bu kural için. Ölçüm için ihtiyacınız olan bir kalem ve cetvel. Tam olarak yapmanız gereken de şu; çenenizin bittiği noktaya yatay şekilde bir kalemi koyun. Kulağınızın bitti yerden başlayacak şekilde de cetveli dikey olarak yerleştirin. Ve bu mesafeyi ölçün. Eğer bu uzunluk 5.5 cm’den kısa ise kısa saç modelleri size çok uygun demektir, 5.5cm den uzunsa uzun saç modelleri sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır.

kısa saç bana olur mu_mini

Elbette uzmanların görüşü bu noktada oldukça belirleyici bir faktör olsa da sadece bunu baz almak da yanlıştır. Saç telinin kalınlığı, saçın düz yada kıvırcık olması, kolay şekil alıp almaması gibi pek çok unsuru da kısa saç modeline karar verirken göz önüne almalısınız.

Gözler ve elmacık kemiklerine dikkat çekerken yüzün yuvarlaklığını yumuşatma kabiliyeti nedeniyle, piksel saç kesimleri, yuvarlak yüzlerde özellikle güzel görünebilir. Kısa pixie katlı saç kesimi için iyi olan diğer yüz şekilleri kalp, oval ve kare şeklindedir.

kısa saç kestirmeli miyim_mini

Keskin hatlı veya asimetrik kısa katlı saç stilleri, oval yüzleri olan kadınlar için mükemmeldir. Bununla birlikte, uzun yüzlü olanlar, uzun katlı bir saç kesimi düşünebilir.

Ayrıca hep üzerinde durduğum gibi, saçınıza iyi baktığınız sürece, kökü sizde, niye kısa kestirdim ki diye de çok üzmeyin kendinizi derim, elbet uzayacaktır diye bağlayıp oldukça modern ve çekici saç stillerinin yer aldığı kısa saçlar için katlı kesimleri ve saç modelleri fikirlerini detaylandırmaya başlıyorum.

Kısa Katlı Saç Modelleri

1- Kısa Katlı Klasik Pixie Saç Kesimi :

Oldukça zamansız bir saç kesimi olduğundan bir klasiktir bu saç kesimi. Özellikle tepe bölgesine katlı kesimler ile hacim kazandırılması yüzde daha uzun görünme etkisi yaratır. Eğer beğenmediğiniz kısa saç modeli kesiminiz varsa bu tip bir modele kısaltarak daha modern ve seveceğiniz bir kesime ulaşabilirsiniz.

2 kisa sac modelleri icin katli kesimler 2017 sac modelleri_mini

Sonraki Sayfa

 

Bizi Takip Edin

Yorum Yapın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.