Kulak çubuğu ile Yapabilecekleriniz

Kulak çubuğu veya pamuklu çubuk... Evlerde en çok bulunan malzemelerden biri olan kulak çubuklarının birbirinden farklı ve şaşırtıcı kullanım alanları esraninportresi.com olarak hazırladığımız yazımızda

6
2593

Kulak çubuğu veya pamuklu çubuk… Evlerde en çok bulunan malzemelerden biri olan kulak çubuklarının birbirinden farklı ve şaşırtıcı kullanım alanları esraninportresi.com olarak hazırladığımız yazımızda

Pamuklu çubuk ya da nam-ı diğer kulak temizleme çubuğu… Her ne kadar bu isimle bilinse de kullanılmaması gereken tek yer iç kulak temizliği diyor uzmanlar. Kulağı temizlerken içeride pamuk bırakma ve kulak kirini kulağın içine doğru itip, kulak zarına yapışmasına sebep olma ihtimali sebebiyle uzak durulması gerektiğini iletiyorlar. Ben de bu yüzden burada kulak çubuğu yerine pamuklu çubuk demeyi tercih ediyorum. Peki ama, ne için kullanacağız? Bildiğiniz ya da bilmediğiniz, pek çok amaç için bu pamuklu çubukları kullanabilirsiniz.

1- En çok gece dışarı çıktığımda işime yarayan yöntemden başlayayım. Gece çıktığınızda aldığınız o küçücük çanta içerisine parfüm koyamazsınız. İşte bu yüzden bu pamuklu çubukların uçlarına parfümden sıkıyorsunuz ve onları küçük bir ağzı kapabilir poşetin içine koyuyorsunuz. Parfümünüzü tazelemek istediğinizde çıkarıp vücudunuza sürmeniz yeterli. 

kulak çubuğu ile yapabilecekleriniz2

Kulak çubuğu ile Yapabilecekleriniz

2- Belki de pek çoğunuzun bildiği bir şey için daha kullanabiliriz. Saç kurutma makinesinin arka bölümünü bu pamuklu çubuklarla temizleyebilirsiniz.

kulak çubuğu

Günlük koşuşturmalarımız arasında çoğu zaman pratik çözümlere ihtiyacımız oluyor. İşte size günlük hayatımızda işe yarayacak pratik çözümlerin küçük bir listesini hazırladık….–>günlük hayatta işinize yarayacak pratik çözümler

Kulak çubuğu ile Yapabilecekleriniz

pamuklu çubuk ile yapabilecekleriniz

3- Bunu yazarken fark ettim de, benimde en hoşlanmadığım şeylerden biri, bu takılan fermuarlar. Hele bir de olmadık yerde takılmıyorlar mı…! En kolay çözümünün pamuklu çubuğun ucuna biraz şampuan döküp, ilgili yere sürmekmiş. Denenebilecek bir yöntem..

4- Malumunuz doğru allık sürmek, yada elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için düzgün kontur çekmek gerekiyor. İşte bunda zorlananlar için pamuklu kulak çubukları ile bir yöntem. Elmacık kemiğinin tam altına yerleştirip yine pamuklu çubukla sürmeniz gereken bölgeyi belirleyebilirsiniz.

allık bölgesini belirleyin

Kulak çubuğu ile Yapabilecekleriniz

takma kirpkler için kulak çubuğu

5- Takma kirpik kullanıyorsanız yapıştırıcı sürmenin önemini bilirsiniz. Fazla kaçmamalı, ama az da olmamalı. İşte yapıştırıcıyı sürerken kullanabileceğiniz en doğru araç bu çubuklar.

Kulak çubuğu ile Yapabilecekleriniz

kirpiklere pudra sürmek

6- Maskara uygulamanız sırasında eğer kirpiklerinize bir miktar toz, transparan pudra sürerseniz daha dolgun bir görünüm elde edersiniz. İşte bu pudrayı kirpiklere kulak çubuğu ile sürebilirsiniz.

Kulak çubuğu ile Yapabilecekleriniz

pamuklu çubuk kulak çubuğu nerede kullanılır

7- Biz zaten makyajın, manikür ve pedikürün pek çok aşamasında bu kulak çubuklarından yardım alıyoruz. Sadece belki de aklınıza gelmemiş olanları bir araya getirmeye çalıştım. Umarım işinize yararlar. (kaynak : cosmopolitan)

6 YORUMLAR

  1. Nemlendirici kremle ıslatıp akan makjaınızı temizlersiniz kazara bulaşan maskara, sürme, eyeliner vsr. silebilirsiniz taşan ojelerinizi rujunuzu kontrol edebilirsiniz.

  2. ben oje surerken kenara tasirdigim ojeleri biraz aseton dokup papiks pamugunun ucuyla temizlerim. Hem eliniz, tirnaginiz asetona deyipte bozulmuyor cok pratik bunu kuaforler bile bilmez.

  3. Eger siz de benim gibi banyodan sonra banyo giderindeki saclari elinizle temizlemekten nefret ediyorsaniz pamuklu cubuk bu temizlik icin cok kolaylastirici oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here