Kaşık ile Yapabileceğiniz Makyaj Tüyoları

0
561

Karşımıza, böyle enteresan şeyler çıkıp duruyorsun diyebilirsiniz ama inanın bana ilginç ve kullanışlı geldiklerinden, sizlerle de paylaşmak istiyorum. Bir kaşık ile sadece çorba içebileceğinizi düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz! Daha doğrusu yanılıyormuşuz. Zira bir kaşık meğerse, bir numaralı makyaj yardımcıymış da haberimiz yokmuş. Bu konuda şaka yapmıyorum. İlerleyen sayfalarda yapabileceklerinizi gördüğünüzde bana hak vereceğinizden eminim. Bu kadar elimizin altında olan bir mutfak malzemesini neden makyaj tüyoları için kullanmayalım ki..? Eğer içlerinde bildikleriniz varsa, en azından benden daha şanslısınız diyebilirim. Gelin neden bahsettiğime ve kaşık ile yapabileceğiniz makyaj tüyolarına birlikte bakalım.

Eyeliner çekmek : Evet bazen, düzgün sürememek ya da istediğiniz kedi gözü etkisini verememek oldukça can sıkıcı olabiliyor. İşte bunun için kullanabileceğiniz bir yardımcı kaşık! 

kaşık ile eyeliner sürmek_mini

Üç adımda yapılışını tarif etmek gerekirse; 1-Kaşığın sapını, kirpiklerin bittiği noktadan, kaşınızın bittiği noktaya doğru tutup, eyeliner ile bir çizgi çekiyorsunuz. 2- Bir tür kanat şekli vermek için, kaşığın yuvarlak kenarını kullanarak bir kavis oluşturun. 3- Oluşan boşluğun içini doldurun ve görünümü tamamlayacak kirpik boyunca eyeliner çekin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here