2017 Saç Kesimleri Modası

Modern shag saç kesimi, kahküllü lob, A kesim bob saç modelleri, ince katlı uzun saçlar, katlı kıvırcık saçlar... Kısa saç modelleri yanı sıra uzun ve özellikle de katlı saç kesimlerinin de yer aldığı, öne çıkan 2017 saç modelleri derledik. İşte, özellikle kış saç modası içinde öne çıkan 2017 saç kesimleri modası esraninportresi.com'da

Modern shag saç kesimi, kahküllü lob, A kesim bob saç modelleri, ince katlı uzun saçlar, katlı kıvırcık saçlar… Kısa saç modelleri yanı sıra uzun ve özellikle de katlı saç kesimlerinin de yer aldığı, öne çıkan 2017 saç modelleri derledik. İşte, özellikle kış saç modası içinde öne çıkan 2017 saç kesimleri modası esraninportresi.com’da

Her mevsim geçişi aslında bir temizlik, yenilik fırsatıdır. Sadece evimizi gelecek mevsime hazırlamakla kalmaz, kendimizi de bedenen ve ruhen bu yeni mevsime hazırlamamız gerekir. Değişecek kıyafet seçimlerinin yanı sıra, kullandığımız cilt ve makyaj ürünleri de havaya bağlı olarak değişir. Bunların yanına yeni bir görünümü de koyduğunuz zaman baştan ayağa taze bir başlangıç yapmış olursunuz. Tüm bu sebeplerden aslında 2017 kış sezonunda bizi bekleyen yeniliklerden, yeni moda kıyafetlerden, dekorasyon trendlerinden ve saç renklerinden sıklıkla bahsediyorum bu aralar. Şimdiye sıra geldi en çok merak ettiğimiz konulardan biri olan saç kesimlerine… Kıvırcık saçlara hitap eden saç kesimi yanı sıra uzun veya kısa saç kesimleri de yer alıyor, 2017 saç kesimleri modası içerisinde.

2017 Saç Kesimleri Modası

1- Modern Shag Saç Kesimi :

70’li yılların biraz asi, çokça cool görünüme sahip saç kesimi, 2015 yılında başladığı popülerlik yolunda hızla ilerliyor. 20145 sonları ve 2016 yılı itibariyle kısa shag saç kesimleri öne çıkıyordu. 2017 kış saç modelleri içerisindeyse omuz hizasında veya biraz daha uzun saçlara uygulanan shag saç kesimleri hakim diyebiliriz. Daha çok kısa saç modeli olarak bilinen bu modelin 2017 yılıyla birlikte modern olarak nitelendirilmesinin sebebi biraz daha uzun saçlara uygulanıyor olması. Ayrıca shag saç modelinin ortaya çıkarılması için kesilen katların daha uzun bırakılması da yine kesime modernlik katan bir diğer unsur.

1 2017 sac kesimleri modasi 2017 sac modelleri_mini

Eğer kalın telli saçlara sahipseniz ve bu modeli kestirmek istiyorsanız, kuaförünüzden bolca kat atmasını ve uçlarını incelterek ilerlemesini isteyebilirsiniz.

Bu kesime şekil verirken, saç kesimini ortaya çıkarması ve doğru görünümü elde etmenizi sağlaması için ister dalgalı ister düz fön çekin uçların düz kalmasını sağlayın. Ayrıca saç diplerine bir miktar hacim katacak bir sprey veya kuru şampuan da kullanılabilir.

2 2017 kis sac kesimleri 2017 sac modelleri_mini

2- Uzun Saç Modelleri için Kahküllü Shag Saç Kesimi :

Orta uzunluktaki saçlar gibi uzun saçlar için de 2017 yılında en çok tercih edilecek saç kesiminin uzun katlı shag saç modeli olacağa benziyor. Shag saç kesimi için kahküller olmadan çok yalın kalacaktır diyebiliriz. Bu model Taylor Swift ile birlikte ilk karşımıza çıktığında Taylor Swift’in bütün alnını kapatan kahkülleri de vardı. 2017 yılında ise daha uzun, dağınık şekillendirilmiş kahküller eşlik ediyor, kesime. Uzun kahkülleri ister alnınıza düşürebilir, isterseniz her iki yana ayırabilir, isterseniz de geriye doğru tarayabilirsiniz.

3 2017 kis sac kesimleri 2017 sac modelleri_mini

Bir öncekinde belirttiğimiz gibi yapılmış ama yapılmamış gibi görünen bir şekillendirmeye ihtiyaç duyar bu saç kesimi. Bu sebeple de aslında çok kolayca şekil vermek mümkündür. Saçlar ıslakken saç diplerine hacim katacak bir sprey veya jel uygulayın. Ardından tüm saça köpük uygulayın ve kurutun. Ve yine saç uçlarının düz kaldığından emin olun.

1 uzun katli sac modelleri 2017 sac modası 2017 sac modelleri_mini

Pek çok kadın gerektiğinde savurabilmek, daha havalı görünmek veya sadece kendini daha iyi hissettiği için uzun saçlara sahip olmak ister. Saçların sönük ve bakımsız görünmemesi için de uzun saçlar için katlı kesimler önerilir. İşte, 2017 saç modelleri içerisinde de yer alan uzun saçlara hareket ve hacim katacak katlı kesim fikirlerinin yer aldığı–> uzun katlı saç modelleri esraninportresi.com’da

Sonraki Sayfa

 

Sponsor Bağlantı

loading...

Bizi Takip Edin

2 Comments on 2017 Saç Kesimleri Modası

  1. Merhabalar saçlarım gür kabarık ve dalgalı,bütün zor özelikler bir arada :) Bu aralar kulağımdan bazı sağlık sorunları yaşıyorum ve saçlarımı kestirmek istiyorum,omuzumun üzerinde.Sizce bu kesim çok mu kötü durur, yıkamalardan sonra düzlestirici ile düzleştirmem gerekli sanırım?

    • Merhaba,

      Omzunuzun hemen üstünde bir kesim çok kısa değildir aslında. Doğal dalgalı ve hatta bir miktar kabarmış saçlar 2016 ve de beklediğimiz 2017 yılı için çokça popüler olduğunu bilmelisiniz. Dolayısıyla düzleştiriciyi çokça kullanmanız gerekmeyecektir. Saçlarınıza fazla düzleştirici uygulamak saçları kurutur ve daha kabarık hale gelmelerine sebep olur, unutmayın. Dolayısıyla sık sık nemlendirmeyi ve ısıya karşı koruyucu ürünler kullanmayı ihmal etmeyin derim.

      Sevgiler,

Yorum Yapın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.