Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Neden saç maskesi kullanılır, saç maskesi nasıl kullanılır, saç maskesi nasıl sürülür veya saç maskesi ne işe yarar gibi soruların cevabı, esraninportresi.com'da

1
2815

Neden saç maskesi kullanılır, saç maskesi nasıl kullanılır, saç maskesi nasıl sürülür veya saç maskesi ne işe yarar gibi soruların cevabı, esraninportresi.com’da

Gerek doğal gerekse kozmetik ürünlerden elde edilen pek çok saç maskesi buluyor. Saçların daha bakımlı, daha parlak, daha canlı görünmesi için yaptığımız saç bakımı adımlarındandır saç maskesi kullanmak. Bu amaçla bende sizlerle pek çok evde yapabileceğiniz doğal saç maskesi önerileri de hazırlamıştım. Ancak bunlardan önce neden saç maskesi kullanılır, saç maskesi nasıl kullanılır, saç maskesi nasıl sürülür veya saç maskesi ne işe yarar gibi soruların cevabını verebilmek gerekiyor aslında.

Neyi neden yaptığımızı bilmezsek, nasıl bir sonuç elde edeceğimiz konusunda net bir fikre sahip olamayız. Öncelikle bilmemiz gereken her saç maskesinin bir hedefi vardır. Yani, bazı saç maskeleri saç kökleri içindir, bazıları kökten uca saçın tamamı için, bazıları da sadece saç uçları için. Elbette sahip olduğunuz saç maskesi ister kozmetik bir ürün olsun, ister doğal malzemelerle yapılmış olsun hepsinin amacı, saçı nemlendirmek, kırıkları azaltmak ve canlılık, parlaklık kazandırmaktır. Ancak hepsinin özelinde başka ayrı özellikleri olduğunu, farklı amaçlara hizmet edebileceklerini de unutmayın. Kozmetik bir ürün şeklinde bir maske alıyorsanız, içeriğini iyi okuyup, ne işe yaradığından emin olarak satın alın.

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

2 saç maskesi nasıl kullanılır_mini

Kozmetik ürün içerikli saç maskesi alacağınız zaman az önce de belirttiğim gibi içeriğini, nasıl kullanıldığını, hangi saç tipine uygun olduğunu, hangi sıklıkla kullanılması gerektiğini okuyun. Çoğunun üzerinde detaylı yazar zaten. Ancak yazmıyorsa, mağazada uzmana danışabilirsiniz. Net bilgi alamadığınızı düşünüyorsanız, satın almayın derim. Önce iyice araştırın sonra alıp deneme kararı verin derim.

Diğer tip saç maskeleri de kuşkusuz evdeki malzemeleri kullanarak yaptığımız doğal saç maskesi tarifleridir. Bu noktada her seferinde uyarmaya çalışsam da yeri gelmişken hatırlatmam gereken bir kaç husus var. İçeriklerinde yumurta, bal veya doğal yağlar gibi doğal malzemeler bulunduğu için zararsız olduklarını düşünebilirsiniz. Ancak yediğiniz, içtiğiniz zaman zararı olmayan bir malzeme saçınıza uyguladığınız zaman sorun yaratabilir. Cildiniz, sizin daha önceden bilmediğiniz veya farkında olmadığınız alerjik bir reaksiyon verebilir. Bu yüzden ne kadar doğal içeriklere sahip olsalar da ilk defa deneyeceğiniz maskeler öncesi mutlaka küçük bir alanda test edin. Bir de “şu kadar iyi geliyor, böyle iyi” sözlerine kapılmayın. Önce kullanılan malzemeleri araştırın, okuyun. Sonrasında kullanıp kullanmamaya karar verin.

1 saç maskesi ne işe yarar_mini

Doğal saç maskesi tarifleri içinde saçları nemlendirmek için en çok kullanılan doğal yağlar zeytin yağı ve badem yağıdır. Son yıllarda bunların arasına hindistan cevizi yağı, avakado yağı eklendi. Saçı beslemesi ve onarması gibi katkıları sebebiyle bal ve yumurta saç maskeleri içine en çok dahil edilenlerden. Bu tarz maskeler, saç tipine ve ihtiyacına bağlı olarak 2-3 günde bir kullanılabileceği gibi, sadece 2 haftada 1 bakım amaçlı da uygulanabilirler.

Özellikle sadece doğal yağların kullanıldığı maske uygulamalarında, yağın saça daha iyi nüfus etmesi için sıcak yağ uygulaması yapılmakta. Örneğin, zeytin yağını biraz ılıttıktan sonra saça sürüp yaklaşık yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu saçlarınızın kaybettiği nemi geri kazandıracaktır. Diğer yandan yumurtalı, ballı, çilekli gibi bazı maskelerde maske uygulandıktan sonra saçı streç filmle sararak, fön makinesi ile sıcak hava uygulamak yine maskelerin daha iyi nüfus etmelerine yardımcı olabilir. Ancak bunları yapmadan önce mutlaka maskenin nasıl uygulanması gerektiğini iyi öğrenmekte fayda var.

1 Yorum

  1. cok fazla saç için ürün var ve hemen hemen hepsini denedim en son olarak katkısız doğal malzemelerle maske yaptım hiç bir ürün de alamadığım sonuçları aldım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here