Kısa Boylular için Kıyafet Alışverişi Önerileri

Kısa boylular veya minyon vücut yapısına sahip olanlar kıyafet alışverişi sırasında zorluklar ile karşılaşabilirler. Bu noktada önemli olan kısa boylular veya minyon vücut yapısına sahip olanlar için doğru kıyafet seçimlerini ve kombinleri yapabilmektir. İşte, kısa boylular için kıyafet alışverişi önerileri esraninportresi'nde.

Kısa Boylular için Kıyafet Alışverişi Önerileri

baştan ayağa siyah giyinin

Kıyafet Seçimleri

  • Etek Boyu : Kısa boylu ve minyon vücut hatlarına sahip olanlara en çok yakışan etek boyu dizin üstündeki boylardır. Özellikle de mini etekler sıklıkla tercih edebileceğiniz modellerdir. Çünkü bacak boyunuzu ortaya çıkarıp, daha uzun boylu görünmenize yardımcı olurlar. Mini etekleri kış aylarında opak çoraplarla kullanabilirsiniz. Çorap ile aynı renk ayakkabı veya bot tercih ederek, ayakkabıların bacak boyunu kesip, kısa gösterme riskini de bertaraf edebilirsiniz.
  • Peki, minyon veya kısa boylu kadınlar uzun elbiseler veya uzun etekler giyemezler mi? Maksi elbiseleri veya etekleri rahat bir şekilde gardırobunuza ekleyebilirsiniz. Alacağınız maksi elbiselerde dikkat etmeniz gereken şey, boynunuzu açıkta bırakması olabilir. Diğer yandan, kıvrımları ortaya çıkarmak adına kemer kullanılabilir. Ayağınıza giyeceğiniz platformlu ayakkabılar veya sandaletler ile boyunuzu otomatik olarak uzatmayı unutmayın.
  • Paça boyu : Giydiğiniz pantolon ile daha kısa görünmek istemiyorsanız paça boyuna özen göstermelisiniz. Pantolonların paça boyu ayak bileğinin hemen üzerinde bitmelidir, özellikle de boru paça veya skinny jean gibi daha vücuda oturan pantolon modelleri için. Diğer yandan boyu daha uzun göstermek adına ispanyol paça (dize kadar bacaklara oturacak, dizlerden aşağıya doğru çan şeklinde açılacak paçalar) pantolonlarda ayakkabınızın topuğunu kapatacak şekilde paça boyu ayarlanmalı. Kuşkusuz topuklu ayakkabılar ile kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Sonraki Sayfa

Önceki Sayfa

 

Bizi Takip Edin

1 Comment on Kısa Boylular için Kıyafet Alışverişi Önerileri

  1. Erkekler için yokmu ya ben fotodakilerin hepsinden kısayım :((

Yorum Yapın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.