Saf, Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır?

0
1677

Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bitkisel doğal yağların organik, saf ve doğru yöntemlerle üretilmiş olanını bulamadığınız zaman yarardan çok zararları ile uğraşırsınız. İşte satın aldığınız doğal yağ gerçekten doğal mı, saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır esraninportresi.com’da

Sizlerle sık sık farklı bitkisel doğal yağlardan ve bunların faydalı oldukları alanlardan bahsediyorum. Bu yağların yemeklerden kullanımından tutun sağlık, güzellik bakımları gibi pek çok alanda kullanımları mevcut. Bu faydalarından yararlanabilmek için neyle ve nasıl kullandığınızdan daha önemli bir konu satın aldığınız esansiyel doğal yağın gerçekten doğal olup olmadığıdır. Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bu yağların en organik ve doğru olanını bulmazsanız bırakın size yarar sağlamayı, yeni sorunlar çıkaracaktır başınıza. İşte bugünkü konumuz satın aldığınız doğal yağ gerçekten doğal mı ve gerçek doğal yağı nasıl anlarız konularına gireceğiz. Türkiye’de aktarlarda satılan bu yağların aslında eczanelerden, gerçekten konunun uzmanı aromaterapistlerden satın alınması sağlığımız için oldukça önemli. Nereden alırsanız alın ne aldığınızdan emin olmalısınız.

Uçucu yağlar söz konusu olduğunda, en ucuz seçeneklere gitmenin her zaman en iyi olmadığını unutmamak önemlidir. Etkinlik için% 100 saf olmalıdır, aksi takdirde düşük kaliteli yağlar, yüksek kaliteli bir esansiyel yağın yararlarını sunmadığından, bir kere baştan kazandığınız parayı boşa harcıyorsunuz demektir.

Zayıf kalitede uçucu yağlar sadece verimsiz mahsullerden damıtılmış yağları ifade eder. Katkı maddeleri olabilir veya uygun olmayan şekilde işlenmiştir. İdeal olarak, uçucu yağınız aromatik bir bitkinin bir miktar çiçek, kök, yaprak veya kabuğundan damıtılmış güçlü sıvı olmalıdır. Peki, gerçek organik doğal yağ olduğunu nasıl anlarız?

Saf-Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır?

1- Yağın koyulduğu kabın türü

Satın aldığınız esans yağı, plastik veya berrak bir camın içinde mi depolanıyor? Çoğu yağ, damlalıklı bir ampulü olan koyu renkli bir cam şişede bulunur. Yağın bir cam kaba konulması, yağdaki güçlü kimyasal bileşikler nedeniyle önemlidir. Çünkü, yağ plastik ile temas ettiğinde reaksiyona girebilir. Camın mor ötesi bozulmaya karşı korunması için camın koyu mavi veya koyu mavi gibi koyu renkte olması gerekir. Şahsen bir sağlık gıda deposu olduğunu düşündüğüm doğal yağları satın alıyorsanız, şişelerinin serin bir yerde saklanmış olmasına dikkat edin. Eğer yağ ısıya maruz kalırsa, yağın kimyasal bileşiminde olumsuz değişikliklere neden olabilir.

2 makyaj temizleyici dogal malzemeler_mini

Onlar fiziksel ve ruhsal terapi niteliği taşıyan, birbirinden farklı faydaları sebebiyle saç, cilt bakımı, temizlik, yemekler gibi günlük hayatta hemen her alanda kullandığımız doğal yağlar… İşte, doğal yağlar ve farklı kullanım alanları esraninportresi.com’da–> doğal yağların kullanım alanları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here