Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

3
157

Güneş gözlükleri vazgeçilmez aksesuarlardan biri. Peki güneş gözlüğü seçimi yaparken nelere dikkat ediyoruz?  Güneş gözlüğü trendleri neler, yeni moda güneş gözlüğü modelleri neler, nasıl güneş gözlüğü seçmek gerek, gibi konular aslında seçimlerimizi belirleyen önemli detaylar. Peki yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi nasıl olmalı? Örneğin kare yüz şekline sahip olanlar nasıl güneş gözlüğü kullanmalı, yada yuvarlak yüz tipi olanlar? İşte yuvarlak yüz tipi, kalp şeklindeki yüz tipi, kare yüz tipi ve oval yüz tipi olmak üzere 4 temel yüz tipini baz alarak, yüz şekline göre güneş gözlüğü önerileri…

Bahar yağmurları ara ara devam etse de, güneş kendini gösterdi. Durum böyle olunca, ilkbahar ve yaz ayları için vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan güneş gözlükleri çantalardaki yerlerini almaya başladılar. Aslında güneş gözlükleri yazın en eğlenceli aksesuarlarından biri. Aynı zamanda da tarzınızı yansıtan en önemli aksesuarlarından. Güneş gözlüğü seçimi yaparken mutlaka ki, sezonun güneş gözlüğü trendleri neler, hangi güneş gözlüğü modelleri moda, nasıl güneş gözlüğü seçmek gerek, gibi konulara önem veriyoruz. Peki yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi nasıl olmalı? Örneğin kare yüz şekline sahip olanlar nasıl güneş gözlüğü kullanmalı, yada yuvarlak yüz tipi olanlar? 

İşte bugün, yuvarlak yüz tipi, kalp şeklindeki yüz tipi, kare yüz tipi ve oval yüz tipi olmak üzere 4 temel yüz tipini baz alarak, yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimlerini daha uygun anlatmaya çalışacağım.

Böylelikle, kendinize en çok yakışan güneş gözlüğü modeli bulmak için, bir sürü model denemenize ve bunun için vaktinizi harcamanız gerek kalmayacak. Haydi, yüz tipi belirleyin ve kendinize uyan güneş gözlüğü şeklini kolaylıkla bulun

Yüz şeklini belirleme_mini

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü 1- Yuvarlak Yüz Tipi

Diğer yüz tiplerine göre daha dengeli hem de daha yumuşak ve estetik, orantılı bir görünüme sahiptir. Eğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz, çene ve elmacık kemikleri bölgesinde daha geniş bir görüntü var demektir. Peki yuvarlak yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi ne olmalı? 

yuvarlak yüz tipi olanlar nasıl gözlük takmalı_mini

Eğer yuvarlak yüzlüyseniz, amaç yüzünüzü daha uzun ve ince göstermek olmalı. Bu yüzden yuvarlak hatlı gözlük modelleri pek size göre değil. Alacağınız gözlük çerçevesi, yüzünüzün en geniş kısmıyla aynı genişlikte, hatta biraz daha geniş bir model dahi olabilir. Yüzünüzün yumuşak hatlarının aksine, kare ve dikdörtgen gibi keskin hatları olan gözlükler yüzünüzde daha iyi duracaktır. Keskin hatlardan hoşlanmıyorsanız, daha yumuşak hatları olan ama genişçe çerçeveleri tercih edebilirsiniz. Sezonun trendi de olan, geniş, kedi gözü modeli gözlükler de size uygun olacaktır. 

yuvarlak yüz şekli olnların kullanması gereken gözlük şekli_mini

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here