Fendi Couture Koleksiyonu-2016 Trevi Çeşmesi

0
4

Fendi, Karl Lagerfeld’in “Legends and Fairy Tales” yani “Efsaneler ve Masallar” dan ilham alarak hazırladığı 2016-2017 Sonbahar/Kış Haute Couture koleksiyonu tanıtımı İtalya’nın başkenti Roma’daki ünlü Trevi Fountain yani Aşk Çeşmesi’nde yapıldı. Defilenin ve koleksiyonun detayları esraninportresi.com’da

Fendi, geçtiğimiz günlerde 2016-2017 Sonbahar/Kış Couture koleksiyonunun tanıtımı için “Efsaneler ve Masallar” adını verdiği muhteşem bir defile düzenledi. Bu defile ile Fendi bir yandan 90. yıldönümünü kutlarken bir yandan da İtalya’nın başkenti Roma’daki ünlü Trevi Fountain yani Aşk Çeşmesi restorasyonun muhteşem sonuçları da görücüye çıkmış oldu.

Bunu Fendi için ne önemi var derseniz, başta Aşk Çeşmesi olmak üzere İtalya için önemli pek çok tarihi yerin restore edilmesi için geçtiğimiz yıllarda Fendi ciddi bir bütçe ayıracağını duyurdu. Bu çalışmaların bitiminin de Aşk Çeşmesi’nde bir nevi kutlama ile duyurulabileceği yine çok daha önceden biliniyordu aslında. Hal böyle olunca defilenin tek ilgi çeken yanı ünlü mankenleri ve koleksiyondaki muhteşem parçalar değildi. Tarihi çeşme ve elbette çeşmenin havuzu üzerine kurulan cam podyum defile kadar görkemli ve defilenin temsil ettiği masallar kadar görkemliydi. Karl Lagerfeld’in yaratıcı liderliğindeki defilenin öne çıkan prensesleri ise Kendall Jenner ve Bella Hadid gibi top modellerdi. Bu muhteşem şovu yerinde izleme imkanı bulan pek çok davetlinin cam podyumda yürüme hayali kurduğundan da eminim.
Koleksiyonun detaylarına gelirsek, başta da belirttiğim gibi defilenin ilhamı “Legends and Fairy Tales” yani “Efsaneler ve Masallar” olduğundan çok özel Haute Coutre tasarımları yer alıyor. Gösterişin ve masalların izlerini koleksiyonun her bir parçasında görmek mümkün.

2 fendi roma trevi fountain 2016 2017 abiye_mini

Kendall Jenner’ı sanatsal ve büyülü desenlerle tasarlanmış, üst seviye ayrıntılarla dolu, çarpıcı bir elbiseyle görmek mümkün örneğin. Barok motifleri, çeşmeden akan köpüklü suları koleksiyonun en özel parçalarında yer alıyor.

3 fendi roma trevi fountain 2016 2017 abiye_mini

El boyamaları, 3boyutlu deri aplikeler, dantel detaylar bu masalsı koleksiyonun bir parçası. Soluk mavi, krem, pembe gibi renkler ve ışıltılar yaratan küçük kristaller Disney prenseslerini çağrıştırıyor. Tüm bunlar unutulmaz ve gösterili abiye elbiselerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Koleksiyonun detaylarında pek çok ayrıntı var. Hepsini anlatıp sizi sıkmak istemiyorum. Bu yüzden muhteşem koleksiyondan resimlerle baş başa bırakıyorum sizi

8 fendi roma trevi fountain 2016 2017 abiye_mini

7 fendi roma trevi fountain 2016 2017 abiye_mini

6 fendi roma trevi fountain 2016 2017 abiye_mini

5 fendi roma trevi fountain 2016 2017 abiye_mini

4 fendi roma trevi fountain 2016 2017 abiye_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here