Evde Olması Gereken Şifalı Doğal Yağlar

3
1992

Çoğumuzun hayatına çeşitli sebeplerden giren doğal yağların aslında saymakla bitmeyen şifalı özellikleri bulunmakta. Bilmediğiniz pek çok faydaları olan bu yağları daha iyi tanıyabilmek adına esraninportresi.com olarak evde olması gereken şifalı doğal yağlar listeledik.

Biz kadınlar özellikle söz konusu olan güzelliğimiz ise, kimyasal içerikli kozmetik ürünlerden ziyade doğal ürünleri kullanmayı daha çok seviyoruz. Saç bakımı, cilt bakımı, tırnak bakımı derken güzelliğimizi ilgilendiren pek çok alanda doğal yağlardan destek alıyoruz zaten. Biz sadece belirli özellikleri sebebiyle onları tercih etsek dahi aslında onların bilmediğimiz, şifalı pek çok özellikleri bulunmakta. Madem ki bu yağları kullanıyoruz, onları daha iyi tanıyalım başka hangi faydaları var öğrenelim istedim ve evde olması gereken şifalı doğal yağlar listelemeye başladım. Elbette buradakilerle sınırlı değil ve bu yüzden bu yazının devamı da gelecek ama kendimce ilklerden başladım diyebilirim.

Yazıyı detaylı okuma adımına geçmeden önce, ne kadar doğal olsalar dahi bu yağları kullanmadan önce, herhangi olası olumsuz etkileriyle karşılaşmamak adına bir uzmana danışmakta fayda olduğu hatırlatmak istiyorum sizlere… Bir de tabii satın alınacak yağların organik-saf olduğundan emin olmak gerekir. Aksi takdirde faydalarından çok zararları ile karşılaşabilirsiniz. Peki, satın alacağım yağın gerçekten doğal olduğundan nasıl emin olabilirim? Bunun için bir kaç küçük püf noktasına dikkat etmeniz yeterli. Detayları okumak isterseniz—> Saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır?

Şifalı Doğal Yağlar

Evde olması gereken şifalı doğal yağlar 1- Çay Ağacı Yağı :

1 çay ağacı yağı_mini

Evde bulunması gereken en faydalı ve en kullanışlı doğal yağlardan biridir. Onu bu kadar tercih edilir yapan şeyse, pek çok hastalığın tedavisinde kullanılması. Çok eskilerde askerlere dezenfektan olarak dağıtılan bu yağ, antiseptik özellikleri sebebiyle hala bilinen en saf temizleyicilerden biri… sahip olduğu özellikle onu, günlük hayatta kullanılabilecek doğal iyileştiricilerden biri yapıyor. Yağın faydaları ve kullanılabileceği alanlar o kadar fazla ki yakın zamanda sadece bu yağı anlatan bir yazı hazırlayacağımdan emin olabilirsiniz.

Ancak burada örnekler vermek gerekirse, kepeği azaltmak için şampuan veya saç kreminizin içine bir kaç damla ekleyebilirsiniz, ağrıyan yere lavanta yağı ile karıştırarak uygulayabilirsiniz, kesilen yere uyguladığınız zaman daha çabuk iyileştiğini görürsünüz, yanıklarda oluşacak lekeleri önleyebilirsiniz, virüse bağlı olarak çıkan uçuk tedavisinde oldukça etkilidir vs… Daha nice faydasından dolayı, çay ağacı yağı ilk yardım dolabında mutlaka bulunması gereken bir üründür!

6 çay ağacı_mini

İşte, saç bakımı için çay ağacı kullanmaya başlamanız için 4 önemli sebep esraninportresi.com’da–>Saç bakımı için çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı, sivilce tedavisinde nasıl kullanılır? Pek çoğumuzun şikayetlerinden biri olan sivilce için çay ağacı yağı tedavisi ile ilgili detaylar esraninportresi.com’da–> Sivilce için çay ağacı yağı kullanımı

3 YORUMLAR

    • Çay ağacı kuvvetli bir yağdır ve her cilde direkt sürmek önerilmez. Cİldinizin tahriş olmaması için taşıyıcı yağlar ile karıştırılarak kullanılması önerilir. Badem yağı, hint yağı, zeytinyağı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here